Pumpa visokog pritiska

Na onim fotkama cupanja dizni se otkriva da je majstor Vlada bio prisutan operaciji.
Zelim Vam da sto pre i bezbolnije detektujete i otklonite kvar!
Slazem se sa Goranom, ovaj motor se cesto ugradjuje na mnoge masine i moguce je da je ova komplikacija samo jedan usamljeni slucaj, a ne nuzna bolest svih Erdoganskih traktora.
 
Vlada Maga ceka popa da se ocitaOPELo njegovom Opel karavanu,pukla radilica zbog dotrajalog plivajuceg

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Jes taj opel kršina ali stvarno, ne trpi budženja, izbacivanje plivajućeg, isl
Meni je na fijatu počeo da klepeće zamajac i izbacio sam ga stavio fixni
Kolega to uradi na 1,7 opelu i pukne radilica



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
@Goran G
Ma Gorane nema sanse, pa Vladja je lane reparirao taj motor generalno.
Ti to sigurno pricas samo zato sto ti je covek lepo rekao da ta erdoganska krsina nije nista bolja od rusica, naprotiv... :off_topic::haha:

Jeste li uspostavili konacnu dijagnozu?
 
Po onome što je prikazao Goran na slikama, on ne cedi naftu na čarapu. Zato je pumpa malo trokirala a erdogan kašljucao. Mada, mozda je i alergija na ambroziju :haha:.
Izvinjenje za Off.
 
Tako je. Radilica ne puca zbog zamene zamajca.
Mislim ipak da to plivajuće djubre nešto amortizuje
A reći ću jednu konstataciju
Ko je jednom vozio dobar JTD motor snage 81_84kw ostalo sve je kesa i djubre
Duboko sam razočaran tdi 66kw baš razočaran
Zet ima tdi 66kw u Seat Cordoba jeste lakši od Pasata i mnogo bolje vuče

Ali Pasat bez 81kw nije auto


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nije los passat pd ide kao osuren i sisti kao gusan...:cool:ali vw vozaci su kultivisani ljudi sto jedva skupili pare za auto pa ga cuvaju da traje 100g,sto teraju alfu su verovatno najveci manijaci,svaki put kad sam video neku crnu alfu gt u prolazu tarzan koji je vozi je uvek spicio za sve pare,ali lep zvuk ima.
 
Luka znas kako kruzi legenda da jtd motor niko nikad nije video kako izgleda unutra:osmeh:

KOlega sa posla prosle godine radio 1.9JTDm iz Alfe 159, otisle karike, usput zamijenio i lezajeve na radilici, letece lezajeve, poravnao glavu, novi dihtung glave, brusenje sjedista ventila...Sad vuce kao mutava, nedavno sam isao sa njim do Sarajeva, auto ide kao da ima 200 konja. Slozio je para i para u motor ali je sad bukvalno nov.
 
2008 sam kupio slučajno prvi JTD bravo kupio ga od drugara kao riknuo motor, ja tvrdio da nije do motora a on kaže kad si siguran kupi ga i uzmem ga ono crko onaj ventil što njaka turbinu i egr ostao otvoren katalizator začepio, oil cach can šupalj
Zamenim taj ventil od turba, začepim egr, izčupam katalisator izbacim taj cach can i ide ko lud drugar mi vrati keš i doda 450e
Marenga kupim 2009 prešao 320 000km crko motor?
ono crkla dizna i protokomer sredim to išao je ko lud kasnije sam doktorirao lošu dijagnostiku jtd motora, nikad ga nisam otvarao samo sam 3 kartera menjao
Prodao sam ga sa 660 000km pali radi ide ali opasno jede ulje i duva izbija merač, turbo se rasuo a ostalo dotrajalo, kasno sam skontao da je puklo crevo izmedju turba i filtera vazduha najeo se prašine jbg
Bio je 84kw pa smo ga kao nešto čipovali još tada kad sam ga uzeo stvarno je bilo bolje ali koliko je dobio neznam moćan pouzdan motor sa dobrim obrtnim momentom kadar da gura karavana 220km/h da se po gradu ne boji kojekakvih besnih šklopocija
Sa tih 660 000km i 17g nigde nije truo niti ima naznake da će skoro imam samo reči hvale, sad da postoji takav nov auto kupio bih ga
Verovali ili ne ni homokinetik nisam nikad menjao,
Menjao sam viljuške 2 puta i dizne 2 puta (polovne trpao) neki ventil za comonrail 2puta ovo redovno jesam te servise kajiše idr
Stvarno me služio ljudski
Ni podizač ni bravicu, ni klimu,
Mislim da bi sa dobrim odrzavanjem taj motor gurao MILIONČE i to lako






Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh