Kako se zove ovaj plod?

Učlanjen(a)
5 Okt 2011
Poruka
44
Lokacija
belusic
10_08112014162.jpg


Kako se zove plod koji sam nasao ali neznam od kog je drveta?
 
Ok samo neznam odkuda se nasao na tom mestu posto u blizini nema nigde zive ograde!Inace plod je oko 10-ak cm u precniku i imam osecaj da po malo je lepljivog omotaca.
 
Nije to ni od kakve žive ograde, to kod nas u okolini raste na drveću koje zovemo divlja narandža. Otprilike je i te veličine kao naradža pa mi je nekako i nezamislivo da raste na nekoj živoj ogradi ako je iko i uspeo da od ove biljke napravi tako nešto.
Kao klinci smo to skupljali i nosili kući, da bi smo nakon dva-tri dana bacili jer stvarno nije ni za šta koliko ja znam.
 
@NecrovoX,ja ti kazem samo sta sam video,zapustena ziva ograda i dosta ovakvih plodova na zemlji,mozda je neko hteo to da isproba dali moze da se ogradi posto ima lepe bodlje.
 
Sada sam u dilemi od kog je drveta plod?Logicnije bi mi bilo da je ipak divlja narandza sobzirom da zive ograde u blizini nema a malo je verovatno da ga je neko izbacio bas na tom mestu pored puta!
 
To je plod drveta Maklura (maclura pomifera). Ako se gusto posadi i redovno orezuje, dobija se vrlo bodljikava živa ograda. Inače raste kao drvo, prilično visoko i razgranato.
 
Необично жилава биљка,главна лоша особина је да је нездрава,да се скоро никако не искорењује,спаљивањем остају бодље које могу и да се ожиле тамо где не треба,тврде да је изразито канцерогена,.....Не запаћујте је никако,ни као експеримент.Ако покушате да је спалите размножиће се коренским изданцима.Једном речју зло од биљке.
Својевремено су је неодговорне незналице увезле као декоративно интересантну биљку и оставили нам напаст.
 
Nazad
Vrh