Slike iz povrtnjaka

Za početnike, a bez hemije...mislim da nije loše.
2rd84dx.jpg
 
Imate li neke slike sa paprikama u plasteniku? mene interesuje način vezivanja paprike,do sada sam vezao vertikalno,ali..volio bih probati španski način,ali ne znam kako izgleda.....pa ako ima koja slikica........... ::svaka cast::
 
Jeli to ležeći ili ga vežeš na kanapu. Ja sam prošle godine sve vezao na kanapu a vazaću i ove godine.
 
Zato sto krastavac od svoje tezine sam spada sa kanapa i onda i onako je na zemlji ali i jedan veliki razlog je zasusivanje plodova na jedan metar od zemlje a uvideo sam da kod krastavaca koji su na zemlji to se ne desava
Kod mene ne spada sa kanapa, a neznam kako to zasušuje, da nije možda da požuti i osuši se sitni rod tek zametnut.
 
Da bas tako,ali on nije zametnut


Po meni to nema veze sa vezivanjem (ja to kažem na špaliru) Rod se suši i spada kada biljka nemože da ishrani sve plodove na vriježi . A prošle godine toga je bilo previše jer je bila loša godina. Ja sam toga imao isto i kada sam radio krastavac i na zemlji. Ako mislimo na isti problem to sigurno nema veze sa špalirom.
 
Moje misljenje da to ima veze sa oplodnjom jer sam uvideo da po vrezama uvek ima nekih insekata koji gamizu (mravi,pauci) a na spaliru samo po neka pcela ili bumbar.odosmo malo u off
 
Moje misljenje da to ima veze sa oplodnjom jer sam uvideo da po vrezama uvek ima nekih insekata koji gamizu (mravi,pauci) a na spaliru samo po neka pcela ili bumbar.odosmo malo u off

Ja neznam koji radiš krastavac kod mene je kornišon partenokarpni (samooprašivač). Njemu netreba nijedna pčela on se sam opraši. A uvjerio sam se kod mog drugara da to nema veze sa oplodnjom. On radi isti krastavac kao ija na špaliru samo što on skida sve bočne vriježe i ostavlja na svakom listu po jedan plod, kod njega nema opadanja i sušenja ploda. Na jednom predavanju o krastavcu sam čuo da krastavac kad god potjera puno ploda on sam zbacuje višak jer nemože da ishrani sve.
 
Ako mogu ja da se ukljucim sa svojim iskustvom slicnim kao kod Topalovica.Koliko vidim na tvojim slikama ti krastavac radis u plastenicima visine oko 2 m i sirine 5m.
Takvih plastenika imam i ja i u njima je nemoguce raditi spalir.Zbog male visine nemoze se imati dovoljno provjetravanja a kasnije u punoj vegetaciji temperature su previsoke pa dolazi do uvenuca malih odmetaka.Licno sam imao ta iskustva.
 
bosserb.

Jasno mije to što ti kažeš. Ja krastavac radim u plastenicima 14g, a 12g ratim po zemlji 2g radim špalir. Svake godine imam to zbacivanje roda bez obzira dali je po zemlji ili na špaliru. Jedne godine sam imao u plasteniku 3 reda, srednji red je bio špalir i sa strane ležeći, ponašali su se isto. Prinos im je bio skoro isti. Čim malo otopli ja plastenike okrečim, tako da ublažim pregrijavanje. Ni ja još nisam utvrdio dali je prinos na špaliru veći ali sam utvrdio da je zarada veća jer imam 5-10 eura po kilogramu veću cijenu. Žurim unjivu da vežem kanapu, večeras će biti slike.
 
Drugari pošto nešto malo znam o krastavcima da vam objasnim zašto se suše mali plodovi ,ovako: Mali krastavčići se ne suše ni zbog čega nema bolesti niti treba pretjerano skraćivati zaperke pošto oni u krastavcima donose plod nego njih sama biljka odbacuje zbog prevelike temperature naime krastavac počne odbacivati plodove ako je temperatura veća od 34 stupnja a pošto vi radite u tunelima to bi trebala biti obavezna pojava samo dobro provjetravanje i snižavanje temperature će zaustaviti odbacivanje cvjeta i malenog ploda.
Pozdrav.
 



Evo slika. Siki nisam baš siguran da je opadanje ploda zbog visoke temperature, jer prošla godina je bila pohladna za krastavac a bilo je opadanja više nego ikad.
 
Kod mene plodovi opadaju samo zbog visoke temperature a da niste možda imali pepelnicu. Ovu prvu sliku stavi tamo na forum da vide krastavce .
 
Kod mene plodovi opadaju samo zbog visoke temperature a da niste možda imali pepelnicu. Ovu prvu sliku stavi tamo na forum da vide krastavce .

Siki, ta pojava opadanja se redovno javlja negdje posle 1-2 berbe i to traje do kraja vegetacije,. Da ponovim riječi stručnjaka na predavanju o kornišonu na otvorenom polju, on tvrdi da krastavac zbacuje samo višak što on nemože da ishrani. Ulaz plastenika je naj hladniji ali itu ima opadanja.
 
Nazad
Vrh