Oprema za svinjokolje

kako ga na klanici omame sa strujom ,cim padne pdma koljes ko ceka da crkne od struje video sam ljudi malo pale gase dabolje iskrvari .ja do jeseni kupujem uredjaj male pare dosta mi je mlacena sikirom ono je horor
 
Nije mi namera da ubeđujem nikoga...
Meni se to ne sviđa i gotovo...
Samo sam preneo svoje (negativno) iskustvo s "omamljivačem"...
Možda sam i ja negde grešio, ili je taj moj bio neispravan (i kod mene je došao polovan) ili defektan, ne znam, i ne želim da znam...
Otišao je od mene, i nije mi ga žao, na šteti nisam, dobio sam onoliko koliko sam ga i platio, osim što sam imao neka očekivanja od njega, pa bio razočaran, i (delimično) ismejan (kroz zezanciju) komšija i prijatelja koji su pomagali u ovim "poduhvatima"...
 
Ja sam majstor, bre !!! ::spreman na sve::
Mislim da je do toga što kada mu zabodem u vrat, i pustim struju, ukoči se, pa onda par puta tako, i na kraju kad krmak pandrke, tek onda se pristupa činu klanja...
A šta da mu iscuri, kada je krmak "murtav" ?
Srce mu ne radi više, mož' ga samo obesiti negde ili nizbrdo ga namestiti da se nekako cedi ?
Rešio sam, i neću više s tu skalameriju, em što nezgodno zbog kabla, gubim autonomiju kretanja u toku klanja itd...
Koristim kapisle za onaj pištolj, kupim veće, za bikove, držim čvrsto s dve ruke između očiju krmka, i TUP, krmak pada na zemlju, koprca se normalno i očekivano ko što i treba kad ide s ovoga sveta, i fino kleknem kolenom na plećku i prikoljem, tj. pustim krv, koja lepo (i skoro sva) isteče i iscedi se...
S tim "pištoljem" možeš i u svinjac, više puta sam tako, kada su stavljali brnjice, pa krmcima ne mereš uturiti sajlu u usta, ili kada je svinjac takve konstrukcije (čitaj: sklepan) da od ostalih krmaka ne možeš čestito savatati kojeg si naumio...
Onda lepo TUP u čelo, prikoljem, sačekam, pa ga vučemo di god treba...
Kako ćeš sa tom strujom tako?
Ma gluporija....
Neću, i tačka...
A i da 'oću, više ne može, osim da zajmim, skalamerija je otišla po nabavnoj ceni, nek' se neko drugi zamlaćuje s kablovima i strujom uz ovu rabotu...
По твом опису значи МАЈСТОР греши. НЕ убија се струјом, већ се омамљује, клању се приступа чим му се забије у леђа виљушка са струјом и преврне на бок е онда добија нож, још је жив само неможе да устане јер га струја грчи, док се пушта крв, пар пута се прекида довод струје да "боље цури" и кад нема више моћи да устане искључу се скроз омамљивач и из њега сва крв исцури док срце ради.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
По твом опису значи МАЈСТОР греши. НЕ убија се струјом, већ се омамљује, клању се приступа чим му се забије у леђа виљушка са струјом и преврне на бок е онда добија нож, још је жив само неможе да устане јер га струја грчи, док се пушта крв, пар пута се прекида довод струје да "боље цури" и кад нема више моћи да устане искључу се скроз омамљивач и из њега сва крв исцури док срце ради.
Код мог мајстора нема тог проблема да остане крви у свињчету....да није проблем у мајстору?


Za mene je ta priča završena i od te muzike nema više pjesme...
Vratio sam se na stari provereni metod, i neću eksperimentisati više...
A šta ti beše reče, majstor ti radi ?
Pa odakle ti onda kompetencija za diskusiju na ovu temu?
Drugi ti kolje, a ti filozofiraš?
Stojiš sa strane, a možda ni to, jer čim ti treba majstor, izgleda da ti muka da gledaš, pa si na sigurnom dok se "ovo" radi, a ?
Zaklao sam domaćih i divljih životinja, ni broja ne znam, a sad si TI naišao da mi kažeš kako grešim, a?
Možda i taj omamljivač nije valjao, ne znam, polovnog sam kupio, čitaš li, ili samo filozofiraš?
Ovde kod mene nema niko taj omamljivač, zapravo ima, taj "moj" što ga prodadoh...
Nije mi namera da ubeđujem nikoga...
Meni se to ne sviđa i gotovo...
Samo sam preneo svoje (negativno) iskustvo s "omamljivačem"...
Možda sam i ja negde grešio, ili je taj moj bio neispravan (i kod mene je došao polovan) ili defektan, ne znam, i ne želim da znam...
Otišao je od mene, i nije mi ga žao, na šteti nisam, dobio sam onoliko koliko sam ga i platio, osim što sam imao neka očekivanja od njega, pa bio razočaran, i (delimično) ismejan (kroz zezanciju) komšija i prijatelja koji su pomagali u ovim "poduhvatima"...
 
