Priprema i korištenje gnojiva od kunića

Toma13

Član
Učlanjen(a)
2 Okt 2009
Poruka
206
Lokacija
Ogulin
Pozdrav! Zanima me koristi li itko izmet kao gnojivo i ako da u kojem obliku? Negdje sam naišao na podatak o tekućem gnojivu ali ne sjećam se više koji je bio sistem pripreme!
 
Ja koristim, ali naj jednostavniji način, znači sve na jednu gomilu, pa na proleće uz voćke.
 
Kažu da je kuneće gnojivo jedno od najboljih za držanje glisti. Ja sam u bašti ogradio jedno parče 1,5 sa 1,5m i tolike visine, 4 stuba a okolo neke daske, stim da na jednoj strani može donji deo u visini oko 0,5m da se skloni da bi se kompost mogao vaditi a gornji deo da stoji netaknut i da klizne dole u prazninu koja se izvadila. Držao sam i piliće sa prostirkom od slame ili piljevine, pa sam i to ubacivao, sav baštenski zeleniš i pokošenu travu. Pri svakom čišćenju se samo nabaca na vrh sav materijal i pokrije najlonom da bi se zadržala vlaga, ako je jako toplo i suvo pomalo i zalivati.Posle izvesnog vremena su se pojavile gliste u donjem delu, a i ubacio sam dve čaše glisti za pecanje. One su sav taj otpad lepo preradile u prvoklasni humus, žena je uvek imala dobru zemlju za saksije,za pecanje je uvek bilo glista koliko treba čak i za prijatelje, a ostalo je i za djubrenje bašte.
 
Djubrivo od kunica je tri puta vrednije nego stajnjak.U literaduri postoji preporuka da se 1 kg prostre na 1 metar kvadratni.Najbolje je ovo ponavljati nekoliko puta godisnje i nije potrebno da ga preradjujete.
Na ovaj nacin se koristi u nekim zemljama , a najvise u Francuskoj kod proizvodnje cveca ,ali odgovara svim kulturama.
Postoji i drugi nacin djubrenja zalivanjem , tako sto se tri kilograma djubriva rastopi u 100 litara vode , a posle nekoliko dana ovim rastvorom se zaliva.
 
Nadam se da ova informacija nije zakasnela.
Izmet kunica ima siroku primenu u poljoprivredi nekih evropskih drzava, jer je za 1,5 puta jace od standardnog gnojiva, pri cemu sadrzi i druge materije koje recimo fosforna djubriva ne sadrze.
Nacin spravljanja jeste da se mesa sa vodom obogacenom sa jos nekoliko materija, pri cemu sav taj postupak rastvaranja kuglica izmeta trajedo 30 dana. Nakon toga, normalno se rasprskava ili poleva na bilje. Koristi se dosta u cvecarstvu, gljivarstvu, vinogradarstvu i vocarstvu. Delimicnu primenu ima, istina, i u gajenju glista i puzeva.
 
E jos kada bi postojala organizacija koja nosi djubrivo od tebe to bi bilo super.

To sam video u serijalu "Dirty Jobs". Organizacija koja uklanja djubrivo sa farmi, nosi ih na svoje placeve i tamo radi odgovarajuce procese, pustaju mikroorganizme da odrade svoj posao. Oni dobiju kvalitetno djubrivo, a za uzvrat farmerima besplatno odnose visak djubriva. Ili cak placaju neku sumu farmerima za to djubrivo, nisam tacno siguran.
 
Kao sto sam i pre pisao mogu i da garantujem da je djubrivo kunica efikasno , za mnoge kulture , probao sam uporedno sa vinovom lozom i u basti i efekat je uocljiv .
Pokusajte , uz malo strpljenja (1-2 godine) , dobicete carobno tlo za skoro sve biljke.
Ipak pazite da do zila ne dodje nepreradjeno djubrivo , jer sam na taj nacin izgubio nekoliko badema.
 
Pošto se bavim akvaristikom,znam dobru caku za bolje napredovanje bilja u akvarijumu!!!
Samo skupite klikere od divljeg zeza,ali baš divljeg(ne divlji koji je uzgajan u kavezu)
Ostavite klikere da se osuše(15-20dana)da izadju neki nepotrebni toksini.
I to je to.Imate prirodnu djubrivo bombu.
Ps.stavlja se ispod podloge(peska,šljunka itd)i traje do 1god.u zavisnosti koliko bilja imate!

