Slike iz povrtnjaka

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.705
Lokacija
Grabovac kod Obrenovca
malo sam razmisljo pa bi bilo dobro otvoriti temu gde ce povrtari kacati svoje slike iz povrtnjaka i razmenjivati utiske
Post je spojen: [time]понедељак, 11. јануар 2010. 12:32:59 MST[/time]
_________________________________________________



ovo je rasad od prosle godine
 
Odg: slike iz povrtnjaka

Topaloviću, reci mi koliko ove obične sijalice koje si postavio mogu da odrade posao? Koliko je meni poznato one baš i ne daju spektar koji biljkama odgovara. Jel ti ovo za prodaju ili za sebe?
 
Odg: slike iz povrtnjaka

I mislio sam da kažem da osim grejanja nema neke vajde. Da nije malo gusto složen, jel ti se desi da ti "pobegne" t.j. da se izduži? Kod nas je jedno vreme prolazilo sve i svešta ali se ljudi vremenom naučili kako treba da izgleda dobar rasad. Koliko ti je visok tunel?
 
Odg: slike iz povrtnjaka

pa mi pikiramo nesto u case nesto u rasad kad pikiramo to je minimum 10x10 nepoleze mi zato ga redovno prskam i kalim ga pred iznosenje a tunel je 8m tj 5,60mX25 korisne povrsine
 
Odg: slike iz povrtnjaka

Jel to uvek ideš bez folije i KPK. Koliko spratova ga puštaš, jel posle skidaš foliju ili samo nabaciš mrežu za senčenje? Koliko ti rodi po struku?
 
Odg: slike iz povrtnjaka

bez kpk je nezamislivo malc foliju postavljam na tikvice i krastavce na paradajiz nestavljam(nemogu da stignem)pustam4+2 tj 4 sprata na glavno stablo i na prvi najjaci pelcer 2 sprata.Gorju foliju neskidam nikada sem ako je vetar neskine a rod zavisi od godine do godine.
 
Odg: slike iz povrtnjaka

Izgleda lepo ovako složeno. Kod tebe ono pravilo od 7 do 77 izgleda ne važi :haha:
 
Odg: slike iz povrtnjaka

Svaka cast Topalko za smisljenu temu sad svi koji su isli recima mogu da se pokazu na delu,ja ne gajim povrce ali planiram u svakom slucaju cu sigurno poslati sliku,za sad cu samo da gledam
 
Odg: slike iz povrtnjaka

Topaloviću jel ti to greješ ruke u džepovima umesto lopatom :)

To je pregoreli stajnjak il nešto drugo ?
 
Odg: slike iz povrtnjaka

topalovic-u sve je :D svaka čast , imam par pitanja .
dali meriš tempereturu unutra i napolju kolika je razlika bila sad kad je bilo ovih mrazeva ?
i kako zalivaš onda taj rasad kad već poraste malo , pošto nije dobro da se zaliva paradajz biljka (listovi) , trebalo bi zalivati zemlju , a kako ti to radiš :sta:
 
Odg: slike iz povrtnjaka

temeratura je u rasadu oko 20c a u plasteniku oko 18c,e sad zalivam oko redova dok ne sastavi redove kad sastavi onda imam resetke koje prave finije kapi pa stim zalivam i zasada nisam imao problema a pikirani paradajiz je potrebno naj vise dva puta zaliti inace posle zalivanja idem sa nekim preventivnim preparatom pa da ga poprskam.
 
Nazad
Vrh