Mozda Neko zna cuo sam da se omamljivac za svinje napravi od MREZNOG TRAFOA is crno belog televizora , nasao sam crno beli tv pa bi da cujem iskustva

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Nadji na sekundaru izlaz sa naponom izmedju 50 i 60 V ne veci. Jedan kraj je jedan trn viljuske drugi, drugi. Medjusobno izolovani, prekidac stavi ispred primara i valjalo bi neku tinjalicu cisto da imas uvid da li je sistem pod naponom.O efektu omamljivaca izlisno je pricati, kakva krv...jedina zamerka,hoce da pukne kost u "plecki" od grca koji se izazove.
 
Za mene je ta priča završena i od te muzike nema više pjesme...
Vratio sam se na stari provereni metod, i neću eksperimentisati više...
A šta ti beše reče, majstor ti radi ?
Pa odakle ti onda kompetencija za diskusiju na ovu temu?
Drugi ti kolje, a ti filozofiraš?
Stojiš sa strane, a možda ni to, jer čim ti treba majstor, izgleda da ti muka da gledaš, pa si na sigurnom dok se "ovo" radi, a ?
Zaklao sam domaćih i divljih životinja, ni broja ne znam, a sad si TI naišao da mi kažeš kako grešim, a?
Možda i taj omamljivač nije valjao, ne znam, polovnog sam kupio, čitaš li, ili samo filozofiraš?
Ovde kod mene nema niko taj omamljivač, zapravo ima, taj "moj" što ga prodadoh...
Расположен си увек за расправу? Није ми јасно зашто одмах нападаш кад ниси у праву или недовољно познајеш неку материју?
То што ја не радим, можеш само да претпоставиш зашто....и обично је грешка (нећу ти рећи зашто)......зашто више нерадим знају моји пријатељи и породица.
А да сам компентетан да причам о томе сигурно јесам, немој закључивати нешто на свом незнању и непознавању.
Но, све је то добро, што се добро сврши....немој одмах бити на крај срца. Волим конструктивну расправу а не ову која ничему не води.


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Jesam, uvek za raspravu, ali, UVEK kad naletim na takve pametnjakoviće što se uvate za "verbalni delikt" pa zajašu ko...
Govoreći "tvojim" vokabularom...
I kad znaš kakav sam, što se 'vataš sa mnom u kolo ?
Da se razumemo...
Znam da gubim vreme s tobom (ne i živce) ali opet mi Đavo ne da mira, pa moram da raspravim...
Niko tebe ne napada, nego si ti pomislio da znaš nešto, ali nisi razmislio, pa si se 'uvatio za...
Taj nesretni omamljivač, i ko ga izmisli....
Na kraj sam srca, jeste, jesi srećan?
I neee, policeman, nije dobro, a da li će se dobro završiti, zavisi samo od tebe...
I baš neću moći spavati, a sve zbog interesovanja oko tvog neangažovanja oko klanja...
Ko da je to (nekome) važno...
Ma idi, pobegni...
Cela diskusija je nastala zbog TVOG NEČITANJA Postova, da si pročitao, ONO CRVENO, ne na semaforu, nego u mom Postu, koji sam, ne znajući da trebam, a izgleda da je trebalo, i citirao, još jednom...
I još jednom samo za tebe:

Nije mi namera da ubeđujem nikoga...
Meni se to ne sviđa i gotovo...
Samo sam preneo svoje (negativno) iskustvo s "omamljivačem"...
Možda sam i ja negde grešio, ili je taj moj bio neispravan (i kod mene je došao polovan) ili defektan, ne znam, i ne želim da znam...
Otišao je od mene, i nije mi ga žao, na šteti nisam, dobio sam onoliko koliko sam ga i platio, osim što sam imao neka očekivanja od njega, pa bio razočaran, i (delimično) ismejan (kroz zezanciju) komšija i prijatelja koji su pomagali u ovim "poduhvatima"...
Nadam se da neću više morati da citiram sam sebe, a pošto kažeš da voliš konstruktivno da se raspravljaš, samo izvoli...
Uvek sam raspoložen...
Samo ne znam imaš li opravdanost u daljoj prepisci sa mnom, pošto sam "kapitulirao" već u Postu koji je prethodio tvom?
I uopšte nisi morao da se hvataš sa mnom u kolo...
Slikovito rečeno...
Šta kažeš?
 
