Plasman povrca

U Futogu haos sto se tice kupusa. Cena na veliko pala na 4 din. za kg. Ljudi ne znaju sta da rade a silne novce dali za polivanje letos. Po ovoj ceni se ne isplati placati radnike da ga seku.::jako_besan::
 
stase tu moze tako bilo prosle god sa paradajzom koje ugrabio da proizvede i proda na vreme dok nije pao na 10 din taj je proso nekako a ostali nikako tako je i sad sa kupusom bio 25-30 sad gotovo tu pomaze jedino dase ukiseli i prodavati kasnije kiseli kupus ,
 
koji če biti prepoznatljiv -*brend** kao proizvod iz Srbije ,......
То није лако. Целу другу половину 20. века није постојао српски бренд и тако су се (наопако) васпитавале и школовале генерације. Неки од њих су сада професори па наопако уче студенте :zli: Даћу ти два примера баш везана за Словенију. Србија није могла да извози вина (па ни врхунска) јер је све ишло преко Словина. Лично сам видео отпрему целе композиције од двадесетак вагона која је упућена за Словенију и тамо је само један мањи део флаширан и пласиран као вино из Словеније а гро је, тако у цистернама, ишто у извоз. Други пример је везан за Кметијски комбинат Птуј. Финансирали су (преко кооперације у којој сам био сезонски ангажован за обрачун камате ::samo bes:spavam: производњу поврћа од ког је прављена зимница па је иста у теглама враћана на тржиште Србије као сопствени производ ( мислим да је ту могло боље да се заради да је погон за кишељење и паковање био на лицу места па само лепи словеначке етикете као нпр. "Алпслко" мелко из млекаре у Лајковцу :ideja: али тада је био социјализам па се више водило рачуна о зарадама запослених него о увећању тајкунског капитала).
 
Пласман произведеног

Где продајете оно што производите, пијаца, кванташ, или нешто треће.
Има ли неко своју продавницу (пиљарницу) за продају, каква је процедура за отварање исте, за продају делом своје робе а делом од другог лица, кванташа или произвођача?
 
Ja prodajem na pijaci i dolaze mi nakupci koji nose to na kvantas ili po drugim manjim prodavnicama, restoranima.. A i mene interesuje da li je moguce uzeti neki lokal da bude piljarnica a da prodajem samo svoje proizvode. Posto i sada gazdinstvu nije potrebna fiskalna kasa, verujem da ni u tom slucaju ne bi bila potrebna. To je samo jedna vrsta nadkrivene tezge :)
 
Ovde mozete pisati o veleprodaji malo prodaji ,o trenutnim cenama povrtaskim proizvodima sve sugestije i primedbe su dobro dosle....U temu ce biti prebacivani neki postovi a i bice i utapanja tema....
 
Према мојим искуствима, што се тиче мањих произвођача до пар хектара, тренутно је најизвеснији пласман у сопственој режији(пијаца, кванташ, директна продаја).
Велики прерађивачи су некоректни, нарочито у погледу цена и плаћања. Док трговачки ланци сав ризик пребацију на произвођача, уцењују....итд.
Када на све то додамо увоз без икаквих ограничења ситуација је све компликованија и неизвеснија
 
Ozivljavanje teme...Da li neko zna kakva je situacija na kvantasima sa ceri paradajzom? da li ga uopste ima i da li se otkupljuje?
 
Prilikom plasmana povrća treba povesti računa koliko koje može dugo da stoji re nego se ponudi na prodaju. Pa uskladiti tako da ima i onoga što treba prodati za par dana (rotkvica), ali i onoga što može stajati par meseci (krompir i pasulj).

Pijaca je bila uvek koliko toliko sigurna, međutim sad sa cena pijačarine i troškovima prevoza postavlja se pitanje koliko je to isplativo. Sa druge strane su nakupci, to neću ni komentarisati.
 
Nazad
Vrh