Secerna repa 2015

verovatno ce kod nas doplata biti 2e+pdv tako da je to to!sa kojom seceranom si radio?
 
Danas izvadili i utovarili repu za Sentu. Sa 7 jutara 6 i po kamiona. S obzirom da je repa posejana 30. aprila, mislim da nije loše. Čekam da čujem izveštaj pa da vidimo da li ima šta da se slavi.
NA poslu repu odneli za Vrbas, direktan utovar sa holmera u kamione.
 
Danas izvadili i utovarili repu za Sentu. Sa 7 jutara 6 i po kamiona. S obzirom da je repa posejana 30. aprila, mislim da nije loše. Čekam da čujem izveštaj pa da vidimo da li ima šta da se slavi.
NA poslu repu odneli za Vrbas, direktan utovar sa holmera u kamione.
Tu će,cenjeni prijatelju,ostati samo ljubav prema proizvodnji šećerne repe :cvetic:
 
Izveštaj iz vrbasa poprilično solidan, prosečna nečistoća 14,5%, digestija 14,6. Sutra ću do žunji silaka da vidim šta je bilo u senti.
 
Ovratine gde je prizma bila ma kako duboko uzorao posle tu bude uzasno los usev. Ostaci repe (repici) i poneka neizvadjena truljenjem zakiseljuju zemlju. Najgori scenario je 2010 kampanja kada je deo repe zaoran jer nisu mogli da izvade jer su holmeri zapadali 2x dnevno. Oko zakiseljavanja nisam naucno potkovan da ti objasnim, ali su meni tako rekli i uverio sam se na svojim njivama sa tom problematikom.

Usev posle repe bude normalan samo ako je sledeca godina izuzetno kisna. Ako je ne daj Boze susa, onda zna da rodi i samo 50% nego na drugom predusevu.

Zemljiste posle repe sabijeno, plug vibrira, iskace iz zemlje. Parcela gde sam imao repu je inace teza zemlja, a ove godine sam potrosio 20l po jutru nafte da to "uzorem". to se nikada nije desilo da 558 3 spora se muci. A dubina plafon 27. Toliko o tome i sta ocekivati sledece godine na toj zemlji? Treba da pada kisa svakih 7 dana da bi tu nesto rodilo. Grudve kao televizori, ako ne izmrzne dobro nema srece tu.
 
Ja Bojceticu stvarno neznam sta ti radis sa tom repom kad ne mozes posle nje da sredis zemlju i naredni usev ti bude ok.Na njivama gde mi je prosle god bila repa ove god je kukuruz dao preko 6t/kj.Ranijih godina je opet usev(suncokret ili kukuruz)bio najbolji gde je predusev bila repa.Okacicu sutra slike ovogodisnjeg oranja gde je bila repa,posto je 1 njiva veceras natovarena i ostalo je da se zavrse krajevi i pusti preko_Oralo se verovao ili ne lakse nego kukuruziste na nekim njivama.
 
Ja pažljivo čitam Bojčetićeve postove, i uvek sve negativno govori o repi kao predusevu. Ja lično ne sejem repu, ali u ataru gde ima repa obratim pažnju na oranja koja su slična pa čak i bolja nego na kukuruzištu, u predetvenoj pripremi nema razlike, naredni usevi deluju dosta pristojno, nema razlike sa nekim susednim parcelama, e sada ono što ne znam na kraju kakav je prinos na tim parcelama.
 
U mnogome zavisi od strukture zamljišta kako će se uzorati repište i spremiti za proletnu setvu. Imam jednu parcelu gde je prošle godine repa vađena u Novembru posle kiše, oranje i prošle i ove je veoma teško.Što se mene tiče repa je kod mene završila sa kampanjom 2014.
 
Ovo sto prica bojcetic je potpuno upravu svi usevi na repi stenju i ako nema kise u pravom momentu od prinosa nista.Ovo je izrazeno na poljima gde se repa seje cesce a to u slucaju ddragana nije bas tako kolko mi se cini oni su od skoro obnovili proizvodnju repe ili nije bila bas u tom obimu.A i kad je u pitanju Bavaniste imali su vise srece sa padavinama pa zato i imaju solidne prinose.
 
U pravu si što se tiče obnavljanje proizvodnje repe kod mene,počeo sam je prošle god posle nekoliko godina pauze dok ima ljudi koji nisu nikad prestajali sa proizvodnjom ali je to u dosta manjem obimu nego kod vas.Ove god smo nas troje (Bavanistanac ja i još jedan)imali repu posejana i firma koja se bavi ugovaranje proizvodnje ali ni oni nisu imali nešto puno.A što se tiče prinosa nije tu sreća u pitanju nego je tebi teško da priznaš da imamo bolju zemlju od vas. :osmeh: :osmeh:
 
Od nas u juznom Banatu bolju zemlju ima samo potez Kovacica-Debeljaca i deo oko Izbista i Uljme. Koliko ja znam.....
 
Stigli rezultati. Zadovoljan sam postignutim, s obzirom na okolnosti. Zarada bolja nego na drugim usevima.
Sa 4 ha, 233.229 kilograma repe sa digestijom od 14,732. Cena 3,7 dinara bez pdva, jus kvalitet.
Nečistoća je bila 11,58%.
 
@zcurcic

To ispada oko 33 t/kj bruto? Kakva je matematika tu za zaradu?
 
Poslednja izmena:
Kakva je matematika na soji? U ovoj godini bruto prihod na repi mi je veći u odnosu na soju za oko 80.000 dinara. A veći troškovi u repi su mi samo djubrenje, zaštita od cerkospore i razlika u ceni u odnosu na vadjenje i kombajniranje. Prskao sam repu kao i soju od širokolisnih korova, kao i sirka, takođe sam je jednom kultivirao.
200.000 dinara po ha u ponovljenoj setvi, u sušnoj godini sa nesrećnim krajem, meni deluje vrlo dobro. Dve zaštite od cerkospore, hemija za korove prošlogodišnja, seme nula dinara.
 
U pravu si što se tiče obnavljanje proizvodnje repe kod mene,počeo sam je prošle god posle nekoliko godina pauze dok ima ljudi koji nisu nikad prestajali sa proizvodnjom ali je to u dosta manjem obimu nego kod vas.Ove god smo nas troje (Bavanistanac ja i još jedan)imali repu posejana i firma koja se bavi ugovaranje proizvodnje ali ni oni nisu imali nešto puno.A što se tiče prinosa nije tu sreća u pitanju nego je tebi teško da priznaš da imamo bolju zemlju od vas. :osmeh: :osmeh:

Dragane cena govori sve ,ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo.
 
Kakva je matematika na soji? U ovoj godini bruto prihod na repi mi je veći u odnosu na soju za oko 80.000 dinara. A veći troškovi u repi su mi samo djubrenje, zaštita od cerkospore i razlika u ceni u odnosu na vadjenje i kombajniranje. Prskao sam repu kao i soju od širokolisnih korova, kao i sirka, takođe sam je jednom kultivirao.
200.000 dinara po ha u ponovljenoj setvi, u sušnoj godini sa nesrećnim krajem, meni deluje vrlo dobro. Dve zaštite od cerkospore, hemija za korove prošlogodišnja, seme nula dinara.
Jel si i seme soje dobio za 0 dinara i koristio hemiju od prošle god.?
 
Kakva je matematika na soji? U ovoj godini bruto prihod na repi mi je veći u odnosu na soju za oko 80.000 dinara. A veći troškovi u repi su mi samo djubrenje, zaštita od cerkospore i razlika u ceni u odnosu na vadjenje i kombajniranje. Prskao sam repu kao i soju od širokolisnih korova, kao i sirka, takođe sam je jednom kultivirao.
200.000 dinara po ha u ponovljenoj setvi, u sušnoj godini sa nesrećnim krajem, meni deluje vrlo dobro. Dve zaštite od cerkospore, hemija za korove prošlogodišnja, seme nula dinara.


Apsolutno se nešlažem, hemija za soju je duplo ako ne i više jeftinija nego za repu. A ja sam čuo da kod vas soja na Čeneju nije podbacila sa rodom ove godine, kao u nekim drugim krajevima. I da napričamo to da soja kao naredni predusev mnogo bolju strukturu uemljišta ostavlja za narednu godini.

Ovo pišem naime, zato što kod mene repari koji su imalo 33 t/kj nepo plative repe kukaju da nemaju računa.
 
Nazad
Vrh