Dong Feng

Ima, bar ih je bilo pre par godina. Bas sam tad citao u Velikim Tockovima test u oranju neki Dong Feng, Mahindra i New Holland SNH 704, svi snage oko 70-75KS
vise nista ne znam o njima
 
U komšiluk stigao jedan DF 654
67ae2680a3cdf4e8c8c365d175bee170.jpg

Bit će još slika kasnije
 
ovaj ima oko 130 sati tek finu brzinu u transportu ima samo je malo bucan

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 
Dong-feng nije los traktor. Posjedujem 554 vec 14-ta godina oko 9500 rs. kvarova je bilo ali nista nerjesivo. Za te pare solidan mene je tad izasao oko 10000 eura. Mana mu je el. instalacija sve ostalo mu je prolazno. Nemoze se poredit s zapadnim traktorima ali koliko para toliko muzike. Tera dvoredni berac veoma lako po svim terenima sije sa sfogia sijacicom od 700 kg praznom, vuce plug tri brazde zahvata 105, uz dobar uspon duzine 500 m uzvuce i spusti sa dvije prikolice i vagon tereta u njima, u tansportu ide oko 40 km/h. Losa strana je slaba zastupljenost rezervnih dijelova. Motor zapremine 4330 ccm3 sa 18 litara ulja u sebi i hladjenjem istog se veoma dobro pokazao jos netrosi kapi ulja. kocnice i nakon 14 godina rade kao i prvog dana znaci perfekt. Prosle godine sam mu prvi put skinuo alanser da bi mu promijenio piksne. Cisti je dizel znaci nema grijaca ako je ok akumulator do -20 pali sa kratkim verglanjem posle -20 nemoj ni pokusavati nece upaliti. Mjenjac mu je nesalomiv 12 brzina naprijed 4 nazad 2 brzine kardana 540 o/min i 1000 o/min. kardan lako pogoni susaru od 18 tona tjera je na nekih 1400 obrtaja motora. Nije veliki potrosac sto je meni veoma bitno jer se dosta bavim uslugom od sijanja ,kosenja ,baliranja, krunjenja do vrsaja. Samo da su dijelovi dostupni ponovo bih kupio nov.
 
Поздрав
Дали може да се најде каталог на резервни делови за трактор Dong Feng 554. Ми треба ознаки на хидраулична пумпа и пумпа за серво. Делови за мотор дали држи некој во Србија. Во Македонија тешко се наоѓаат делови за мотор

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
 
Који тип мотора има тај Донг Фенг 554? Сликај плочицу мотора a сликај и пумпу па окачи овде или у теми YTO. Могуће да одговара од YTO-a 554 а то би могла имати Агровојводина-Нови Сад или Агро Роберт-Каћ.
 
Пумпата е заменета претходно со некоја од Same или Deutz. Моторот има ознака ytr4105t или lr4105t.

Sent from my moto g(30) using Tapatalk
aabc849eae35a0cbcc1d59838ea36b50.jpg
 
Nazad
Vrh