Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Strana 48 od 48 PrvaPrva ... 38464748
Rezultati 941 do 944 od 944

Tema: Bušenje bunara na njivama

Član MOMOSARIC avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    11,285
    Zahvalio se
    2,619
    Zahvaljeno 3,407 puta na 1,839 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Tako je samo potapajuću tzv raketu , ja imam tri , služe već i 6-7 godina , hiljade kubika izbacile , jedna jednom navukla pijesak i ja rasklopim operem i tjeraj dalje . Recimo imam jednu "manju" , tjera oko 200 lit/minuti , a ide na oko 5-6 bara pritiska a 750w monofazna .Ne troši ništa . Tada je plaćena oko 350e . Staviš "alkaten" fi 50 ili bješe 75mm sad neznam , na nju i spustiš dole i bog te veselio.

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku MOMOSARIC na ovoj poruci:

Proximus (22-06-18)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Poruka
    3
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav svima,
    pazljivo sam iscitao temu, ali dosta postova je od pre par godina. U blizini Barajeva imam 2 placa, 200m jedan od drugog i imam plitke bunare 10-15m, a poceli smo da se bavimo poljoprivredom, pa hocemo da resimo vodosnabdevanje. Jedan bunar mi zadovoljava potreba 2 plastenika, ali posto planiram to da prosirim, trebace mi ozbiljni bunari. Ako moze na pp tel od nekih proverenih bunardzija, cenim da su ljudi ovde kopali te dubinske bunare na 50ak metara. Sad me zanima orijentaciono cena izvodjenja radova i pumpe da bih mogao da snabdevam vodom povrsinu od 20ari i 70ari. Minimalno bi mi trebalo oko 200l/min, a postoji opcija da uradim i akumulaciju po potrebi. Svaki savet je dobrodosao

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Poruka
    335
    Zahvalio se
    46
    Zahvaljeno 46 puta na 33 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ja ti mogu dati broj od rasljara koji ce ti reci gde treba da busis bunar. a za bunardziju nisam pametan. samo mogu reci nemoj zvati dacu i rajka iz grocke. prevaranti.

Član dzionik avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Poruka
    1,908
    Zahvalio se
    246
    Zahvaljeno 589 puta na 369 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Postoji veliki rizik da izgubis tu povrsinsku vodu iz bunara kad iskopas duboki. Bolje napravi akumulaciju, imaces vodu topliju, meksu i bogatiju kiseonikom.

Strana 48 od 48 PrvaPrva ... 38464748