Secerna repa 2015

Mi nemamo ta sitna slova i zackoljice ali i ja sam se predomislio u vezi secerne repe.Icice na 7kj ove godine,jedino me brine sto je malo djubriva rastureno pred oranje i ne adekvatnog za repu,a vreme ne dozvoljava da rasturim ostatak.Kao sto je rekao Kish nije bilo gubitaka a nije se zaradilo koliko je trebalo,ali svakako mnogo bolje pare npr.nego sto je to na suncokretu.
 
@mindjusar
Crvenka, a verovatno je tako i za Zabalj onda.

@KR
Mi ili smo sami od sebe napravili robove ili smo mazohisti.
 
Cena je 4.0+pdv, ako posejes i 2015 dobijas stimulaciju 0.2din/kg za SRPS kile od 2014. Uslov je da moras ugovoriti 80% povrsine iz 2014. Tako da imas za 2015 3.7+pdv ako imas slicno kilograma kao i 2014.
 
Bojceticu o cemu ti pricas? Kakva 0,2 para roda 2014 ne isplaceno ako ne sejes barem 80%?
 
@Markota
Ako si pazljivo citao aneks, sve lepo pise. Dobijas stimulaciju od 0.2din kg za rod 2014 ako sejes 80% povrsine od 2014 i u 2015. Tih 0.2din dobijas sa rodom 2015. Citajte ugovore!
 
3500 RSD + PDV u secerani Pecinci-Sunoko, medjutim javljaju ako secer ''odskoci'' biti povecanje cene, ali otom potom :) mi cemo je sejati malo manje od prosle godine.
 
Kako da nece odskociti. Cena zakucana na cca 0.5e/kg u maloprodaji vec duze vreme, po meni bez izgleda da skoci jer imaju secera brdo.
 
Kod nas se dosta mehanizacije nakupovalo za repu ,puno kombajna i glupo je da stoje a rate idu.Tako da kod nas ko nije nesto vezan za mehanizaciju nece sejati a ko mora iz razno raznih razloga sejace.Mene prosto zao da sejem na svoje njive jer kad vidim sta napravi repa od njive muka da te uvati....
 
@slobapatrola
Videces i na sledecem usevu. Kukuruz npr ima vecu vlagu kad je kisna godine, jer kasnije krene od drugog preduseva. Ako je susa, onda prvi izgori, jer repa mnogo potrosi vode i ostavi dosta suvlju zemlju.

@mucobieno
Zaorao sam i ja za repu, ali se ni najmanje ne jedim. Ako ne bude repe imace kukuruz hrane u izobilju, samo da pokisne i evo 13-14t/ha:ppozdrav:
 
Ko seje repu,ako ga interesuje imam Betanala, hemoklop-a,i goltixa,prodao bi jeftinije10-15%,da mi nestoji za dzabe.
 
Nazad
Vrh