Rezidba šljive

rusconi43

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Jan 2010
Poruka
2
dragi forumaši i voćari tj. kolege, zasadio sam voćnjak 2002g. i to kao i većina vas iz ne neke preterane ljubavi prema ovom poslu nego iz prostog razloga što je kod nas u ovoj zemlji prosto nemoguće da se bilo čime iole pošteno baviš na malim posedima a kako stvari stoje i na velikim.Što se tiče sortimenta... e tu tek ima da se priča ali da ne bih davio i gnjavio reći ću samo da sam zasadio 150 sadnica čačanske rodne i 450 sadnica stenlija.Do treće godine i nije bilo nekog posla ali iz neznanja i nepoznavanja stvari obratio sam se stručnoj službi a kome drugom nego voćarskom fakultetu Čačak.Sobzirom da se radi o veoma zahtevnoj voćnoj vrsti(čačanska rodna)nisam imao pojma kako se ona orezuje.Moj voćnjak ulazi u osmu godinu i ja ga još uvek režem po svom nahođenju tj. kombinacija kotlaste i vretena i mogu vam se pohvaliti da i nije tako loše samo verovatno da nepostoji neki poseban šablon za razidbu ove voćne vrste.Iz tog razloga se i obraćam ovim tekstom u nadi da neko ima sličnih problema.Rezidba kreće ovih dana pa samim tim kolege Srećno.
 
pozdrav kolega ja sve sorte sljiva orezujem tj rezaci koji orezuju plantaze oko iriga(strucna ovascena lica) salim se znam i ja ali vise volim da neko sa malo vise iskustva to uradi ,postoji jedan izraz pobegao rod a to je;kada sam orezujes pa tizao da orezes a kazu strucnjaci nekad i cvet i neku koja bi mogla dati roda granu, budu sitnije mala cena itd.ako su sorte za jelo pozzzzzz :cao: :cao: :ppozdrav:
 
Сећам се кад ми је комшија орезао воћке први пут. Нашта је она личила после резидбе, ја Вам то не могу описати. То је било осакаћено, остале само главне гране, мени се плакало, шта сам га и звао мислим се. Е а кад је то родило, :cool: па да видиш. Најбоље ако хоћете сами да орезујете да прочитате неке књиге а тога бар има данас. Нема везе и ако смањиш род, живи и здрави, погрешили али научили на својим грешкама. Само читај, читај и по сто пута читај, не једном, него више пута, можда ти нешто промакне.
 
vowtqq.jpg

2zjbyuq.jpg

Sljiva u vretenu.Starost 5 godina.
 
МИЛАН je napisao(la):
Сећам се кад ми је комшија орезао воћке први пут. Нашта је она личила после резидбе, ја Вам то не могу описати. То је било осакаћено, остале само главне гране, мени се плакало, шта сам га и звао мислим се. Е а кад је то родило, :cool: па да видиш. Најбоље ако хоћете сами да орезујете да прочитате неке књиге а тога бар има данас. Нема везе и ако смањиш род, живи и здрави, погрешили али научили на својим грешкама. Само читај, читај и по сто пута читај, не једном, него више пута, можда ти нешто промакне. preporuci ba jednu
 
dragi forumasi imam vocnjak pored kuce i u njemu ima svakakvih vocki. Ali imam problem nije orezivan nikad, ima li sanse da se to sredi da vocka ima krosnju kako treba i da ima solidan rood ili da ja to pocistim pa opet da zasadim. Molim vas za malo opsirnije uputstvo posto vrlo malo znam o orezivanju vocnjaka. unapred hvala
 
SŠljivu nikako ne smijes rezati prije nego sta cvijeta. Kad bude pun bijeli cvijet onda izvaditi samo 3-4 najjace grane ali nikako donje grane. A ostale sorte najbolje je poceti rezati 40 dana poslije berbe i isto samo izvaditi 3-4 najace grane ali ne dirati donje grane ni vrhove. Tek u cvijetu se vratiti na vrhove.
 
Orezivanje voca nije lako, to je jedan mukotrpan rad.... I nemojte se zavaravati da svako moze da reze voce.... Ova konstatacija da voce treba razati u cvetu je nebuloza, uz duzno postovanje, voce se reze pre proleca, znaci negde u februaru, u periodu mirovanja, kada voce miruje..., moze i pre samo ako vam vremenski uslovi dozvole da vama nije hladno ili da nije sneg, samoj vocki ne smeta ni da li je minus ili sneg ili kisa... Bitno je da voce ne pocne da pupolji, moze se i tada rezati ali voce ce tada da boluje jer je to poslednji voz za rezanje... Svaka vrsta voca ima svoj nacin rezanja, Sljiva se reze i grane se prekracuju na 2/3, pravi se krosnja, postoje razni oblici krosnji, kajsija se prekracuje, jabuka se samo razredjuje itd... u cemu je fora!? Neke vocke imaju cvetne pupoljke na krajeveima grana, to mozete videti na jabuci, kruski,itd, te grane ako prekratite na 2/3 kao kod sljive, automatski postaju nerodne grane, jer je taj cvet rodni cvet i nikako se ne sme uklanjati sa grane..... Tako da moj vam je predlog da ako hocete da naucite da rezete voce, dovedite nkoga ko poznaje tu materiju i neka vam pokaze to kako se radi, tako sam ja tri godine za redom ucio da rezem i evo vec 5 godina sam odrzavam svoj vocnjak sto se tice svega...pozzz svima, ako treba jos neki savet javite se..
 
