Ispasa krmaca leti !

Nicyolas

Član
Učlanjen(a)
10 Jan 2010
Poruka
651
Lokacija
Pozarevac
Da li vase krmace leti pustate na pasu ? Ja moje obavezno oko 11h pa sve do 18h ali samo leti !!
Post je spojen: [time]1263465981[/time]
_________________________________________________
Ali u ogradjenom prostoru oko 60 ari
 
Kad god vremenski uslovi dozvoljavaje isteram krmace u pasnjake, svame godine pojacam pasnjake zitiom. Nazimice formiram na pasi sunce kondicija , steknu i imunitet i lakse se prase
i duzi vek trajanja. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Da odlicno je !Nikada nisam imao vise od petnaest krmaca i nazimica tako da je 60ari odlicno za njih imaju tri veca trema ako pada kisa imaju pojilice a hranilice ne jer ima dosta dosta trave koju djubrim svake jeseni !!!Jednom mi se tako oprasila krmaca, kako ne znam nije trebala jos dve tri nedelje i tamo mali porasli samo sto sam morao da zatvorim trem da druge krmace ne mogu da udju kod nje i hranio sam je i sve bilo super cak su i prasici bili veci i lepsi od drugih. Na svezem vazduhu !!!!!
 
na svakom ispustu za krmace treba imati male bazencice duboki oko 20-30cm i duzine1.5-2 metara,ispusti su prava stvar i nece te imati problema.Sunce je glavni faktor za lucenje vitamina D,ispasa ima minerala tj zemlja je bogata mineralima
 
nicyolas nije to za vodu,vec nesto slicno kupanju,izvini nisam naglasio.to je obicna rupa u zemlji i pri velikim vrucinama se rashladjuju,to je dobro do prasenja posle se vodi racuna,cim zavrsi dojenje opet kupanje,prava stvar,pozdrav za sve
 
Nazad
Vrh