Pumpa visokog pritiska

Tako je druze uredno sam nabudzio to kod nakupca i uredno sam nabudzio jos sto stvari jer me je taj nakupac za to i placao a domacinu nikad ne bi to preporucio niti uradio.
Kod coveka kod kog sam ja to radio domaci i ne bi trebali ni da ulaze u dvoriste a ne da kupe traktor a to dal sam ja vas idol ili nisam nije moj problem,ja sam samo iskreno napisao sta se radi kod nakupaca ma da su to i mala deca znala tako da ne vidim ata vama tu nije bilo iznenadjujuce.
 
Vodim se tom logikom bolje sad da uradim pumpu ako vec treba nego da cekam da nacisto crkne i to onda kada bude najpotrebnije. Sredim je sad i ne razmisljam o njoj.
Kolega nebojsa se vodi tom logikom vezi konja gde ti gazda kaze i a to sta svr rade preprodavc je posebna tema. Svasta se tu da videti.
 
Upravo tako kolega,ja radim za te proklete pare kao i svi mi a bas da odbijem godisnje tridesetak motora i toliko bar menjaca i koje cega drugog zato sto je to nakupac i preprodavac bas i ne bi,isto kao kada bi vama poljoprivrednicima neko rekao da mu izorete na 10cm dubine a vi odbili jer ce mu rod biti manji sledece godine.
A vi vasu pumpu uradite kako treba da ne bi imali bez veze muke jer to obicno ide da izda kad je najpotrebnije.
 
Ispostavilo se a je PVP u redu. Probana i okida na dizni podesenoj na 250 bar. Posle duzeg verglanja je upalio. Kao da je negde imao vazdusni cep. Malo dostelovan ugao paljenja i sada je OK. Sutra proba radu pa ce se znati i pravi rezultati. Primetno je manje dima na auspuhu. Pali odlicno, sto bi se reklo na cvrgu. Hvala svima na pomoci.
 
To su čari OM352A motora kada povuče vazduh.Da se dereš neće upaliti.Da li imaš dupli šuplji vijak na povratu goriva sa filtera?
 
Nebojša nije isto. Ti (radnik,serviser,bošista) radiš za nakupca i on je taj koji traži da skrpiš nešto a ne budući vlasnik-domaćin. Budući vlasnik (u tvom primeru domaćin) još nikad nije i neće tražiti da mu se nešto sklepa na mašini (kao što je u tvom primeru domaćin-vlasnik tražio sklepotinu u vidu plitkog oranja). Čak štaviše potencijalni kupac i ako pita da li je nešto rađeno i šta je rađeno nećete mu ni ti a ni nakupac reći istinu. Nakupac gubi potencijalnog kupca a ti posao (sam si priznao da ne bi baš odbio takav posao). Znači? Uvaljotka!

Druga stvar.
Ja sam čoveku predložio kako da ON sam ispita i sa sigurnošću utvrdi eventualni kvar na pvp jer ako MAJSTOR za tri sata nije uspeo upaliti mašinu.... meni više ne bi bio u avliji. A da li je to budženje ili ne (lično mislim da nije. Budženje je kada npr od 28 polovnih dizni nabiraš 6kom i to ugradiš) to tebe niko pitao nije. Zato sam i napisao onu rečenicu iz filma Mi nismo anđeli 1 jer sam mislio da si gledao film i da znaš na čega se odnosi ta rečenica. Uopšte mi nisi idol, nego se to odnosi na tvoje ubacivanje a niko nije tražio ocenu mog predloga. Čovek je pitao šta bi mogao biti uzrok i na konstataciju da je mogući problem pvp saam je napisao da ako je to uzrok, pvp ide na remont. I onda se ti javljaš kao drveni advokat da ti smatraš da je moj predlog budženje... Vid' molim te. Zašto mu nisi rekao kako da ispita pvp u kućnoj varijanti ili proveri još neke stavke? Šta ako nije do pumpe? Tražićemo onako napamet kako se ko čega seti na forumu i napiše? Ili da mu odmah predložimo da uradi generalnu kao onaj drugar od člana Boban NB? Časkom! A pri tom i nije neki trošak. Pa valjda je lakše jednoj dizni skinuti pritisak da bi 1000% ustanovio kvar nego skidati pvp.... Ili je lakše generalnu jer ne znamo šta je uzrok ne paljenja? Imao i ja takav slučaj da su majstori ubedili da treba generalna i uradili je, a motor opet neće. Neće kad je razvodna kapa pukla pa probija kao lajt šou.
Molba.
Kao što ni ostali nisu komentarisali moj predlog, nemoj ni ti. Ne sumnjam ja u tvoje sposobnosti ali nemoj ni ti u moje. A hvala Bogu i Toma ima svoju glavu pa će sam odlučiti šta će raditi i isto tako zna šta je budženje a šta nije.
Domindženja.