Sljiva sada u periodu mirovanja obavlja neke svoje funkcije koje mi ne vidimo, mislim da je jos rano za reidbu voca, tako da treba sacekati do kraja januara, ili cak u idealnom slucaju u toku februara orezati voce.... :cao:
 
Jeste, jos je rano za rezidbu. Sve biklje su sad usle u period fizoloskog mirovanja. Kad se zavrsi taj period sposobne su da krenu, ali se to uglavnom ne desava odmah, jer spoljasnji uslovi to ne dopustaju.
U nekim normalnim uslovima i u lepo organizovanoj proizvodnji, rezidbu je najbolje izvesti u prolece, kraj februara, mart.
Konkretno kod sljive rezidba nije previse komplikovana. Prilikom formiranja uzgojnog oblika treba se pridrzavati uputstava o samom formiranju oblika krune, rastojanjima izmedju spratova, prekracivanju produznice i sl.Rezidba u rodu se izvodi takodje prema nekim pravilima, pre svega o odrzanju postojeceg oblika krune, ostavljanja dovoljnog broja generetivnih pupoljaka, kao i odredjena vegetativna masa, koja ce izmedju ostalog da ishrani rod u tekucoj godini. Sljiva je dosta bujna vocna vrsta i kod nje ne bi trebalo puno prektacivati postojece grane. Rezidbu svesti na tu meru da se ona svodi samo na zamenu izrodjenih rodnih elemenata, izbacivanja vodopija i onih grana koje imaju nepovoljan rast, i izbacivanje ostecenih i bolesnih grana.
 
FruitBoy je napisao(la):
@majkl27


Pojasni mi ovu tvoju tvrdnju malo, molim te.
Pa Gospodo draga malo otidjite preko grane i ukradite od njih sta oni i kako rade. Ja licno placam konsultantsku kucu iz Slovenije da mi vodi vocnjake. A teorija je jednostavna za rezidbu poslije berbe: svaka grana ima u korijenovom sistemu svoju provodnicu u koju preko zime vraca sve sokove u nju i kad sad izvadis tu granu za koju procijenis na svom stablu da ne treba izvadis je na usmijereni čep i tu ce na proljece narasti jedna grana duzine otprilike 20 cm koja ce imati vrsni rodni pup, a kad tu istu granu izvadis na proljece ond ti svi sokovi koji suspremljeni u korijenovom sistemu poguraju odijednom i tu izbije mladar veci nego sto je bio i naravno bez ijednog rodnog pupa. Moze i tako alitreba onda tu granu smotati ili zalomiti u junu ii julu pa da se formira pup na njoj ali to je moguce na malim povrsinama a na velikim ne. Ovo sto pisem na rezidbu jabuke mislim. A objasnite Vi meni zasto rezati u februaru kad se nista ne zna i reze se na pamaet:haha: Bio sam na pocetku ovog mjeseca u Sloveniji i Italiji i oni su rezidbu zavrsili. Zato i nemmao ni kavaliteta ni kolicine sto smo svi pametni i niko nikome ne vjeruje i svi sve znamo. Juzni Tirol ima oko 19300 hektara i svi su koperanti jedne zadruge i sve i jedno je stablo isto i svi imaju istu tehniku i kvalitet. MI TO NECEMO IMATI NIKAD!!!!
 
