Kišno krilo

ceetrom

Član
Učlanjen(a)
3 Apr 2010
Poruka
38
Lokacija
Becej
Misljenja sam da ova korisna sprava zaslužuje posebnu temu.
Podelite vaša iskustva, slike,...
 
Jedno je sigurno i očigledno: sa kišnim krilom je ujednačenije zalivanje nego samo sa topom. Međutim kišno krilo zahteva više energije za pokretanje pre svega zbog težine same konstrukcije, a i zbog gubitaka pritisaka ukoliko se zahteva isti protok kao i na topu. Ja nemam uopšte dodira sa tim mašinama za zalivanje. Baš bih voleo da pročitam iskustva i vidim slike. Dobra tema za diskusiju.
 
nije tacno da kisno krilo zahteva vise energije,naprotiv manje energije zahteva jer radi pod manjim pritiskom!
 
Zahteva manje energije brze i ravnomernije navodnjavnje ,laksa kontrola ukratko prava stvar nesabija toliko zemlju
dsc2178.jpg
nase kisno krilo zahvata 50m
 
nije tacno da kisno krilo zahteva vise energije,naprotiv manje energije zahteva jer radi pod manjim pritiskom!

Ajde da objektivno pristupimo vašim replikama. Ako umesto topa koji je zahtevao 3,5 bara i 300 l/min stavimo metalnu tešku konstrukciju sa relativno dugačkim cevima na kojoj su postavljeni rasprskivači koji isto zahtevaju 3,5 bara i svi zajedno troše 300 l/min. Hoće li za to biti potreban manji pritisak na pumpi ili veći? Pa naravno da će biti potreban veći pritisak - više energije.
Sad je nešto sasvim drugo to što vas dvojca zamišljate mikrorasprskivače li pak zamagljivače da su montirani na kišnom krilu koji troše svi zajedno 50 l/min i zahtevaju radni pritisak od 1,5 bar.
 
Mislim da ni ne postoji.Mom komsiji duvandziji se prevrnulo par cevi se iskrivilo.Mislim da je 36metara
http://www.bestco.co.rs/KISNE RAMPE-SKLOPIVE.html postoji kisno krilo od 50m i vece ,nase je zahvata 50m sa bocnim rasprskivacima
za retlava mani se praznih prica manji pritisak treba za kisno krilo pogledaj utrosak vode i pritisak
http://www.ocmis-irrigation.com/is-bin/intershop.static/WFS/Ocmis-Site/Ocmis-B2B/it_IT/Documents/04_Ali%20P.pdf

 
Nisu prazne priče već realnost. Ti rasprskivači- mikrorasprskivači jednostavno ne zahtevaju visok pritisak oni normalno rade na niskom pritisku. Gore sam naveo na šta ciljaš..

Ali ako se stvarno razumeš odgovori mi na sledeće pitanje: koliko od tih 1-3 bar odlazi na pokretanje same grane, a koliko na sam rad rasprskivača? Uzmi da je protok od 185-311 l/min. Dužina grane 13 m.
 
@ idklecin Koliki tifon i koliku pumpu koristite za ono kišno krilo? Dali ste primetili razliku u potrošnji između zalivanja sa topom i sa kišnim krilom?
Kao što sam već napisao u drugoj temi moj tifon je fi75, 280m dužine i FERRALIT-ova VTP12 pumpa, pa me zanima koje širine kišnog krila bi mogli da teraju ovi uređaji?
 
Imaš jaku i dobru pumpu koja je malo jaća od Pumpe člana @ idklecin.tako ako on tera toliko krilo ti možeš sigurno .Mada dosta zavisi i od bunara.Znam da @ idklecin ima dobre bunare
 
Poslednja izmena:
Vodu vučem iz kanala :riba: . Za jedno zalivanje mi je potrebno 40lit goriva. Zanimaju me iskustva o potrošnji sa topom i kišnim krilom. Dali može da se ušpara nešto malo ::novac::?
 
Ja imam Giampi rampu 48m sirine + bocni rasprskivaci 4m ukupno 52m,lepota gledati....
 
slike.php
[/URL][/IMG]
Malo da osvezim temu,danas probni rad,rucna izrada,kolica u sredini na 4 tocka,zahvat 28 metara,sa 14 kom dizne od 4 mm.Uglavnom je sve ok,samo jedan problem za resavanje-seta se malo kolica levo-desno u redu,samo ne znam zbog cega,tockovi su u liniji,nekako bi trebalo da resim da bolje drzi pravac...mozda ako bi stavio sanke ispred umesto 4.-og tocka,samo se plasim povecanog otpora za vucu.
 
Nazad
Vrh