Samogradnja plastenika

[I MG
2q1s4rk.jpg
]http://i51.tinypic.com/4fu25w.jpg[/IMG]Sta mislite o ovakvim plastenicima.
 
topalovic je napisao(la):
:D,da mozemo po ovaka 3-4 da dobijemo od novog ministra gde bi nam bio kraj ubili bi turke po kvalitetu paradajiza :haha: :haha:

Nismo ih pobili pod knezom, al bi ih potukli sa paradajzom.
Vece su sanse da nas pogodi sedmica na lotu, nego ministrov dar.
 
FruitBoy je napisao(la):
Super je....samo, koliko košta isti?
Plastenik je dimenzija 10x60 ,kombinacija drveni stubovi i cijevi 3/4 cola cijevi.Inace plastenik nije moj nego mog prijatelja i ima ih 3 ista a zavrsava jos 3.moji su dosta manji.Lako ih je napraviti i ne kostaju mnogo.Pravilnikom o poticajima vlade RS dobija se 40 % za nabavku i gradnju plastenika + 40%od opstine tako da je tvojih novaca samo 20%.Pun iznos za jedan plastenik je oko 1500 evra pod uslovom da sam radis.Ovo je slikano u februaru ,prijatelj je malo kasno skinuo agril pa je botritis odradio svoje.
 
Po uredbi od ove godine ministarstvo daje povracaj zua plastenike 50 % uz uvid fakture otpremnice i racun.A opstina kod nas se opste ne brine o tome.
 
Jagodica je napisao(la):
Po uredbi od ove godine ministarstvo daje povracaj zua plastenike 50 % uz uvid fakture otpremnice i racun.A opstina kod nas se opste ne brine o tome.
Ako si izmirio struju,telefon,komunalije,porez na imovinu,penzinalno i mnoge druge stvari ja tako cuo :haha: pa tek onda ces dobiti pare od uredbe
 
ljudi kako bi bilo kad bi ispod platna prvo stavili ono sto ide kao podloga ispod laminat .dodje ko cebe belo je ..dali znate nasta mislim.

ono bi ja mislim vise cuvalo toplotu?
 
bosserb je napisao(la):
FruitBoy je napisao(la):
Super je....samo, koliko košta isti?
Plastenik je dimenzija 10x60 ,kombinacija drveni stubovi i cijevi 3/4 cola cijevi.Inace plastenik nije moj nego mog prijatelja i ima ih 3 ista a zavrsava jos 3.moji su dosta manji.Lako ih je napraviti i ne kostaju mnogo.Pravilnikom o poticajima vlade RS dobija se 40 % za nabavku i gradnju plastenika + 40%od opstine tako da je tvojih novaca samo 20%.Pun iznos za jedan plastenik je oko 1500 evra pod uslovom da sam radis.Ovo je slikano u februaru ,prijatelj je malo kasno skinuo agril pa je botritis odradio svoje.

kako je resio spoj drvenih stubova i metalnih cevi? :sta:
 
Vrlo jednostavno.Stubovi su od bagrema 12x12 a na krajevima lukova su zavareni zeljezni profili istog precnika , ukucas ekser i mirna bosna.
 
Ja planiram da pravim nešto slično ovome video sam kod jednog kolege samo što je kod njega skoro sve od drveta osim lukova i ima kroz sredinu stubove drvene . Širine su 8m a visina 3.7 metara. Iću uskoro kod njega pa ću slikati . Ako "jeftino " nabavi bagremove stubove cevi i folija ga koštaju samo 2 evra po m2. I što je najbitnije trpe sneg funkcionišu dobro a i vrlo solidno izgledaju.
 
Ja sam u izgradnji jednog drvenog.Pravimo ga od Arisa i Dunglazije ako znate koje je to drvo.Kad zavrsim bice slike.
 
Ovo je moj plastenik pri kraju izgradnje, tj. sad je zavrsen, pokriven i rasada posejana. Dimenzije sirina 8m, duzina 34m i visina 3.7m

j7ag0j.jpg


n2yijl.jpg


Ovo je od burazera, danas slikano. Radovi se privode kraju. Iste dimenzije kao kod mene samo sto je duzina 2x50m.


2mob6zk.jpg


2w70p75.jpg


qrlpo7.jpg






 
50 metara je predugacak plastenik za visinu od 3,7m. Tih desetak metara u sredini ne mogu dobro da se provetrei prevruce je.Kod mene su ljudi poceli prvo sa tom duzinom ali su posle pokratili na 40m.Moji su 40m i nemam tih problema.Moje misljenje je i da svaki luk treba na visini od 2m da ima preku cev koja ce drzati spalirsku zicu i dodatno ucvrstiti celu konstrukciju.
 
Nazad
Vrh