Secerna repa 2015

Znao sam ja da ces ti imati izgovor...:ppozdrav:
 
5 april
dscn2501.jpg
[/IMG]
dscn2504.jpg
[/IMG]
 
Fali ti Fruška Gora u pozadini na drugoj slici :haha:

Evo ti Fruške gore :osmeh:

IMG_20150512_122715.jpg


Oprskane danas repe,treći herbicidni Betanal maxpro 1.25l/ha + Safari 30g/ha + Lontrel 100 0.5l/ha + Metak 0.8l/ha

Evo i jedne bleđe slike sa iste njive

IMG_20150512_115851.jpg

Zbog ovoga juče nisam slikao Frušku goru,jer slika bude bledunjava zbog sunca,nit je zemlja ove boje,nit repa
 
Večiti ogled. Prva slika je parcelica koja nije djubrena 50 godina. Za drugu sliku ne znam koji je tretman djubrenjem u pitanju.
Treća i četvrta slika je moja presejana repa 30. aprila. Potom je slika jedne preživele repe i novih poniklih repa. Slika pipe i štete koju je pričinila, crkla je od insekticida na semenu. POslednje slike su NS6140 na presejanom repištu.








 
Večiti ogled se zove zato što pedeset godina se primenjuju iste doze djubriva na osnovnim parcelama veličine 17 puta 13 metara. Ima dvadeset varijanti đubrenja od kontrole na kojoj se nikada ne đubri do varijante 150 kg N, 150 kg P i 150 kg K. Rotiraju se četiri useva pšenica, šećerna repa, kukuruz i suncokret. Ogled zauzima 8 ha. Ove godine prvi put vodim lično agrotehničke operacije i moram da priznam da jedva čekam rezultate. Nadam se da će se pokazati sortna specifičnost i da će biti sorte različito reagovati na djubrenje odnosno da će biti onih koje bolje reaguju na lošije uslove proizvodnje (ekstenzivne) i one koje bolje reaguju na intenzivnije djubrenje. U svakom slučaju deo rezultata ću podeliti i na forumu.
 
Danas obilazio repu. 3 tretman od korova odlicno uradio posao. Oparacu od nedelje i onda do prskanja protiv sirka::suncanje::
 
Ako oprskam ne mogu da param 15-20 dana, a to mi dugo. Idem da oparam, malo isecem paracem i onda kad se oporavi, tamo u junu dobija dozicu Agila:osmeh:
 
Evo jedne po meni najbolje repe kod nas u ataru,rano je sejana ali rizik se isplartio:osmeh:
img0057.jpg

img0056.jpg

img0055.jpg
 
Nazad
Vrh