BRUCELOZA postoji li vakcina

наравно да постоји могућност да је заражена, али бруцелоза није једина болест која доводи до побачаја. Постоји цео низ и вирусних и бактеријских болештина која могу да доведу до побачаја. Врло је битан податак, да ли је овца до сада редовно прегледана на бруцелозу. По закону - СВАКИ побачај мора да се пријави ветеринару, а он да узме узорке и да их однесе у ВСИ на анализу.
 
Kod komsije jedna ovca pobacila u 3 mesecu otp, ostale 4 se sve lepo izjagnjile.. Zdravo mu je stado ,klao je sebi, prodavao i nikad nije imao problem.. Dali postoji mogucnost da je ta ovca zarazena?
Prva i osnovna stvar je da li su ovce pregledane na brucelozu u 2011 godini?
Drugo dal je bilo ikakve kupovine novih grla u nekom skorijem periodu?
Ima i mnogo drugih stvari.
Jeste pobacaj jedan od najvaznijih simptoma bruceloze, ali bruceloza ne pada iz aviona, mora da postoji unosenje uzrocnika bruceloze u zapat, na neki od nacina.
Na osnovu odgovora mozemo dalje pricati.
 
Pa ja sma to video onako nije formiran plod ima glavu, usi, oci se ne vide skroz noge prednje i zadnje vidi se plod samo sto nije formiran do kraja.. nije on kupovao ovce skoro to je taj njegov zapat koji ima vec skoro 4 5 godina cak ni ne ubacuje ovna novog nego mu se mrcu ovce izmedju sebe, klao je sebi, prodavao, nije nikad imao problema hvala bogu.. al nije ovce pregledavao sigurno 2 godine na brucelozu..

---------- Poruka napisana u 11:34 ---------- Prethodna poruka je at 11:11 ----------

Jos jedna informacija koju sam sakrio a to je da je ta ovca sad kod mene a to sam sve saznao kad sam je vec doterao kod sebe! :svinja: Kad sam bio kod njega da gledam ovce to sam sve video i cuo al nisam znao da je od nje kasnije sam sve sam povezao i skontao kad su mu se ostale ovce izjagnjile kako treba ! Sad ne znam sta da radim !?
 
Cekaj,kazes da mu se ovce mrcu izmedju sebe?ako je ovan u srodsvu sa ovcom moze biti da je zato pobacila.Najbolje zovi veterinara neka joj uzme krv i posalje na analizu,tako ces jedino znati,ali zaista ima niz faktora koji uticu na aborus,od nepravilne ishrane,preko nepravilnih upotrena lekova do infektivnih bolesti.Za svaki slucaj,mesto abortusa dobro dezinfikuj,i ovci sto manje prilaziti,narocito zene deca i trudnice.Moze se desiti i da je dozivela mehanicku povredu ili je ovan udario,ne mora biti bruceloza,ali bolje pripaziti.U svakom slucaju odvoj je od stada dok ne saznas sta je u pitanju.
 
ma nemoj se plasiti nije to sigurno bruceloza jer sigurno bi imao podbacaja kod drugih ovaca, to moze bit posledica udara ili krvnog srodstva.e sad ako si znao da je neozbiljan odgajivac nisi trebao kupovati od njega
 
A to mi je neka olaksavajuca okolnost sto su se ostale iz tog stada sve izjagnjile kako treba ,a znam da mi je vet rekao da kad se ovca ojagnji u 90 po 100 slucajeva nema bruceloze.. Ima njena slika u temi W postavio sam, sarena ona.. Jednostavno mi se svidela kad sam je video prvi put i morao sam da je uzmem.
 
Nazad
Vrh