Kanap za vezivanje u plastenicima

Juzna pruga

Član
Učlanjen(a)
10 Jan 2010
Poruka
53
Lokacija
Lebane
Pozz svima. Ja se bavim plastenickom proizvodnjom paradajza, krastavca, paprike idr. Nedavno sam bio u Strumici (Makedoniji) i video kako oni proizvode. Sto me je zapanjilo to, sto oni vezuju paradajz kanapom T-1200, T-1600 i T-2000 i taj kanap im se ne pokida. Hteo bih da cujem misljene. :kisa:
 
Ku de si zemco,sto se tice za kanapce ima gi ovde razni u Bg.
Sala,ja sam rodom iz Vranja Bujanovca,drago mi je da imam i nekog zemcu na forumce,
 
kanap izgori na suncu ako nema uv stabilizatore ili ih ima malo.
stvar je proizvodjaca kanapa koliko ce stabilizatora da stavi a koliko da napise da je stavio.
inace ti stabilizatori nisu jeftini
 
Pozz zemo.
UV stabilizirani kanap koliko god da je skup, on je jeftin. Kod inas ima vise proizvodjaca ali cinimi se ja sto koristim da je extra. Dve sezone je isterao, neznam da li i ove godine da ga koristim. Ej pa ja sam Srbin, das mu prst, a on bi celu saku.
 
Zanima me koji je to kanap po vasem misljenju idealan,i gde se moze naci u Srbiji ??
 
A šta konkretno želiš da vežeš sa kanapom, pošto za različite potrebe vezivanja u plasteniku idu i različite vrste kanapa ?
 
Za vezivanje paradajza u plastenicima je najidealniji T-1200. Uisto vreme se koristi i za vezivanje paprike i krastavca. Ukoliko želiš VARDARAC je ti mogu poslati na pp i telefon proizvodjača, pa ti vidi sa njim šta i kako. :ppozdrav:
 
@ Juzna pruga
Da li bi mogao samo reći zašto misliš da je T-1200 najidealniji za vezivanje.
 
ja vezujem paradajz istim kanapom koji koriste za vezivanje bala slame
ima ga dosta po komsiluku tako da ga neplacam

za sad je jos uvek luksuz kupovina specijalnog kanapa za vezivanje :D

u srbiji 70-80% ljudi koristi isti kao i ja heeehe ::novac::
 
Kanap T-1200 je najidealniji za vezivanje paradajza, kažem za ljude koji imaju na hiljade korena, zato što u sebi sadrži 1200 metara u kilu i ima UV zaštitu od sunca, a pored toga je mekan. Kod nas tog kanapa za Grčku izvoze na šleperima. Pa valjda grci znaju zašto je dobar. :ppozdrav:
 
momci ovde mihal zivim i radim u italiji odrzavam 300 plastenika lubenice dije i jagode ali malo paradajz i papriku kanap za 5 eura 2000m beli pp nesme cele sezone da se raspadne.
 
Najobicnije zenske najlon carape su najbolje, izdrzljive a ne ostecuju stablo prilikom rasta... Naravno, govorim za ljude koji imaju par struka paradaiza ili paprike... i naravno zenu sa pocepanim carapama...
 
Uzicanin je napisao(la):
Najobicnije zenske najlon carape su najbolje, izdrzljive a ne ostecuju stablo prilikom rasta... Naravno, govorim za ljude koji imaju par struka paradaiza ili paprike... i naravno zenu sa pocepanim carapama...
to tako kod vas u uzicu cime onda vezuju zene :haha: :haha: :haha:
 
Uzicanin je napisao(la):
Najobicnije zenske najlon carape su najbolje, izdrzljive a ne ostecuju stablo prilikom rasta... Naravno, govorim za ljude koji imaju par struka paradaiza ili paprike... i naravno zenu sa pocepanim carapama...
treba prvo na ženi da pocepaš hulahopke :D
 
Juzna pruga je napisao(la):
kod nas od 2-2.5eura dobijes 1200m i nema sanse da se raspadne ::svaka cast::. Sunce i kisa nemogu mu nista :cool: :kisa: :D

Koji je to kanap? Ko ga proizvodi? može i na PP, da ne pravimo reklamu.

Inače sve kanape koje sam koristio u malinama za pomoćne naslone UV zraci razbiju za jednu sezonu.
:ppozdrav:
 
Postoji kanap koji se deli u 4 . uv stabilan 1 kg = 600 din , tanak ali drzi paradajz tokom cele godine. ja to koristim. gore na zicu odjednom 4 vezem pa onda dole secem pa razvadim lako jednim potezom, dvostruko brze ide vezivanje. evo i slika...
t70lj7.jpg
 
pozdrav ljudi, samo me 1 interesuje koji je najlaksi nacin vezivanja krastavca u plasteniku onom manjem znaci visina malo preko 2 metra duzina 20metara sirina oko 5metara, konstrukcja je slabija nego kod ovih vecih kod kojih se veze gore za poprecne sipke kod vecine, covek mi je rekao jedan da bi morao kroz sredinu postaviti podupirace ako zelim gore da varim poprecne i da bi mi bio onda skroz nizak, druga varijanta je da u redove udarim vece kolce pa zicu da pruzim ima li jos laksi brzi jeftiniji nacin? HVALA
 
Nazad
Vrh