Galenika fitofarmacija pšenica Uljana repica - KWS
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Rezultati 101 do 116 od 116

Tema: Oprema za svinjokolje

Član markojx avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    852
    Zahvalio se
    101
    Zahvaljeno 344 puta na 198 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    kako ga na klanici omame sa strujom ,cim padne pdma koljes ko ceka da crkne od struje video sam ljudi malo pale gase dabolje iskrvari .ja do jeseni kupujem uredjaj male pare dosta mi je mlacena sikirom ono je horor
    Srem nije geografija Srem je prezime

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,107
    Zahvalio se
    320
    Zahvaljeno 935 puta na 488 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Nije mi namera da ubeđujem nikoga...
    Meni se to ne sviđa i gotovo...
    Samo sam preneo svoje (negativno) iskustvo s "omamljivačem"...
    Možda sam i ja negde grešio, ili je taj moj bio neispravan (i kod mene je došao polovan) ili defektan, ne znam, i ne želim da znam...
    Otišao je od mene, i nije mi ga žao, na šteti nisam, dobio sam onoliko koliko sam ga i platio, osim što sam imao neka očekivanja od njega, pa bio razočaran, i (delimično) ismejan (kroz zezanciju) komšija i prijatelja koji su pomagali u ovim "poduhvatima"...
    ...e sad neću ni kako ja hoću...

Član BobanNB avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    818
    Zahvalio se
    31
    Zahvaljeno 155 puta na 98 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: dobrodol Pogledaj Poruke
    Ja sam majstor, bre !!!
    Mislim da je do toga što kada mu zabodem u vrat, i pustim struju, ukoči se, pa onda par puta tako, i na kraju kad krmak pandrke, tek onda se pristupa činu klanja...
    A šta da mu iscuri, kada je krmak "murtav" ?
    Srce mu ne radi više, mož' ga samo obesiti negde ili nizbrdo ga namestiti da se nekako cedi ?
    Rešio sam, i neću više s tu skalameriju, em što nezgodno zbog kabla, gubim autonomiju kretanja u toku klanja itd...
    Koristim kapisle za onaj pištolj, kupim veće, za bikove, držim čvrsto s dve ruke između očiju krmka, i TUP, krmak pada na zemlju, koprca se normalno i očekivano ko što i treba kad ide s ovoga sveta, i fino kleknem kolenom na plećku i prikoljem, tj. pustim krv, koja lepo (i skoro sva) isteče i iscedi se...
    S tim "pištoljem" možeš i u svinjac, više puta sam tako, kada su stavljali brnjice, pa krmcima ne mereš uturiti sajlu u usta, ili kada je svinjac takve konstrukcije (čitaj: sklepan) da od ostalih krmaka ne možeš čestito savatati kojeg si naumio...
    Onda lepo TUP u čelo, prikoljem, sačekam, pa ga vučemo di god treba...
    Kako ćeš sa tom strujom tako?
    Ma gluporija....
    Neću, i tačka...
    A i da 'oću, više ne može, osim da zajmim, skalamerija je otišla po nabavnoj ceni, nek' se neko drugi zamlaćuje s kablovima i strujom uz ovu rabotu...
    По твом опису значи МАЈСТОР греши. НЕ убија се струјом, већ се омамљује, клању се приступа чим му се забије у леђа виљушка са струјом и преврне на бок е онда добија нож, још је жив само неможе да устане јер га струја грчи, док се пушта крв, пар пута се прекида довод струје да "боље цури" и кад нема више моћи да устане искључу се скроз омамљивач и из њега сва крв исцури док срце ради.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
    Mislim, sta reci pametno?!

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku BobanNB na ovoj poruci:

lovac luka (19-06-18)

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,107
    Zahvalio se
    320
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: BobanNB Pogledaj Poruke
    По твом опису значи МАЈСТОР греши. НЕ убија се струјом, већ се омамљује, клању се приступа чим му се забије у леђа виљушка са струјом и преврне на бок е онда добија нож, још је жив само неможе да устане јер га струја грчи, док се пушта крв, пар пута се прекида довод струје да "боље цури" и кад нема више моћи да устане искључу се скроз омамљивач и из њега сва крв исцури док срце ради.
    Citiraj Citiram: BobanNB Pogledaj Poruke
    Код мог мајстора нема тог проблема да остане крви у свињчету....да није проблем у мајстору?