- - - - - - - - - -

Opa Đurđo,dok sam ja ispisivao maratonsku poruku.... Toma javio šta je uzrok.... Tomo uradi ti generalku. Za svaki slučaj. Jbg zna motor da izda kad najviše treba. Dobro,znam ima tu još komponenti na mašini ali šta je to.... Sitnica.
 
To su čari OM352A motora kada povuče vazduh.Da se dereš neće upaliti.Da li imaš dupli šuplji vijak na povratu goriva sa filtera?
To onaj sto se uvrce u onaj ventil sa kuglicom? Taj ventil voli da zastopa i ne drzi pritisak u sistemu napajanja gorivom, ali on je uvek cvaktao. A da su muke jesu vala stvarno. Drugi kamion nas je napatio isto...
Sinisa majstor sto je radio je stvarno dobar. ne sumljam u njega, ali neka greska mu je se potkrala, sto se svakom moze desiti. Jutros hladne glave ga je relativno lako upalio i posle malo dostelovao ugao paljenja. No bilo je tu i malo komsinica i drugarica pa su mu izgleda pomutile um :haha::haha:. O biserima pojedinih majstora bi roman mogao napisati, samo to nije tema. To za generalku nadam se da je bila ironija jer samo sklopovi motora kostaju 500e, plus lezajevi, obrada, dihtunzi...
 
Sinisa 1979 ne znam iz kog razloga ste se osecali nesto prozvanim u mom momentaru,vas da kazem test da se ispita dizna i pumpa je na mestu i nema brzeg i jeftinijeg resenja od tog i to ne pravi problem nikakav,prvi moj komentar je bio odgovor coveku jer je pitao da li pumpa moze da pravi problema i ja sam napisao da moze,drugi komentar u kom spominjem vas nije se odnosio na to dal sme da tako proba i proveri da li pvp "probija" diznu na tom pritisku vec da ako pumpa nije ispravna ne smanji samo pritisak do tacke gde ce pumpa poceti da probija diznu i takve dizne vrati u motor jer po meni to nije resenje i ja sam to licno radio jer se tako zahtevalo od mene ali je to budzenje.
Sto se tice toga sto nisam napisao kako da proveri njsam jer covek to nije ni pitao pitao je nesto drugo na sta sam ja i odgovorio.
Sto se tice toga dal cu ja reci potencijalnom kupcu kod tog nakupca nesto ili ne necu iz prostog razloga sto ja sa kupcima nemam dodirnih tacaka tj ni ne vidim ljude a cisto da dodam da u svom zivotu nisam prevario nikog ni za sta ni za jedan jedini dinar a ne za nesto vise,ja sam prosto kod tog coveka angazovan da uradim ono sto on od mene zahteva i nista vise a sad ja nesto ne smatram da je moj neki greh dal ce taj nakupac uspeti tu masini takvu kakva je da proda nekome.
I da "super ti si nas idol al idi sad radimo " vrlo dobro znam odakle je.
Unapred se izvinjavam ako na neko pitanje iz onog romana nisam dao odgovor i da ne pomislite da ja imam potrebu vama da se pravdam odgovori su bili cisto iz kulture nista vise DOVIDJENJAAAAAA
 
Tomo mislim na filtere goriva.Većina ima dupli šuplji vijak koji drži 2 creva.Jedno crevo ide sa filtera u PVP a drugo služi kao povrat u rezervoar.Kod mene je bilo tako pa se dešavalo da vraća previše goriva i polako izgubi sve i povuče vazduh i nema šanse da ga izluftiraš dok ne prekrljaš to crevo povrata.Posle sam prepravio da povrat ide direktno iz PVP u rezervoar a gore na filterima ostalo samo jedno crevo koje napaja PVP i problem rešen.
 
Da. Ima taj vijak. Mislim da me i to zezalo jednom prilikom ali na drugom vozilu. Jedostavno izgubi gorivo i malo malo pa se gasio. Jedva se sofer do kuce dovukao. Sad za ovo ne znamo sta ga je zezalo. Letos recimo na zub upalim OM 352 koji nije paljen 4 godine, a ovi moji me zajebavaju i to lepo. Sto ti rece lud je taj sistem. Voli da zadaje glavobolje...
 
Nebojša nije isto. Ti (radnik,serviser,bošista) radiš za nakupca i on je taj koji traži da skrpiš nešto a ne budući vlasnik-domaćin. Budući vlasnik (u tvom primeru domaćin) još nikad nije i neće tražiti da mu se nešto sklepa na mašini (kao što je u tvom primeru domaćin-vlasnik tražio sklepotinu u vidu plitkog oranja). Čak štaviše potencijalni kupac i ako pita da li je nešto rađeno i šta je rađeno nećete mu ni ti a ni nakupac reći istinu. Nakupac gubi potencijalnog kupca a ti posao (sam si priznao da ne bi baš odbio takav posao). Znači? Uvaljotka!