pozdrav
 
Ja sam kunice (Belgijski orijpasi, sampioni, maticno jato nabavljeno od Jan Vote iz Backog Petrovca) jos pre tridesetdve godine. Stajnjak sam bacao u kantu za djubre i nisam razmlsljao o njegovom svojstvu jer sam lh cuvao u gradu.Jednog dana je dosao moj prijatelj inace doktor koji ima vikendicu u okolini grada. Kad je video kunice odmah ml je doneo gomilu dzakova plasticnih da unjih spremim stajnjak od kunica i tek sam tada saznao koliko je to djubrio kvalitetno jer ga je on bacao onako direktno iz dzaka na vocke, cvece i englesku travu koja je bila fenomenalna.
Elem posle toliko godina, jedna cerka udata, sin se ozenio, najmladja cerka polazi jesenas u srednju skolu, ja sam otisao u penziju .Supruga i ja smo odlucili da pocnemo sa uzgojem kunica,japanskih prepelica, koka nosilja,ukrasne zivine i naravno tu ulaze i brojleri za zamrzivac.Posto smo dobili kucu na selu planiramo da kompletno predjemo u selo i vec smo renovirali objekat gde ce mo odgajati kunice. Ovih dana idem po materijal za kaveze. Umedjuvremenu sam redovno sam pratio forum i vido sam da dosta kunicara koristi stajnjak kunica od koga dobija humus.Negde sam procitao dase uzmu neke tri ili cetiri kante-burad ukojima se ubaci stajnjak kunica i kalifornijske gliste. Pa ako neko zna molio bih za pomoc i objasnjenje kako da tu napravim. Ajde forumasi ukljuci te se uovu problematiku.
 
Ja vec 20.godina koristim kaliforniske gliste koje razlazu djubrino od kunica i stvarju humus.Kada ocistim kaveze dubrivo bacam u deo koji sam ozidao 1.5 x 1 x 1 m.povrsine dole beton.Kada je duzi period susa zalivam ga vodom povremeno,preradjeno dubivo/hunus/bacam u vrt i za cvece delim prijatekjima kome treba,Trenutno imam 8 priplodnih zenki i 2 muzjaka a tovnih 40 komada.
 
Ja sam djubre od kunica bacao u jednu veliku rupu kod zapustenog zadružnog objekta i nakupilo se tu za oko dve traktorske prikolice djubriva.Pre par dana sam asovom podigao malo djubreta da nadjem koju glistu za pecanje i da ne poverujete- sve se crveni od glista.....Odakle su se stvorile ,pojma nemam ali nemas gde iglom da ubodes gde nema glista...:sta:
 
Iz zemlje drug. Inace gliste zive u zemlji. :)
Kod stajnjaka, recimo od krava, teze udju gliste kada je frizak. Kada sazori djubre, udju i u njega samo sto to potraje. U svakom slucaju, bolje je napraviti "rupu" iliti djubrovnik u zemlji i ne betonirati da bi gliste sto prije usle. Naravno, nije lose imati krov da kisa ne ispira i da bude hladovina ljeti...
 
Kod mene je ovo mesavina djubreta od kunica i od golubova.....Taman cu sledece godine imati dobar humus za žardinjere a malo da obradujem i voćnjak i vinovu lozu.:ppozdrav:
 
Planiram da drzimo hajkome, jer koliko sam video sa foruma da su trenutno broj jedan sto se tice mesa. Ja sam vec stupio u kontakt sa Pajkom koji je po meni ok' lik i jos sam dobio neke savete od njega. Video sam jos na forumu da Slavica-Sladjana iz Zeleznika ima lepih linija hajkoma i nabavio sam njenu e-mail adresu pa cu stupiti u kontakt s njom. Supruga hoce da uzmemo i par becki plavih koji su stvarno prelepi samoneznam ko ih cuva negde bize Nisu ili cemo morati po njih kod Megija. Ja se malo udaljih od teme pa se izvinjavam. Jasno mi je ovo za gliste i humus ali jos nisam dobio odgovor na pitanje sto se tice pravljenja humusa u tim kantama koje su slozene jedna na drugu i izbusene da gliste predju iz preradjenog humusa u drogi stajnak same da bi ga preradele. U svakom slucaju hvala svima na informacijama.
 
Sto se tice prelaska glista, mozes uraditi pregradu vratanca ili ako planiras kao ja ispod kaveza.. gliste ce stalno ici u gornje slojeve jer ce tu biti sveze hrane :D. Donji sloj mozes da vadis. Dasku ili pregradu na otvaranje.

Sto se tice hajkoma, meni sutra dolaze iz madjarske par linija, iz subotice, od megija par komada, 2011, 2012, 2013, i prelaz 2013-2014.
Kunici su vise nego dobrog kvaliteta to ti garantujem jer mi drug donosi i od 200 komada izabrace meni 15. Cena koju ja placam je 5 evra mesec. Za Becke plave ili Megi, ili izlozbe ili pogledaj na forumu ima par ljudi. U svakom slucaju moras da dodjes u Vojvodinu, a sad ti je pravi trenutak jer nisu vrucine. Prijatno i svako dobro.

- - - - - - - - - -

Ako Vam nesto znaci mogu mu javiti da ponese kojeg vise. Dolazi kod mene sutra na seosku slavu cak iz Subotice sa devojkom, ima da se izgubi :D. Cak cu dobiti kojeg malca M linije hajkoma. Po meni najbolje se pokazala 2011 2012 i 2013 hajkoma, najbrze rastu ali moraju imati idealne uslove.
 
Nazad
Vrh