Secerna repa 2015

Ma kila svi imamo i previse, ali nema posle skalpa nista :osmeh:

@NA
Sejem psenicu pomalo. I sa punom agrotehnikom psenica je smesna proizvodnja spram repe, a matematika kaze da sam vise zaradio na psenici nego na repi ove godine.
Kraj je te proizvodnje. Cerospora rezistentna na strobilurine, postace i na trijazole jos malo. Adekvatne zastite nema, a sva ulaganja ogromna.
 
Kod nas i dalje ni reci o vadjenju repe.Vidim da pojedine gomile koje su izvadjene pre cca 10-ak dana stoje i dalje na njivama.
 
Friški rezultati iz laboratorije, sa moje njive jedan uzorak 14,15 jedan 14,9. Valjda će tako i ostati.
Iz kisača od 13,5 do 15,7. Ogled iz sombora uslužno veliki broj sorata od 10,95 do 14,9.
 
Kompletirao troskove i prihode na repi ove godine. Rezultat je porazavajuc. Mehanizaciju u prskanju, bacanju vestaka, setvospremanju, spartanju racunam gorivo x 2, ostalo racunam po aktuelnim cenama usluge. Da ne ulazim u detalje, zakljucak je cistih 120e po jutru. Da sam posejao soju i otisao na njivu 3x za celu godinu bolje bi prosao. Parcela koja vredi 30.000e da zaradi 500e??????? Ljut i ozlojedjen sto kaze Sojic.

Inace rezultati kako se kampanja privodi kraju su sve losiji. Jedan poznanik digestija 10.5 do 11. Kamiondzije kazu da sondiraju namerno tamo gde ima poneka trula i gde je upao slucajno busen zemlje.

Recite lepo da vam ne treba repa pa da se razilazimo kud koji.
 
Drugar iz okoline Vrbasa je ove godine prezadovoljan repom,iduce godine jos povecavaju povrsine pod repom,kaze da ima plativo 7 vagona po ha i cena bruto 5din/kg Vrbaska secerana placa.
10102015343.jpg

11112015371.jpg

12112015383.jpg
 
Bojceticu taj kamiondzija sto prica laze. U crvenki stane kamion pod sondu ona ubode jednom i amin.
 
Kod nas je nocas bila velika akcija, puno je uradjeno, mislim da je jos malo ostalo, I moja jedna prizmica je otisla nocas, ja vec mislio da ce je pustiti da propadne, mislim da je stajala mesec dana.
Prinosi su sareni od 2,2 do 3,9 vagona plative repe po kj, moj prosek je 3,2.
 
Kod nas u selu katastrofa ove godine Vrbaška šećerana pošalje na dan 6-7kamiona i to je to sve odlazi za Sentu. Digestije male od 12-13,5 na jednoj parceli od sedam kamiona repe čoveku uzeli tri više od trećine ,tako da svi kukaju i polako ali sigurno odustaju od dalje proizvodnje.
 
Kod nas u selu katastrofa ove godine Vrbaška šećerana pošalje na dan 6-7kamiona i to je to sve odlazi za Sentu. Digestije male od 12-13,5 na jednoj parceli od sedam kamiona repe čoveku uzeli tri više od trećine ,tako da svi kukaju i polako ali sigurno odustaju od dalje proizvodnje.
Vrbaška šećerana ima 120kamiona,kad smo tovarili,ja sam dobijao po 30 :ppozdrav:
 
Oko 400e po kj. Okvirno manji su bili odbici, a imali smo vece prinose. Imao sam preko 10v po ha prljave i cena je bila bolja nego sada. treba uzeti u kalkulaciju i pad prinosa sledece godine. Repa ostavlja kiselo zemljiste koje njaka kukuruze pa i soju. U nekom proseku 10% manje rodi kukuruza nego na drugim predusevima. Tako da sa ovogodisnjih 120e pitanje da li sam zapravo u plusu ili minusu kad uzmem sledecu godinu.
 
Repari jeste li zavrsili sa repom za ovu godinu? Kakvi su vam krajnji rezultati i po kojoj ceni vam obracunavaju repu? Meni je ostalo jos 7 lanaca da natovare i gotovo za ovu god. Samo da naglasim da repa stoji izvadjena 20 tak Dana
 
Nazad
Vrh