Druga stvar.
Ja sam čoveku predložio kako da ON sam ispita i sa sigurnošću utvrdi eventualni kvar na pvp jer ako MAJSTOR za tri sata nije uspeo upaliti mašinu.... meni više ne bi bio u avliji. A da li je to budženje ili ne (lično mislim da nije. Budženje je kada npr od 28 polovnih dizni nabiraš 6kom i to ugradiš) to tebe niko pitao nije. Zato sam i napisao onu rečenicu iz filma Mi nismo anđeli 1 jer sam mislio da si gledao film i da znaš na čega se odnosi ta rečenica. Uopšte mi nisi idol, nego se to odnosi na tvoje ubacivanje a niko nije tražio ocenu mog predloga. Čovek je pitao šta bi mogao biti uzrok i na konstataciju da je mogući problem pvp saam je napisao da ako je to uzrok, pvp ide na remont. I onda se ti javljaš kao drveni advokat da ti smatraš da je moj predlog budženje... Vid' molim te. Zašto mu nisi rekao kako da ispita pvp u kućnoj varijanti ili proveri još neke stavke? Šta ako nije do pumpe? Tražićemo onako napamet kako se ko čega seti na forumu i napiše? Ili da mu odmah predložimo da uradi generalnu kao onaj drugar od člana Boban NB? Časkom! A pri tom i nije neki trošak. Pa valjda je lakše jednoj dizni skinuti pritisak da bi 1000% ustanovio kvar nego skidati pvp.... Ili je lakše generalnu jer ne znamo šta je uzrok ne paljenja? Imao i ja takav slučaj da su majstori ubedili da treba generalna i uradili je, a motor opet neće. Neće kad je razvodna kapa pukla pa probija kao lajt šou.
Molba.
Kao što ni ostali nisu komentarisali moj predlog, nemoj ni ti. Ne sumnjam ja u tvoje sposobnosti ali nemoj ni ti u moje. A hvala Bogu i Toma ima svoju glavu pa će sam odlučiti šta će raditi i isto tako zna šta je budženje a šta nije.
Domindženja.

- - - - - - - - - -

Opa Đurđo,dok sam ja ispisivao maratonsku poruku.... Toma javio šta je uzrok.... Tomo uradi ti generalku. Za svaki slučaj. Jbg zna motor da izda kad najviše treba. Dobro,znam ima tu još komponenti na mašini ali šta je to.... Sitnica.
Мало само да те исправим.....што се тиче мог другара, генералне иТоме.......другару су константовали на мотору шта је квар и једино решење је било да се уради генералка, а не као што си навео да су му одмах рекли генералка, без константовања квара....као што сам и навео у неком од мојих претходних постова. Ја сам протумачио твој пост да сам Томи ја рекао да ради одмах генералку. Немој изврћати моје речи, моја сугестија ка теби......ако сам лоше протумачио твој пост, моја грешка.
П. С. данас смо ишли да га дотерамо са генералне и одлично ради мотор.

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Све ок.....ту смо да причамо

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Ima neko ideju gde da nabavim ovakvu glumicu? Ac pumpa od Hatata. Prečnik 20mm, oko 1,5m debljine. U gradu nisam našao tako tanku.

qpndbc.jpg


f02l3a.jpg
 
Traktor Fahr D160

Имам трактор Fahr D160 (стари трактор из 1955 године), који је био запуштен и нефунцкионалан, стојао је деценијама...
узео сам да га сређујем, пумпа високог притиска је зарибала (елементи), и дизне... Ставили смо нове елементе (не идентичне као претходни) али са истим хеликсом (у исту страну)... ставили нове дизне (мислим да су на 160бара наштеловане) од голфа дизне... трактор је упалио и пали, али тешко.. Приликом паљења дими бели дим... Кад упали и загреје се... после пали одмах, мада дими по мало бели дим...

мислим да нешто није у реду са временом паљења, да касни... пумпа је једноставна, нема никакав регулатор, само летву која окреће елементе, регулатор је у мотору... Постоји једна полуга са стране као на слици... да ли неко можа зна да ли том полугом може да се регулише паљење... Не смем то да дирам (пошто из мотора излазе клипови који покрећу елементе пумпе па се плашим да се можда овом полугом не регулиша дужина хода па да се не деси неки лом..мада не верујем), ако је неко сретао овакав трактор и ако зна био бих веома захвалан... мајстор који је радио бош пумпу није се сретао раније са овим, па смо ту стали..

иначе та полуга је фиксирана и запечаћена али се може штеловати...



eво и снимак како ради трактор...

https://youtu.be/yIuPnpiahbc
 
Poslednja izmena:
Poceo je da se gasi u prskanju u trenutku kad pocnu da opadaju obrtaji,upalim ga i nastavim ali mi je to postalo nezgodno u prskanju jer se ugasi i navigacija
Jos samo da ga turim u fazu pa cu da je izvadim
05338dcc0303a1abf8e1bba259f3f4ed.jpg
a6dab1dc06b2eabd13493d9edcd5ef58.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh