Oporezivanje zemljista 2014

dekym

Član
Učlanjen(a)
7 Jun 2010
Poruka
788
Lokacija
Novi Sad
Da li ste dobili poreska resenja za 2014 ? Uz navodnjavanje i odvodnjavanje nakacili su nam sad u proseku 3200 din po ha novog poreza
114 din/m2 ... Ovo nece izaci na dobro
 
Ja neki dan dobio za pancevacku opstinu, danas isao da vidim sta je bre to, onaj mi izvukao novu cifru 250 din vecu za nedelju dana, posto odmah zaracunavaju kamatu. Platio sam odmah, a imam zemlju u tri opstine, plus mama i tata isto tako, bice srecna nova godina........
 
Napredna vlada može smisliti samo napredne reforme:ideja:,ali već 2017 godine počeće da pada???
 
da li ste isli posebno da prijavljujete ili su vam oni sami poslali porez na zemlju?
kod mene se prica da moras da ides sve sam da prijavis pa ce tek onda da ti salju...
 
mi u zrenjaninu smo dobili sve sazvakano porez na imovinu za zemlju oko dve xiljade po ha do deset miliona vrednosti pa od deset do 25 malo vise od 25 do 50 preko 50miliona
 
Napredna vlada može smisliti samo napredne reforme ,ali već 2017 godine počeće da pada???
Даће Бог и раније! За сада: "тражили сте - гледајте". Постаћемо светски шампиони у опорезивању. Чујем да ће од пролећа да уведу акцизу на струју и безалкохолна пића (10 - 15%) ал' дотле ће свашта још да се сете само да би опстала државна администрација.
 
jos malo pa kraj godine a nisu poslali nista za porez na zemlju,da li bolje da sam idem da prijavim ili da cekam jos...?
 
Ne pise da si obavezan, ali takodje ne pise ni kada ce ti doci u naplatu ako ne platis... Nama godinama ne dolazi, ovi u poreskom kazu salju preko poste a ono ne dolazi... PA opet sidjemo do grada i platis i ne mislis...
 
pa nace oni to kad tad pa kad naracunjau kamatu ima da se cesem,bolje odma da se plati samo ne znam dal ce poslati na kucnu adresu ili cu morati da odem da prijavim
 
NAjbolje je da sami to odradimo. Ko je cekao drzavu i vodu u sahari niti se lepo proveo niti vode napio...
 
svake godien uvode po neki novi namet
ko mi sada sve uzima za zemlju vojvodina vode, lokalna samouprava za imovinu, drzava katastarski prihod, ove godine su uveli jos i 96000 obavezno za PIO na godisnjem nivou. Ovo ne uzima samo sultan nego i bezbrojne dahije.
Da ne zaboravim drzava nam uzima i za svaki litar benzina 80 rsd koji su cisto njeni prihodi, carina, akcize pa pdv na sve.
Znaci uzmu oni sve zajedno i 150Evra po ha.
Bar ce sada ustedeti za mlaa i srednja gazdinstva da bi dali na 100 000 evra velikim tajkunima povezanih sa birokratijom
U ovoj zemlji jako malo ljudi posteno radi a jako mnogo otima preko politickih partija i drzavnih institucija.
Drzava treba da sluzi gradjanima ovde je instrument za otimanje.
 
Nazad
Vrh