Zašto se bavite poljoprivredom ?

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
što se bavite poljoprivredom?

meni deda.
vazda mi davo da teram konje čim izađemo iz "sela".
a kad stignemo kući, pa i' pustimo, onda sam smeo da jašim do bunara...
i eto...na to me navato...

drugi prelomni momenat se zbio nekako posle velike škole.
baba mi dao 2 jutra da sejem šta 'oću...i kako 'oću...svi novci moji...
išo na pasulj 3x dnevno da vidim kolko je narastio....
 
Veze nisam imao ranije sa poljoprivredom, osim ponekad rođaku pomognem kad mu je frka u sezoni, pre 6 godina vratio se iz vojske, preko leta pomagao rođaku malo u toku vršidbe žita i aj kao sad sam stigao iz vojske, situacija u zemlji nikakva za pokretanje nekih poslova koje sam planirao, i nagovori on mene da zajedno radimo, tu ja nakupujem zemlje i mehanizacije, posle 2 godine ortakluk pukne, i ja nastavim sam da radim.........
 
I meni isto deda.
Završio sam elektro-tehničku i posle vojske u ono ludo vreme 90-tih posla nigde,odnosno posla ima ali live jok.
Tu komunjare vrate dedi zemlju pa ko velim ajde da probam.
I eto........................... :ppozdrav:
 
Mi smo se i u kući uvek bavili poljoprivredom, ali svime po malo. Ja sam se odlučio za pčelarenje, pa videćemo gde će me to odvesti. Jedna od neophodnijih stvari trenutno u poljoprivredi jeste da se prestane sa svaštarenjem, jer to proizvodi samo gubitke.
 
I moj deda je se bavio poljoprivredom otkad zna za sebe i tu tradiciju je preneo na moga oca.....a ja reko ajd da nezajebem stvar i ja cu inace sam zavrsio elektrotehnicku skolu-automatika....i gledam onako da idem na fax necu ga zavrsiti i posle da radim za neku platu od 20000 kad sam sebi mogu da budem gazda
 
Ja sam zavrsio za tv mehanicara. Kako u tom (po meni izumirucem) zanatu vise nema leba (barem u manjim sredinama), prirodno je bilo da se preorijentisem na poljoprivredu posto se i otac time bavi. A i voleo sam to od uvek. Volem ja elektroniku i dalje, al' traktor volem vise! :cool:
 
koliko vidim ovde je vecinom deda kriv za sve pa isto tako i moj,sa 7 godina me vukao po kombaju"univerzalu" , ajde teraj traktor malo dok mi kupimo seno,pa ajde ti zavrsi za mehanicara pa 89" god. kupio novog Z142 rm zbog kojeg me danas zena psuje jer vise volim njega da jasem nego nju :haha:
 
auuu bre ljudi pa svi elektrotehnicari :bravo: ja sam zavrsio smer za termicke i rashldne uredjaje. A i u mom slucaju je kriv deda za moju ljubav prema poljoprivredi, sa mojih 6-7 godina mi je davao da vozim traktor njegov tada imt-540, ali sam tada bio mali da se time bavim pa me dadose u skole, i tek kad je on umro 2002god sam opet poceo da se interesujem za poljo. i od 2004 ozbiljno poceo time da se bavim.A inace mog oca poljoprivrea nije zanimala pa je kao klinac posle sredjne skole dosao u pancevo da zivi. I zato sam ja sed paor iz grada. sada smo u sezoni zajedno u selu jer je u penziji i ima vremena da mi pomaze.
A i student sam druge gudine marketing i trgovine ne poslovnoj skoli u Beogradu, pa se i ja ne posvecujem poljoprivredi skoz. ja se bes raspisao o sebi poozdrav svima :osmeh:
 
E morah i ja da se javim na ovu temu.
Ja sam kao i većina ovde iz žicarske struke, samo što sam se rodio i živeo u gradu. A zadnjih jedanaest godina do 2006 sa porodicom živeo i radio na moru. E onda mi padne luda
ideja na pamet, te prodam nekretninu na moru i dođem u Srem te kupim malo polj. imanje, registrujem domaćinstvo, i sada " lepo živim od silnih obećanja min.polj." :cao:
 
evega jos jedan zicar( auto elektricar) pa jelo to moguce. j....a meni niko nije kriv cale govorio idi dalje sa skolom aja jok ocu rok ,zaljubio se ja u mahanizaciju , mjesto da ganjam koke po gradu i da ispijam kafe ja se znojim u kombaju i traktoru :zli:
 
Odrasto radeci u polju a kasnije pokusavo svasta raditi samo od zemlje se nemoze daleko uteci. Imam ja i nekakvu firmu al bez zemlje nista! :nono:
 
A majke ti bozje koliko struje na ovon forumu he he.
i ja san neke vrsti zavrsija san visu pomorsku smjer radio-telegrafija. Pa kad san osta bez posla ajmo kupi ovce jer se stari konj ne uci svercat drogu i kriminalu. a imam i Titov zanat he he :udri:
 
Sam sebi,kad su pocela nesigurna vremena hrana je edina sigurna jesti se MORA a u gradu je najlakse prodat.Imao sam foliju tunel,pilice,zeceve.Sada imam koze,zeceve,ponovo cu pilice,2-3vijetnamske prasice i gliste da zatvorim lanac :cao:
 
meni prica cale i keva ja neznam nesecam se nesto kada sam bio mali 5 6 meseci oni su bili sami ovde kuci deda i baba u svajcarskoj kazu posto sam ja 92god a i rakovica 65 je tad uzeta dok su oni kupili seno tata je davao a mama u prikolici sklapala ja sam bio u kolevci na krilo traktora !!! ::namigivanje:: mozete da zamislite i ko mi je kriv??niko to ej sudbina jbg stacete!!!evo planiram da nabacim jos jednu stalu jos jedan traktor nov tanjiracu plug prikolice neke i da se time bavim do kraja dokle se moze i dokle nas pusta drzava inace necemo daleko sa ovom skupstinom!!! poz ljudi i nedajte se nikako!!!! a mladen sta kaze za te koke po gradu mogu one da se ganjaju i ovako ili se varam ??
 
sam sam kriv niko me nije terao.
nisam voleo poljoprivreedu ali sam bio lud oko masina i eto ti sad.
mada radim kao masinista atk na parnim postrojenjima u hip-u.
a stuka mi je elektro tehnicar elektronike.
nista nema veze jedno s drugim.
 
Nazad
Vrh