Ja licno ovo sto sam napisao, naucio sam od profesora sa poljoprivrednog fakulteta.... Posto je bio dobar poznanik mog brata, dolazio je tri godine za redom kod mene i pokazivao mi tehnike rezanja, pricao mi sta i kako treba i svaki put sam sa njim orezivao svoje sljive..... Isto sam tako bio na praksi u vojvodini na mnogo gazdinstava, jedna od njih su u Celarecu, sto drzi nas cenjeni Miskovic, gde ima covek najbolji vocnjak u Srbiji od 100 ha jabuke, sa sistemom zastitet od mraza, protiv gradne zastite, sistem navodnjavanja kap po kap, i sve je to tako automatizovano, jos samo da ti kazem da je njegovo ulaganje po 1ha bilo 50.000eura, i na tom kazdinstvu vrse rezidbu kao sto smo rekli, u toku ferbuara i pocetkom marta pre vegetacije. Postoji i zelena rezidba ali to je nesto drugo... Tako isto ljudi rade i u Vrscu, orezivanje vinove loze.... Tako da neverujem da svi ti ljudi grese.. Svaka cast svakom, ali ovo je moje misljenje, a ovde svako ima pravo na svoje misljenje. Ja sam zadovoljan sa prinosom svog voca, tako da ne planiram nista da menjam niti nekoga da konsultujem. Mi mozemo pustiti da nama grane rastu na drvetu, na svakoj vocki, taj plod koji poraste na toj vocki gde je krosnja gusta, gde ne dopire dovoljno suncevih zrakova, gde i lisnce pomocu fotosinteze ne moze samo sebe da prehrani, e tu plod ni ne moze da bude dobrog kvaliteta, bice tu dosta ploda, ali manjih dimenzija, samim tim i svaki plod ce imati manje procenta secera u sebi. Tako da je rezidba bas zbog tog razloga potrebna pogotovu za sljivu.... Jabuka se na drugaziji nacin reze, kod jabuke se ostavlja vodilja koja ide kroz sredinu i iz nje idu ostale grane, kod jabuke se vrsi samo proredjivanje grana kako krosnja ne bi bila mnogo gusta, a grane se nikako ne smeju prekracivati na 2/3 kao kod sljiva... Uz duzno postovanje majkl27, mislim da u srbiji postoji mnogo dobrih vocnajaka i u Vojvodini ali ovaj predeo oko Valjeva je najpogodniji sto se tice klime i svih ostalih faktora, drugi je problem sto je nasa drzava u haosu i ne znaju da se organizuju da naprave posao gde bi i drzavi bilo dobro a i nama proizvodjacima... pozzz svima
 
Jao, šta se ovde sve neće čuti, majko mila. Kako može biti normalno sad rezati voće?? De to ima? Samo na onim mestima gde je fizički nemoguće za kratko vreme orezati ceo zasad. Znači, ogromne plantaže i parcele. Niko, naravno, neće srljati i rezati sad, ako ne mora, a zima kuca na vrata.
@majkl27, mislim da jako grešiš sa ovim tvrdnjama, da kod nas ne postoje zasadi koji mogu da donesu velik rod dobrog kvaliteta. U globalu nije tako, jer mnogo ljudi greši u samoj tehnologiji proizvodnje. To su oni nedokazni laici, koji su umislili da znaju, a zapravo pojma nemaju. Po ovim tvrdnjama i tebe bi lako moglo svrstati u tu kategoriju, nažalost.
Južni Tirol ima ko zna kolko hiljada hektara pod voćnjacima i jednostavno je nemoguće orezati sve za mesec-mesec i po dana. Zato se sa rezidbom počinje odmah po opadanju lišća, tj.ulaskom u period fiziološkog mirovanja. I to se, naravno, radi planski, prvo se režu voćne vrste i sorte tolerantnije na niske temperature, a kasnije ostatak.
@nemanja_radojkovic
što se tiče savremenih zasada, u zadnje vreme ih ima bome dosta. I tendencija povećanja se nastavlja. Deltin zasad nije loš, definitivno, al nije najbolji, siguran sam u to. Imao sam priliku proletos da ih posetim i iznenadio sam se kakve su početničke greške pravili. Kažem to za novi, mladi zasad. Ne bih konkretno da govorim o čemu se radi, ko je video i zapazio, znaće o čemu se radi. Anti-frost sistem mislim da je potpuno nepotreban za naše uslove i da je to samo bacanje para. To su mi i moji profesori potvrdili. Što se tiče starijeg zasada, koji je uveliko u plodonošenju, on ima velikih problema sa bujnošću. Krošnja je doprela do mreža i ne znam kako misle da reše taj problem. Po meni, ai mnogim drugima zasad jabuke u Maloj Remeti je No.1 u Srbiji, bez konkurencije. Prvo, po samom izgledu, položaju, karakteristikama, sortimentu, a potom i po tehnologiji proizvodnje, zdravstvenoj ispravnosti, organizaciji. Nije jedini, naravno, al to je vrh svetske tehnologije. I po uzoru na taj zasad treba da se podižu novi, savremeni zasadi. Nadam se da sam bio dovoljno jasan i da nisam uvredio pojedince sa svojim tvrdnjama koje su potpuno suprotne od tvrdnje istih. Pozdrav svima
 
Zato što nisam vidio brigu o njemu, jel dovoljno pravdanja.
Ne vidim grešku u orezivanju u jesen.
Da li ste culi za letnje orezivanje voćaka :sta:

Mogli bi ste malo više čitati na tu temu :cao:
 
Nazad
Vrh