Pumpa visokog pritiska

Znam za njega,al nisam znao da ima nove delove...ja hteo da naručim pa da malo sa drugarom čeprkam.:osmeh:
 
Koliko kosta ta opravka? nisam u toku ali mislim da nije malo i da ces dati skoro pola ako ne i vise na remont koji nece bit neko poboljsanje naspram nove pumpe. bar je ima za kupit. za 542 je kolega platio oko 210 eura prije nekoliko godina.
 
Mene je zamena rotora PVP i uložaka dizni na S 44 koštala 100 eura sa mojim rotorom.Nov rotor je 76 eura.
 
Traktor kupljen sa novom IPM hid. glavom u PVP i nakon prvog zagrijavanja motora PVP skinuta dolje jer je traktor teže palio kad je motor vruć. Bilo je tu još simptoma, al neću otezat. Poslije savljena nova Mefin hid. glava. IPM navodno više ne radi, a dobar dio (da ne kažem svi) IPM dijelova na tržištu su van klase. Kod nas ih (samo još) "pekari" ugrađuju.
 
U pitanju MF 590,rotaciona pumpa kao na 577..
Mjenjao sam dihtung gornjeg poklopca,čistio sito u dovodu,i mjenjao one 2 lamelice na rotoru...
Traktor upalio super,gas primao dobro,krenuo na polje i u vožnji osjetim da traktor slabije prima gas i ljen je..
Na auspuh nema dimi ni malo..

Šta se moglo desiti tu??
Dal je netko imao iskustvo..
 
Traktor kupljen sa novom IPM hid. glavom u PVP i nakon prvog zagrijavanja motora PVP skinuta dolje jer je traktor teže palio kad je motor vruć. Bilo je tu još simptoma, al neću otezat. Poslije savljena nova Mefin hid. glava. IPM navodno više ne radi, a dobar dio (da ne kažem svi) IPM dijelova na tržištu su van klase. Kod nas ih (samo još) "pekari" ugrađuju.

Varaš se dok je bilo ipm uložaka i toga još je valjalo.
A nisu ni ti mefin nešto čim ima garanciju 6 mjeseci nova hidrulična glava .
Ja u pon nosim od 560 pumpu pa cu bas pitat cije ce staviti.
 
U pitanju MF 590,rotaciona pumpa kao na 577..
Mjenjao sam dihtung gornjeg poklopca,čistio sito u dovodu,i mjenjao one 2 lamelice na rotoru...
Traktor upalio super,gas primao dobro,krenuo na polje i u vožnji osjetim da traktor slabije prima gas i ljen je..
Na auspuh nema dimi ni malo..

Šta se moglo desiti tu??
Dal je netko imao iskustvo..

Negde ti je zapusen dovod goriva. Od toga kreni. Jel tanko curi ili prska kad otpustis malo cepove za luftiranje na pumpi?
 
Imam jedno pitanje....

imam agregat za struju sa dizel motorom na 3 cilindra marke Deutz. Agregat prilicno tesko upali, teba da vergla 2-3 puta prilicno dugo da bi upalio. Malo sam zagledao kako sve izgleda, i nema uopste pumpu za gorivo, dakle samo crevo do filtera i posle u pumpu visokog pritiska, mislim da tesko pali jer treba vremena da navuce gorivo... Kad jednom upali, posle lako pali (ako se ugasi). Da li bi dodatna pumpa (neka elektricna sa malim pritiskom, recimo do 0.5 bar-a) resila ovaj problem? Takodje se desava u radu, da po nekad kao malo trokira (ako se tako kaze), dakle promeni zvuk na kratko, ako da trgne...

ja njega ne palim cesto, recimo jednom mesecno, i uglavnom na kratko upali iz prve, ali se ugasi, pa onda ide to duze verglanje dok opet ne upali, zato mislim da je u pitanju povlacenje goriva, jer pretpostavljam da ostane u pumpi visokog pritiska pa zato odmah upali, kad istrosi to malo ugasi se dok ne navuce
 
Možda je jeftinije i jednostavnije rješenje da ubaciš samo onu ručnu limun pumpu na vod goriva.

bfea86e39e36ab8f2e785ce9cf51831f.jpg
 
Razmisljao sam prvo o tome, ali veruj mi da ova elektricna nije mnogo skuplja... kosta oko 10E, hvala na savetu
 
Nazad
Vrh