Поздрав свим форумашима администраторима и модераторима

margomax

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Nov 2010
Poruka
14
Lokacija
Vrnjacka Banja
Испред једне странке коју представљам имам не баш лак задатак да учествујем у изради нацрта стратегије за развој Српске пољопривреде. Идеја је да се крене вертикално од произвођача до оних који одлучују о правцима развоја пољопривреде. Сматрам да је овај форум кредибилан да ми у том смислу помогне саветима, предлозима и уочавању проблема. Како све почиње од индивидуалних произвођача ред је да се њихово мишљење и чује.
Знам да ће многи од чланова овог форума бити сумњичави и подозриви и то је о.к., али то није разлог да не покушамо да отворимо проблеме и покушамо да нађемо нека решења која ће ако бог да једног дана заживети у пракси.
За почетак толико.
 
Poslednja izmena od urednika:
Искрено сам се плашио да ћу после моје поздравне поруке бити избачен са форума, али као што водим почетак је обећавајући. Горане, у праву си "не радим земљу", зато и тражим помоћ од оних који је раде.
 
Хвала "војвођанин" . Предпостављам да овде има симпатизера разних политичких опција, па је просто непристојно расправљати о политици какву год је сматрали. Парадоксално је да смо сви сити политике а ипак од ње исувише зависимо. Ви који се бавите пољопривредом то најбоље знате. Зато хајде да тражимо решења.
 
Sve je to jako lepo od vas, ali ne razumem kako ce neko ko se ne bavi poljoprivredom da se bavi STRATEGIJOM razvoja iste.Sve mi je to lici na neko prodavanje magle.Objasni mi kako ces ti znati ono sto nas pece?!
 
Prva opcija u svemu, a to će verovatno najtže biti ostvarljivo, jeste odgovornost onih koji bi da budu vlast. Još od vremene "jednoumlja" nije u Srbiji zabeležen slučaj kažnjavanja štetočina u srpskoj politici.
 
Jako je zgodno iz fotelje u toploj sobi praviti strategije za razvoj raznih stvari. Tako svi rade. Međutim realno treba izaće na teren pa u razgovoru sa ljudima doći do informacija šta je problematično, pa onda napraviti "strategiju" i potom to sprovesti u delo.

Mislim nemam ja ništa protiv stranke Dveri, samo mislim da su sve stranke iste. Nemoraš se truditi da sad objasniš da se razlikujete od ostalih, vide se rezultati uživo.
 
Sve je to jako lepo od vas, ali ne razumem kako ce neko ko se ne bavi poljoprivredom da se bavi STRATEGIJOM razvoja iste.Sve mi je to lici na neko prodavanje magle.Objasni mi kako ces ti znati ono sto nas pece?!

Zato smo i propali!

@margomax
Pre svega zelim ti dobrodoslicu. A drugo bez ljutnje, zar u DVERI-ma nema nekog ko se bavi ovim poslom da taj pravi strategiju za razvoj poljoprivrede? Toliko "ozbiljna" stranka a pravi strategije sa ljudima koji nisu strucni u toj oblasti!
 
Poslednja izmena:
Jesta, ali ako ima veze sa poljoprivredom, za politička pametovanja, jedni imaju forum B92 a drugi forum srpskifront (zavisi za koju su opciju).

Realno ovde je tema predstavljanje člana i na nama je da mu poželimo dobrodošlicu. A realno nemaju svi obični ljudi sa teritorije cele države mišljenje o ovom članu, a što je nevezano za temu je Offtopic.

@ Gorski Car

On ne pravi strategiju za razvoj poljoprivrede nego učestvuje u izradi nacrta za strategiju razvoja poljoprivrede. Što je u osnovi dobro zamišljeno da se prvo napravi gruba skica šta i kako i da u tome učestvuje više ljudi. Nakon toga nastavljaju oni koji su zaduženi za izradu strategije, na osnovu nacrta koji dobiju. U osnovi je dobro zamišljeno, ali sačekaćemo da vidimo realizaciju tih aktivnosti pre dodatnih komentara.
 
Уз дужно поштовање не бих да дајем одговоре на неке од горњих коментара јер би то ушло у сферу политичких ставова, а рекли смо да нећемо о томе. горски цар је у праву и то је оно што је смисао овог покушаја да од вас затражим помоћ.
 
Imaju teme na forumu, problemi su već predstavljeni u temama: Registracija poljoprivrednih gazdinstava, Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu, Izdavanje državne zemlje u zakup, Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije, Iskustva sa NOTARIMA, Restitucija, Osiguranje poljoprivrednih useva, Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu, Kredit za poljoprivrednike.

Verujem da u svakoj temi ima dovoljno ideja predloga i komentara, da se naprave posebna poglavlja već u samom nacrtu strategije. Svaka predlog za rešavanje problema će biti iskomentarisan u odgovarajučoj temi, tako da se odmah mogu dobiti povratne informacije.
 
Meni ne smeta , al isto tako mislim da ko god se docepao politike nema veze sa stvarnoscu i ne moze (nece) pomoci nama obicnim smrtnicima.....
A sto se strategije polj. tice ima resenje ali je na zalost sada neizvodljivo:
Vratiti film 25 godina unazad i uraditi sve suprotno onome sto je do sad uradjeno.....
 
Meni je drago sto neko iz politike uopste resio malo da posveti paznju poljoptivredi i poljoprivrednicima, ali na one linkove koje je izbacio @novii u prethodnom postu, ima sav materijal koji ce biti potreban nekome da shvati gde se nasa poljoprivreda nalazi, to se moglo pročitati i bez registracije..
Ali kada je covek vec tu, onda DOBRODOSAO....
 
Nazad
Vrh