Secerna repa 2015

ddragan

Član
Učlanjen(a)
19 Dec 2011
Poruka
4.561
Lokacija
Bavaniste
Kazu da se repa seje u jesen,posto jos uvek nema teme na forumu evo da je otvorim.
U secerani Kovacica jos uvek ni jedan ugovor nije potpisan za narednu godinu.
Da li cete je sejati posle ovakvih igrarija od strane secerane?
 
Nije još ni ovogodišnja izvađena.Danas gledam uz put okolina Rume i S.Mitrovice mnogo parcela pod šećernom repom stoji netaknuto.Još sam od jednog drugara čuo da je dobio kratak i jasan odgovor iz šećerane što do snega odnesu odneli su.
 
Nakon dosta vremena ponovno druženje sa repom. Nagodinu ju sijem. Oranje, mogu reć, gotovo i sad do zatvaranja brazde ništa.
 
Slusam pre neki dan radio kazu bice secer deficitaran u EU.Mozda nasa g.... oce da uzmu velike pare.

- - - - - - - - - -

Inace kod nas u selu sa velikim gazdama ima oko 2000ha ove godine.Dogodine nece biti ni cetvrtina posejana.
 
Ja planiram, ali sam smanjio povrsinu, jbg, necu suncokret - zajebavaju nas, ako bude soja, plasim se hiperprodukcije sledece godine, kukuruz ne mogu zbog plodoreda, znaci ipak da.
 
nek nas zajebavaju i dalje,izdžaćemo ::vadjenje_repe::
ponovo ću celih 1o hektara,nema odustajanja i predaje :osmeh:
 
Nije još ni ovogodišnja izvađena.Danas gledam uz put okolina Rume i S.Mitrovice mnogo parcela pod šećernom repom stoji netaknuto.Još sam od jednog drugara čuo da je dobio kratak i jasan odgovor iz šećerane što do snega odnesu odneli su.

Ono sto se takodje vidi je ogromna gomila koja se pakuje na parkingu secerane u Pecincima.Nije mi jasno zbog cega nije vadjenje se pojacalo kada je se bilo prosusilo po njivama pre 10 a i vise dana, izgleda da im je u planu da sto manje repe dodje do secerane i da ostane na njivi i propadne.

Za slobupatrolu: Samo povecaj povrsine i nemoj da zaboravis da sklopis sa njima dogovor za ugovorenu proizvodnju, pa rabat jos 2%........:haha:
 
Cena za sledecu godinu 3.5+pdv. 0.2din/kg doplata za ovogodisnji rod ako se poseje min 80% u 2015. od povrsine 2014. godine. U pitanju je Crtvenka, ali verovatno ce kod svih biti isto.

Proizvodnja repe je uzasno skupa. Na 4+pdv sam nekako ostao u plusu, ali na 3.5+pdv + na arendi je hod po zici. Bojim se da posejem soje 80% jer koliko vidim dogodine ce soje biti krsa. Kukuruz je skupo seme, treba brdo vestaka i na kraju 13din/kg SRBS. Suncokret sto kaze Dusan nas zajebavaju sa doplatama i cenom.
 
Onda da se preorjentišemo na onu petolisnu zelenu biljčicu koja se gaji u medicinske svrhe da budemo svi punog zdravlja,da se ne jedimo uopšte i da pevamo don't worry be happy.
 
Nazad
Vrh