Davanje redovnog koncentrata zečevima

Ma nista posebno jedu koncetrat koji im sam pravim , kukuruz jecam i ovas to je to i dobro seno lucerke
 
Običan mleveni koncentrat?
Nemaš problema sa upalom nosne duplje?
 
uz duzno postovanje,ne znam koliko je ovaj nacin hranjenja uopste dobar....peletirana hrana ima niz prednosti u odnosu na praskaste smese i slicno....
 
Moji kunici jedu samo peletriranu hranu i vode koliko hoce. Peletrin je od 3mm i mali zecevi ih sa lakocom jedu.
 
Peto ajde molim te posalji i meni sastav na PP. Reci ako moze i firma i cena koju placas po kilogramu. Hvala
 
Sada ces morati da saljes redom svima :)

Mislim bezveze da nemozes da napises u javnoj raspraci. Pa svi se znamo ovde i razmenjuju se iskustva. Nevidim u cemu je problem.

Inace hvala za info. Da li i malima i odraslima dajes iste granule? Koliku kolicinu dajes dnevno, imas li mozda mericu na 40-50grama ili kako?
 
Dajem i malima i velikima isto. Napunim ranilice i koliko pojedu samo dopunim. Jednom ujutu i jednom uvece. Ne merim kolilo im dajam. Mali jedu ko sumanuti pa im moram davati i u podne.
 
Imam jedno pitanje za vas koji gajite kunice u prostorijama koje se negreju. Kako im dajete vodu u zimskom periodu? Sta radite kad voda u pojilicama smrzne?
 
Kod mene u prostoriji koju ne grejem nije se desilo da se voda smrzne u onim posugama sa cuclom. Vidi u fotografiji kunicarnika. Ni kada je bilo onih -15 nije se smrzla voda. Malo je izolovana to dosta pomaze. Zecica se okotila 18.12.09 po najvecoj hladnoci i svi zivi i zdravi.
 
Ljudi gde ste stavili datume izlozbi,koja tema i koja strana,interesuje me skorenvac,ne mogu da nadjem??Hvala unapred
 
postovani forumasi, ja sam nov na forumu, inace sam poreklom iz nisa. sve pozdravljam. evo jednog pitanja koje zelim da postavim.
imam vikendicu sa nesto malo zemlje oko nje, zapravo imam oko 14 ari zasadjene deteline. cuvam neke zecove koje sam nasledio od oca i zelim da unapredim svoju malu farmu pa sam resio da cackam na internetu o temama koje me zanimaju. da predjem na stvar. zecevi mi jedu samo list od suve deteline sto me nervira. zeleo bih da jedu celu stabljiku deteline pa sam razmisljao da je suvu isecem na komade, mozda kompresujem na nekoj presi i probam da napravim koncentrat.. silazu ili sta vech bi se to zvalo. ako imate neku ideju, please stavite je na forum. unapred zahvalan
 
NEBOJSA1977 je napisao(la):
postovani forumasi, ja sam nov na forumu, inace sam poreklom iz nisa. sve pozdravljam. evo jednog pitanja koje zelim da postavim.
imam vikendicu sa nesto malo zemlje oko nje, zapravo imam oko 14 ari zasadjene deteline. cuvam neke zecove koje sam nasledio od oca i zelim da unapredim svoju malu farmu pa sam resio da cackam na internetu o temama koje me zanimaju. da predjem na stvar. zecevi mi jedu samo list od suve deteline sto me nervira. zeleo bih da jedu celu stabljiku deteline pa sam razmisljao da je suvu isecem na komade, mozda kompresujem na nekoj presi i probam da napravim koncentrat.. silazu ili sta vech bi se to zvalo. ako imate neku ideju, please stavite je na forum. unapred zahvalan
Ma ne radi nisto samo im ne daj tako cesto, i nemoj u vecim kolicinama ostavi malo prostora i ne daj zada ostane ostavi ih gladni malo videces posle neko vreme ima da jedu i daske a ne samo lisce :haha:
 
dragoljube kod tebe pojedu i dasku?
Kod tebe su dresirani...neznaju oni sta mi drzimo...
 
Nemoj samo puno da im titras . ja sam svoje naucijo ujutru im dam jednom i navece jednom . ujutru u 8 h navece u 20 h da vidis kako jedu nista se ne baci . Prolazio sam isto tako kao ti non stop sam ih hranio pa sam primeti da trosim dosta hrane pa sam okreno plocu,
 
Nazad
Vrh