Za mene je ta priča završena i od te muzike nema više pjesme...
    Vratio sam se na stari provereni metod, i neću eksperimentisati više...
    A šta ti beše reče, majstor ti radi ?
    Pa odakle ti onda kompetencija za diskusiju na ovu temu?
    Drugi ti kolje, a ti filozofiraš?
    Stojiš sa strane, a možda ni to, jer čim ti treba majstor, izgleda da ti muka da gledaš, pa si na sigurnom dok se "ovo" radi, a ?
    Zaklao sam domaćih i divljih životinja, ni broja ne znam, a sad si TI naišao da mi kažeš kako grešim, a?
    Možda i taj omamljivač nije valjao, ne znam, polovnog sam kupio, čitaš li, ili samo filozofiraš?
    Ovde kod mene nema niko taj omamljivač, zapravo ima, taj "moj" što ga prodadoh...
    Možda sam i ja negde grešio, ili je taj moj bio neispravan (i kod mene je došao polovan) ili defektan, ne znam, i ne želim da znam...
    Otišao je od mene, i nije mi ga žao, na šteti nisam, dobio sam onoliko koliko sam ga i platio, osim što sam imao neka očekivanja od njega, pa bio razočaran, i (delimično) ismejan (kroz zezanciju) komšija i prijatelja koji su pomagali u ovim "poduhvatima"...

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Poruka
    1,109
    Zahvalio se
    141
    Zahvaljeno 133 puta na 86 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: lovac luka Pogledaj Poruke
    Mozda Neko zna cuo sam da se omamljivac za svinje napravi od MREZNOG TRAFOA is crno belog televizora , nasao sam crno beli tv pa bi da cujem iskustva

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
    Nadji na sekundaru izlaz sa naponom izmedju 50 i 60 V ne veci. Jedan kraj je jedan trn viljuske drugi, drugi. Medjusobno izolovani, prekidac stavi ispred primara i valjalo bi neku tinjalicu cisto da imas uvid da li je sistem pod naponom.O efektu omamljivaca izlisno je pricati, kakva krv...jedina zamerka,hoce da pukne kost u "plecki" od grca koji se izazove.

Član BobanNB avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    818
    Zahvalio se
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Za mene je ta priča završena i od te muzike nema više pjesme...
    Vratio sam se na stari provereni metod, i neću eksperimentisati više...
    A šta ti beše reče, majstor ti radi ?
    Pa odakle ti onda kompetencija za diskusiju na ovu temu?
    Drugi ti kolje, a ti filozofiraš?
    Stojiš sa strane, a možda ni to, jer čim ti treba majstor, izgleda da ti muka da gledaš, pa si na sigurnom dok se "ovo" radi, a ?
    Zaklao sam domaćih i divljih životinja, ni broja ne znam, a sad si TI naišao da mi kažeš kako grešim, a?
    Možda i taj omamljivač nije valjao, ne znam, polovnog sam kupio, čitaš li, ili samo filozofiraš?
    Ovde kod mene nema niko taj omamljivač, zapravo ima, taj "moj" što ga prodadoh...
    Расположен си увек за расправу? Није ми јасно зашто одмах нападаш кад ниси у праву или недовољно познајеш неку материју?
    То што ја не радим, можеш само да претпоставиш зашто....и обично је грешка (нећу ти рећи зашто)......зашто више нерадим знају моји пријатељи и породица.
    А да сам компентетан да причам о томе сигурно јесам, немој закључивати нешто на свом незнању и непознавању.
    Но, све је то добро, што се добро сврши....немој одмах бити на крај срца. Волим конструктивну расправу а не ову која ничему не води.

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,107
    Zahvalio se
    320
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Jesam, uvek za raspravu, ali, UVEK kad naletim na takve pametnjakoviće što se uvate za "verbalni delikt" pa zajašu ko...
    Govoreći "tvojim" vokabularom...
    I kad znaš kakav sam, što se 'vataš sa mnom u kolo ?
    Da se razumemo...
    Znam da gubim vreme s tobom (ne i živce) ali opet mi Đavo ne da mira, pa moram da raspravim...
    Niko tebe ne napada, nego si ti pomislio da znaš nešto, ali nisi razmislio, pa si se 'uvatio za...
    Taj nesretni omamljivač, i ko ga izmisli....
    Na kraj sam srca, jeste, jesi srećan?
    I neee, policeman, nije dobro, a da li će se dobro završiti, zavisi samo od tebe...
    I baš neću moći spavati, a sve zbog interesovanja oko tvog neangažovanja oko klanja...
    Ko da je to (nekome) važno...
    Ma idi, pobegni...
    Cela diskusija je nastala zbog TVOG NEČITANJA Postova, da si pročitao, ONO CRVENO, ne na semaforu, nego u mom Postu, koji sam, ne znajući da trebam, a izgleda da je trebalo, i citirao, još jednom...
    I još jednom samo za tebe:

Nadam se da neću više morati da citiram sam sebe, a pošto kažeš da voliš konstruktivno da se raspravljaš, samo izvoli...
    Uvek sam raspoložen...
    Samo ne znam imaš li opravdanost u daljoj prepisci sa mnom, pošto sam "kapitulirao" već u Postu koji je prethodio tvom?
    I uopšte nisi morao da se hvataš sa mnom u kolo...
    Slikovito rečeno...
    Šta kažeš?

Član BobanNB avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    818
    Zahvalio se
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    @dobrodol
    Дискусија је настала због твоје надмености и немања појма да радиш са фамозним омамљивачем....
    Јесте, везао сам се тога што си написао да си убијао свиње струјом па их тек онда клао....и како остане крви у месу. Указао сам ти на грешку, а ти је прихвати или не. Твој проблем.
    А да, добро ће се завршити.

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,107
    Zahvalio se
    320
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Alo, Minhen, ovaj, Bečej, PA JA SAM I PRIZNAO GREŠKU !!!
    Kako sam onda "nadmen" ?

I to sam napisao, CRVEEENOOOO !!!!
    Ako ne znaš čitati, nisam ti ja kriv...
    I da, što se mene tiče, stavljam znak(ove) interpunkcije za kraj .......
    I stvarno, šta reći pametno?

Član BobanNB avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    818
    Zahvalio se
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Написао си можда сам.....а не грешио сам.
    Знаци интерпукције, чему то служи на крају....ја на телефону видим само неке квржице и заградице које ничему не служе.

Član dobrodol avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    2,107
    Zahvalio se
    320
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Odosmo daleko...
    U
    I ustanovismo na kraju da ti ne čitaš napisano, što i potvrđuješ u poslednjem Postu...

13. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku dobrodol na ovoj poruci:

BobanNB (20-06-18)

Član BobanNB avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    818
    Zahvalio se
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Шта овде пише "можда сам" или "погрешио сам"......ја за сада добро видим.

Član Philby avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    1,378
    Zahvalio se
    450
    Zahvaljeno 472 puta na 299 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    @Dobrodol, prijatelju, olabavi malo.
    Primaš se na svaku i kad ima potrebe i kad nema da bi istjerao svoje, a to što zašareniš poruku da izbija oči ne pomaže ni trena da ćeš nekoga ubijediti u svoj stav.

Niko od nas nije najpametniji, hiljadu puta sam se na ovom i drugim forumima uvjerio da nešto radim pogrešno ili na teži način, ali tu smo da pomognemo jedni drugima i olakšamo život. Nikakva korist od rasprave u pedesetak poruka gdje se vrti stalno ista priča dok ti neko ne popusti kako si u pravu. Gledam sa strane da se skoro uvijek nađe još jedan tvrdoglav koji nebi popustio ni milimetra i onda se citirate dok moderatori ne popizde i sve obrišu, a u tim prepiskama se navede bar pet načina kako nešto uraditi od kojih su dva vrlo dobra i mogu koristiti mnogima.

16. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Philby na ovoj poruci:

BobanNB (20-06-18), Zoran Kostović (22-06-18)

Prijatelj Foruma KishRobert avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    13,570
    Zahvalio se
    2,240
    Zahvaljeno 3,117 puta na 1,562 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ko je uvoznik dick nozeva za Srbiju?
    Neki info,neki sajt...

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    24,679
    Zahvalio se
    244
    Zahvaljeno 7,021 puta na 3,974 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Matica DMV Novi Sad.
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

Član ta Peera avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    1,573
    Zahvalio se
    9
    Zahvaljeno 374 puta na 227 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bolje biti malo lud nego biti malo pametan !?!

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.