Oprema za svinjokolje

pankin

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
3.313
Lokacija
osijek
Pošto nisam našao sličnu temu evo da načnemo i ovo.

- - - - - - - - - -

I odmah da tražim pomoć za moj problem,naime imam schermerov pištolj za omamljivanje i ne mogu da nabavim metke za njega a pošto je krušik kopirao pištolj iskopirao je i municiju pa me zanima zna li ko di mogu da je nabavim.

- - - - - - - - - -




www.krusik.rs/pistolj-i-kapsle-za-omamljivanje-stoke
 
Odlicna stvar,boc u vrat,pustis krv i gotovo.
Nije potrebno 3-4 coveka da jasu na svinji ko na rodeu.:osmeh:
 
Pošto nisam našao sličnu temu evo da načnemo i ovo.
I odmah da tražim pomoć za moj problem,naime imam schermerov pištolj za omamljivanje i ne mogu da nabavim metke za njega a pošto je krušik kopirao pištolj iskopirao je i municiju pa me zanima zna li ko di mogu da je nabavim.

09-12-142019.jpg
[/IMG]
09-12-142020.jpg
[/IMG]
Jel ovako nešto?
Kapisle se proizvode u Nemačkoj i Mađarskoj, postoje punjenja za svinje (kao na slici) zelena tačka, i sa crvenom za konje, krave, krupniju stoku...
 
Mi koristimo el. paralizator sl. Kirajevom nekoliko god. i u zadnje vreme smo primetili da plecka bude krvava i mnogo puta pukne i jedan nas kupac je zahtevao , da koristimo stari metod omamnjivanja tj. sekiru. Da li tu postoje neki da kazemo trikovi ili je to normalna pojava.
 
kolega dobrodol nisu takvi meci takvih ima di god oćeš ovi su 11mm i otvorena je kapisla a neuporedivo je jači od ovih 9mm imaš sliku na krušikovoj stranici
 
Ja imam pistolj ali ga ne koristim jer kako je Milos D.T. "napisao brav nece ni k..... da mrdne" pa smo ga jednom jurili po dvoristu :haha: i pistolj je otisao u istoriju.
E onda smo se vratili na staru dobru sekiru:haha:. A za ovu skalameriju neznam kako funkcionise, cini mi se da je O.K. ali ima sigurno nekih mana pa bih voleo da
nam neko malo bolje pojasni vrline i mane.
 
kolega aqva vjerovatno imaš metke za sitnu stoku ili ga ne upotrebiš pravilno kod mene se taj pištolj koristi već 30 godina i na bikovima i na svinjama i još nikad nije omano,samo jednom se desilo da je metak bio neispravan i nije opalio a svi ostali rušili su od prve .crveno obilježena municija sve ruši
 
Ja koristim plave za svinje, a crvene za bikove dugo godina, takodje mi se desilo par puta da metak ne opali,ali kada opali, garantovano rusi s nogu. sam odradim, samo sajla i pistolj ne treba mi niko, posto vecinom slucaja krv ne dizem
 
Mi koristimo el. paralizator sl. Kirajevom nekoliko god. i u zadnje vreme smo primetili da plecka bude krvava i mnogo puta pukne i jedan nas kupac je zahtevao , da koristimo stari metod omamnjivanja tj. sekiru. Da li tu postoje neki da kazemo trikovi ili je to normalna pojava.

I ja bih voleo da cujem nesto vise o el.sokovima jer sam i ja cuo da meso bude krvavo,ko koristi el.sok neka napise svoja iskustva,moze i kolega Kiraj koji radi sa tim
 
Kiraj je ovaj posao batalio, pre 6-7 godina.Sa elektrošokom radi Ralekiraj,ja sam koristio čekić od 3 kg.Nisam primetio da je meso krvavije od kad se radi sa strujom.
 
Ja imam losa iskustva sa strujom,kad je udari sva se zgrci pa ostane dosta krvi,tako da sam vratio "stoljpi",a sikira stoji sa strane radi svake vaginalije ako nesto zataji.
 
Ja sam planirao da kupim elektrosok,cija je cena 3000 dinara,ali ako ostaje krvi ne isplati mi se kupovati
 
@Matic
Da da,pusti budalu kad je odalami mo's je j...i,nema da mrdne.

@dubansr
Vidi baco to je moje iskustvo,uzajmi negde pa probaj da vidis gde si.
 
Postoji i mogucnost da se ubodu u vrat igle,zatim zakolje i na pola isticanja krvi iskljucis struju pa nek se baca ima da izadje sveee :haha:
 
Koristimo ove elektro omamljivace. Nisam primetio da je meso krvavo.Mozda zavisi i od jacine struje. Ja imam stari stabilizator od televizora koji smanjuje napon i taman je.
 
w7lnhd.jpg
Ja već duži niz godina koristim pištolj za omamljivanje stoke i crveno punjenje municiju ,nikad nisam imao problem a uvek koljem krmače težine izmeđ 200-350kg, a danas sam napravio i mašinu za mlevenje na elektro pogon , sutra proba, pre par dana sam klao kod paša i koristili smo elektro omamljivač samleli smo meso za kobasicu oko30kg i ostavili da prenoći ujutro kad smo hteli da punimo bilo je oko 3l sukrvice da li je do omamljivača ili je nešto drugo neznam ali kod običnog klanja to mi se nije dešavalo:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh