Kupovina plastenika

Mihajlo

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Jan 2010
Poruka
2
Da li neko zna koje firme na teritoriji Vojvodine proizvode i prodaju plastenike.Unapred hvala
 
prvo se predstavis a onda prelistaj forum ja mislim da ima slicna tema

http://poljoinfo.com/plastenici-staklenici-i-visoki-tuneli/isplativost-i-zarada-gajenja-povrca-u-plastenicima!!!/
 
Zavisi koji te plastenik interesuje ako su neki manji moze i neki privatnik iz sela da ti napravi za mnogo manje para ako su profi treba pogledati.
Kao sto rece topalovic pogledaj po forumu naci ces.
 
izvinjavan se na svojoj neukosti ::namigivanje::
prvi put sakupljam informacije na ovaj nacin,u svakom slucaju hvala na odgovoru!
 
Da li iko zna koliko posto je povracaj za plastenike za ovu godinu.Ja se bavim proizvodnjom duvana i uzeo sam preko firme gotov plastenik od 50 m.Unapred hvala.
 
Da li neko ima iskustva sa plastičnom konstrukcijom plastenika? Ispada da su duplo jeftinija investicija od plastenika sa čeličnom konstrukcijom. Također, još nisam naišao na firmu, ili pojedinca, koji nude ove plastenike sa bočnim otvorima.
 
pemanapemani je napisao(la):
Da li neko ima iskustva sa plastičnom konstrukcijom plastenika? Ispada da su duplo jeftinija investicija od plastenika sa čeličnom konstrukcijom. Također, još nisam naišao na firmu, ili pojedinca, koji nude ove plastenike sa bočnim otvorima.
Plastiku ne uzimaj sva se posle par godina deformise bolje skupi pare i uzmi celicnu konstrukciju
 
pemanapemani je napisao(la):
Da li neko ima iskustva sa plastičnom konstrukcijom plastenika? Ispada da su duplo jeftinija investicija od plastenika sa čeličnom konstrukcijom. Također, još nisam naišao na firmu, ili pojedinca, koji nude ove plastenike sa bočnim otvorima.
Ja imam loše iskustvo sa plastičnim lukovima. Grčki najlon sa garancijom od 6 sezona izgorio je na lukovima za 3 mjeseca. A najlon od firme Drvoplast izdrži 6-7 mjeseci.
 
Plastika nije za plastenike jer stalno se pomera usled vetra i haba foliju na rebrima i tu naravno progori.Kada bi se mogla našpanati kao na metalu i da konstrukcija bude čvrsta možda ne bi tako brzo odlazila.
i moji prvi plastenici su bili od plastičnih lukova pa sam ih nakon 2 sezone razdelio prijateljima i napravio metalnu.
 
Nisam 100% siguran ali mislim da gara ncija za visegodisnje folije ne vazi ako se stavlja na plasticnu konstrukciju nego samo na gvozdenu i to da bude ofarbana.
 
Eto a ja taman planirao da postavim plasticne cevi kad ono nevalja...mada sam primetio kod pojedinih plastenika sa plasticnim cevima da se nesto uvijaju itd a cena činimi se za 5,5 m u prečniku da je 550 din ako se nevaram...
 
Grcki folija je daleko bolja, nego drvoplastova.
U drvoplastovoj ima dosta plastike, nije masna i nije elasticna.
Krut najlon ne valja. :nono:

Drvoplast izdrzi dve sezone i trece, se cepa.
Dok Grcki 5-6 lagano.
 
Ja imam 10 plastenika, grčki najlon, stari su 3 i 4 g, ali su odmah posle postavljanja počeli da se cijepaju na ulazima u plastenik po ivicama fabričkog motanja, dali neko zna odakle ta pojava. :sta:
 
Ukoliko su vam prodali običnu građevinsku foliju bez UV zaštite umesto plastenične ona brzo izgori i ispuca, otprilike za par meseci (zavisi od godišnjeg doba) na kvalitetnijim folijama za plastenik postoji štampa na osnovu koje je možete reklamirati ukoliko izgubi garantovana svojstva pre roka...tj. ispuca, ukruti se ...šta već garantuju
 
ja sam pre par godina uzo našu made in serbija foliju kao 3 god,,,al posle druge sezone sva se raspala onda se najedio otiso u zrenjanin i uzo neku madarsku mislim dunavplast ili tako nešto 180mic.al jednogodišnja a stoji mi ladno 3god. ovo već drugi put sam menjo nije uopšte plastična :D
 
Miladin je napisao(la):
Ja imam 10 plastenika, grčki najlon, stari su 3 i 4 g, ali su odmah posle postavljanja počeli da se cijepaju na ulazima u plastenik po ivicama fabričkog motanja, dali neko zna odakle ta pojava. :sta:
Kog proizvodjaca je folija?
 
Nazad
Vrh