@dobrodol
Дискусија је настала због твоје надмености и немања појма да радиш са фамозним омамљивачем....
Јесте, везао сам се тога што си написао да си убијао свиње струјом па их тек онда клао....и како остане крви у месу. Указао сам ти на грешку, а ти је прихвати или не. Твој проблем.
А да, добро ће се завршити.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Alo, Minhen, ovaj, Bečej, PA JA SAM I PRIZNAO GREŠKU !!!
Kako sam onda "nadmen" ?

Nije mi namera da ubeđujem nikoga...
Meni se to ne sviđa i gotovo...
Samo sam preneo svoje (negativno) iskustvo s "omamljivačem"...
Možda sam i ja negde grešio, ili je taj moj bio neispravan (i kod mene je došao polovan) ili defektan, ne znam, i ne želim da znam...
Otišao je od mene, i nije mi ga žao, na šteti nisam, dobio sam onoliko koliko sam ga i platio, osim što sam imao neka očekivanja od njega, pa bio razočaran, i (delimično) ismejan (kroz zezanciju) komšija i prijatelja koji su pomagali u ovim "poduhvatima"...

I to sam napisao, CRVEEENOOOO !!!! :bravo:
Ako ne znaš čitati, nisam ti ja kriv...:cvetic:
I da, što se mene tiče, stavljam znak(ove) interpunkcije za kraj .......
I stvarno, šta reći pametno?
 
Написао си можда сам.....а не грешио сам.
Знаци интерпукције, чему то служи на крају....ја на телефону видим само неке квржице и заградице које ничему не служе.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Шта овде пише "можда сам" или "погрешио сам"......ја за сада добро видим.
5127a4593a21bbee0a0a1961752aa2b4.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
@Dobrodol, prijatelju, olabavi malo. :ppozdrav:
Primaš se na svaku i kad ima potrebe i kad nema da bi istjerao svoje, a to što zašareniš poruku da izbija oči ne pomaže ni trena da ćeš nekoga ubijediti u svoj stav.

Niko od nas nije najpametniji, hiljadu puta sam se na ovom i drugim forumima uvjerio da nešto radim pogrešno ili na teži način, ali tu smo da pomognemo jedni drugima i olakšamo život. Nikakva korist od rasprave u pedesetak poruka gdje se vrti stalno ista priča dok ti neko ne popusti kako si u pravu. Gledam sa strane da se skoro uvijek nađe još jedan tvrdoglav koji nebi popustio ni milimetra i onda se citirate dok moderatori ne popizde i sve obrišu, a u tim prepiskama se navede bar pet načina kako nešto uraditi od kojih su dva vrlo dobra i mogu koristiti mnogima.
 
Zdravo svima!
Pocetnik sam sto se tice pravljenja kobasica, pravio sam ih uz pomoc, ili bolje reci asistirao sam rodjaku, 3-4 puta. Koristio sam njegovu masinu za mlevenje i punilicu, u prostoriji koja je hladna - par stepeni iznad spoljne temperature (sto bude 5-7 stepeni C), i ako si u njoj 5-6 sati, smrznes se kao p...., dok naseckas meso, sameljes, zamesis, operes sudove i td... Sada sam resio da kupim masinu za mlevenje mesa i punilicu i taj deo odradim kod kuce u kuhinji (naravno, ohladio bih kuhinju - otvaranjem prozora, ne valja smesa da bude topla, zar ne?)... A onda bih kobaje nosio kod njega na dim i susenje.

E sad, pomoc mi prvenstveno treba oko kupovine masine za mlevenje (elektricne) i punilice... Elektricnih masina ima po kupujem-prodajem, porket, interkomerc, vinkovci - cena 200-250e, ima i italijanska tre spade 12ica 28000din i 22ka 38000din... Imate li preporuku za neku? Takodje, da li je bolje koristiti elektricnu masinu za mlevenje kao punilicu ili je ipak bolje uzeti punilicu (horizontalnu ili vertikalnu?)?

Napominjem da bih ja to radio jednom sezonski, nekih 40kg bih mleo za kobasice, a manje kolicine tipa po 10kg bih pravio sveze kobasice za przenje, jednom mesecno ili redje...
 
Hvala na odgovoru!

Ja sam koristio horizontalnu punilicu. Zasto je vertikalna bolja?

I zasto je (ako je) bolja punilica, od masine za mlevenje u funkciji punilice (sa lulicom za crevo)?
 
Ja uvijek rađe punim s mašinom za mljevenje nego s punilicom. Ne dolazi mi zrak u crijevo.
Neki tvrde da nije dobro mašinom za mljevenje jer se onda meso 2x žvače. Kod svojih kobasa nisam primijetio taj nedostatak duplog žvakanja, a ako uđe zrak u crijeva, nisu pogodne za dulje čuvanje.
 
Nazad
Vrh