Pumpa visokog pritiska

miodrag94

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2011
Poruka
204
Lokacija
Bavaniste
Dali je muguce da pumpa od tamica radi na imt 558?
Imam problema sa pumpom na imt 558 a u ormanu imam novu pumpu za tamica i nzn dali mogu nju da stavim ...
Na izgled su pumpe totalo iste osim u maloj razlici odmeravajuceg ventila...
 
Ako je od tamica 60 slobodno montiraj,iste 100%.Ja sam ugradio preko 50 pumpi od tamica na traktore i sve rade bez problema.
 
Tamic t 60 je imao motor od 558 ,tako da bi trebalo da moze,A tamic t 80 je motor od 577.Sto ti je problem da probas da stasvis,ide ide,nejde nejde.bar je na558 pristupacno.Preduhitri me Mirko.
 
Ako je imao motor od 577 pumpa ti neodgovara i nema stelovanja i slicno.Znaci neodgovara ako je pumpa bila na motoru Tamica 75 ili 80.
 
Nije isti rezim rada na tamicu i traktoru tako da je pozeljno da je presteluje bosista.Da su pumpe iste na t60 i 558 iste su jer i motori su isti znaci rezim rada je razlicit.Ako se ne varam tu se radi o motorima s34,za razliku od tamica 75 koji nosi motor s44 koji su i na kombajnima zmaj 132,135ca.
 
Druze ti si jos uvek ubedjen da pumpa sa tamica 60 nemoze na 558,560,r60.Ko da te placa neki bosista da forsiras tu pricu.
Ovde se u zadnjih mesec-dva javili neki clanovi koji su ubacili motore od tamica na traktore i ljudi rade i oru bez stelovanja pumpe.

Sto bi rekao jedan dobar stari majstor iz IPM-a za te pumpe od tamica"Odlicna prica da se uzmu brze pare za nista"
 
Ja pisao o tome kako pre nekih mesec dva covek kod mene na 555 ubacio motor od tamica i tako ga svi ubedjivali, ali ipak nije nista uradio i skoro ga vidim ore covek i reko ajd da stanem i da vidim i traktor radi normalno, on kaze da je prezadovoljan i gledao sam ga u radu i nema nikakve razlike od rada motora na traktoru, jedino sto je na bos pumpi pvecan max broj obrtaja.
 
Tacno sve sto treba je na bos pumpi sraf ili granicnik za maksimalni broj obrtaja smanjiti na 2300 obtaja.To moze svako da uradi uz pomoc srafcigera i kljuca 8.
Eto za tu operaciju uzmu bosisti 40-50 eura i naravno operu pumpu spolja da izgleda kao da su je otvarali i srafove zamazu zutom farbom,kao to je sad full
 
Tacno sve sto treba je na bos pumpi sraf ili granicnik za maksimalni broj obrtaja smanjiti na 2300 obtaja.To moze svako da uradi uz pomoc srafcigera i kljuca 8.
Eto za tu operaciju uzmu bosisti 40-50 eura i naravno operu pumpu spolja da izgleda kao da su je otvarali i srafove zamazu zutom farbom,kao to je sad full


To sam ja reko i ovom da smanji samo na granicniku i da se ne zavarava jer ce bosista za to da mu uzme tih 50eura, ali njega neki ubedjuju da pumpa nije iste konctrukcije unutra kao i ova traktorska, ali covek ipak odlucio da radi ovako i za sad nikakvih problema, motor uzet na vojni otpad i na leru posle dva sata oranja je drzao 2bara pritisak ulja
 
Aj da ispricam sve.To je bio tam60 ali je po nekoj prici ubacen jaci motor.Kada je bio ubacen ja sam bio mali,tako da neznam ni koji motor ni dali je uopste ubacen jaci.Taj tamic je prodaj tako da ne mogu da vidim sta je u njemu.A evo slika pumpe pa vidite vi od cega je...

23lme5i.jpg

A rekao bih po slici iz oglasa da je od 577
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/imt-577-bosch-pumpa-oglas-13206225
 
Ne,ali ima mogucnost da menjas sa nekim,da das tvoji od tama 75 za neku od motora 558,560 ili neka kombinacija da je prodas ili slicno.
 
OK.Hvala na odgovorima.
Evo da vam predstavim problem sa pumpom pa mozda resim i staru pumpu...
Malo teze pali ujutru i kada upali treba mu vremena da sastavi...
Glavni problem je kada mu dam pun gas izgubi gorivo i ugasi se...
Sta moze da bude ?
 
Poslednja izmena:
Ne placa mene ni jedan bosista vec iz iskustva znam jer sam imao ta iskustva.Bos pumpa od tamica nema onu varijantu kada ides pod teretom uz uspon da sama slozi dodatnu kolicinu goriva i samim tim dodaje gas.Da se ne baratamo strucnim izrazima, bos pumpa od tamica ima veci broj obrtaja gubi snagu pod vecim teretom(crkava motor)tako da ja samo spoljasni izgled mogu da poistovetim sa pumpom od 558 i rakovice 60.Na kombajn zmaj 123,135 idu motori s44 od 577 kao i pumpe na njma, ali rezimi su **greška glava,Nista napamet sve iz iskustva.
 
mi smo stavljali motor od zastave 35.8 u fiata 70-66. i isto nismo dirali pumpu VP. ali nije dobro! ovo sto je napisao SIMIC je istina. mislim da se tako nece moci ni orati.
al to sa pumpom je manji problem. kamionska radilica nije bila balansirana i sad su uzasne vibracije u traktoru. el se iko susretao sa tim? nisu se poklapali zupcanici razvoda paljenja sa onim u karteru(oni utezi sto imaju), tako da smo ovo iz kartera samo izvadili! da li ste vi koji ste stavljali kamionske motore u traktor to radili tako?
 
ja vidov temava i morav da vi postavam edno prasanje bideki muci me jedan problem. Menjao sam filtere goriva i od tad mi se nesto pokvarilo a sve odradeno kako treba radio sam to bezbroj puta i nikad do sad nisam imao problema. E sad pitanje za vas sta moze da bude problem traktor radi lepo se do neki 1500obrtaja onda pocne malo da trokira se do 18-1900. a to najvise se oseca kada je traktor zagrejan na radnoj temperaturi. proverio bezbroj puta dal negde je zacepeno al nista sve ok duri sam kupio i druge filtere i so oni opet isto...::jako_besan:: Nadam se da ce mi pomozite hvala :ppozdrav:
 
Vjerovatno je isto nešto do boš pumpe ili dizna .
Za ovo gore samo da se pridružim kolegi Simiću , tvrdim da nemože pumpa od tamića da radi kako treba na 558 u teškim poslovima kao oranje i slično .
 
Zna li ko jel još radi firma ''precizna mehanika''?
Puk'o mi rotor na rotacionoj boš pumpi imt 560 pa gde bi mogao da potražim da nije loš kvalitet!
 
Nazad
Vrh