Samogradnja plastenika

Moram uslikati moj sablon za savijanje cevi.
U pojedinim temama, se vide plastenici i lukovi.
Ne vidi se najbolje, na ovoj slici
292v86v.jpg

Post je spojen: [time]1298930217[/time]
_________________________________________________
27yaoeb.jpg
 
luckystrike
e buraz i nisi lose savio ako je tako kao sto kazes.... :haha: koje su dimenzije tog plastenika
Post je spojen: [time]1298968934[/time]
_________________________________________________
kurkela

ajd slikaj i ti masinu za savijanje cevi da vidimo kakva je makina ::namigivanje::
mnogo mi se svidjaju ti tvoji plastenici koje su dimenzije :sta:
 
Dimenzije su:
sirina 5,50 - 5,60m (moze malo sire, a moze i uze)
visina 2,20m (na sredini plastenika) takodje moze uze, a vislje ili sire, a nize.
duzina 30 m (neko postavlja i od 25 m) u principu mozes koliko hoces, ali sto krace to
bolja ventilacija.
Plastenike tanjiram sa traktorom i 6- ticom tanjiracom bez problema.
Samo me zeza malo visina.

Sto se tice sablona (ne masinice) postavicu ovih dana, jer sam u velikom poslu.
Da se razumemo, taj sablon je napravljen od armature.
Sablon postavim na traktorsku prikolicu i po njemu izvarimo armarure, da bih pri savijanju
dobili zeljen luk (ugao). :cao:
 
Po meni najbolji su ovi zadnji sa oblim krovom.Negdje sam procitao da takvi plastenici najbolje propustaju svjetlosni snop,a i zbog stabilnosti.Ovi sa ravnim stranama imaju tu prednost da im je lakse ugraditi bocno provjetravanje.
 
Ja imam ovaj zadnji, dobre osobine lako klizi sneg sa njega. Losa osobina po meni dosta nisko na pocetku luka te je samim tim otezana obrada. Pomeni idealno ovi srednji iz vise razloga: Laka obrada zemlje zbog visine i po meni jos jedna pozitivna stvar mozes u nizu staviti vise plastenika pod isti krov. :ppozdrav:
 
antunsubotica je napisao(la):
Ja imam ovaj zadnji, dobre osobine lako klizi sneg sa njega. Losa osobina po meni dosta nisko na pocetku luka te je samim tim otezana obrada. Pomeni idealno ovi srednji iz vise razloga: Laka obrada zemlje zbog visine i po meni jos jedna pozitivna stvar mozes u nizu staviti vise plastenika pod isti krov. :ppozdrav:

ja sam i hteo da stavim dva plastenika u nizu jedan pored drugog ali ne znam taj sastav izmedju kako da odradim? Kako da zategnem foliju? :sta:
Post je spojen: [time]1299090675[/time]
_________________________________________________
koje rastojanje ide izmedju lukova? :sta:
 
@berar

U sredinu izmedju dva broda(plastenika) postavlja se oluk na stubovima.Oluk se pravi od debelog lima, oko 3mm. Folija se pricvrsti sa jedne strane za oluk, a sa druge se standardno zakopa. :ppozdrav:

Rastojanje lukova zavisi od debljine cevi,visine plastenika, da li ima dupli luk.....
 
@darkota
e to mi i nije jasno kako taj oluk da pricvrstim sa folijom?

Post je spojen: [time]1299093881[/time]
_________________________________________________
sto se tice rastojanja lukova.....

cevi su od 3/4 ima dupli luk a visina bi trebala da bude oko 3 metra kad se ukopa
 
Prosle nedelje sam prolazio kroz Horgos i video montazu takvog plastenika. Stao sam, pitao.
Oni jednostavno uzmu letvu 5x2.5 cm i urolaju foliju nekoliko puta oko letve koju zatim zasrafe za oluk. ::svaka cast::
Veoma jednostavno.

nisam razumeo: visina tri metra kad se ukopa :sta:
moji lukovi su 3/4 cola, dupli luk, duzina 12m i dobijem sirinu plastenika 8m.
razmak izmedju lukova 1.5m :ppozdrav:
 
@darkota

Hvala na odgovoru.... ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1299142042[/time]
_________________________________________________
e jos jedno pitanje za iskusne :bravo:

Koliko luk treba minimalno da se ukopa u zemlju da bi bilo kako treba sa jedne i druge strane? Takodje i najlon koliko da se ukopa? :sta:
 
Prut, sipka, luk,,, se ubada u zemlju kod nas 25 cm. Moze i plice
ali, ako nema kroz sredinu potporu, vetar hoce da izvali.
Razmak izmedju lukova 1,20 - 1,30 m.
Ubodes prvu i poslednju u redu, i zategnes kanap.
Nema omaske. :cao:

Kanal izmedju plastenika tj do plastenika je dubine 25 - 30 cm (jedan asov).
Zemlja se stavlja na foliju, to se podrazumeva. :cao:
 
ja sam izlio betonske stope sa ankerima koje su postavljene u vagres,i lukove nabodem na ankere. :cao:
 
darkota je napisao(la):
ja probao jednom sa plasticnim cevima i :nono:
lose iskustvo :zli:
Пластика није добра као самоносећа конструкција, велики су ризици од ветра и тешког снега, али има предност у томе што не оштећује фолију, има велику трајност, не захтева посебно одржавање (заштита од корозије), нити посебне машине за савијање. Са обзиром да се изнутра захтевају ослонци од јачих материјала (метал, дрво) неподесна је за механизовану обраду. Али ја немам велики пластеник, а и да имам нешто веће површине не бих себе ускратио задовољства рекреације. Волим да физикалишем, па то ти је... :D
berar je napisao(la):
e jos jedno pitanje za iskusne :bravo:

Koliko luk treba minimalno da se ukopa u zemlju da bi bilo kako treba sa jedne i druge strane? Takodje i najlon koliko da se ukopa? :sta:
Може добро да држи и 20цм укопано, али важно је да направиш блато, јер фолију држи блато, а не тежина земље. Ја сам то научио на тежи начин прошле године, када сам увече нагртао фолију, када је грумење земље већ почело да смрзава, па ми преко ноћи ветар дигао најлон. Уопште за све, не треба да се заносите и превише улажете у нешто у чему још немате искуства. Сви савети и књиге не могу заменити искуство, те је боље кренути са мањом производњом са оним што први пут радите, а касније опрезно повећавати (неки пут и плански смањивати) производњу.
 
da li ima neka firma koja usluzno postavlja folije na plastenike, normalno da se folija kupi kod njih. trebao bih da stavljam na dva plastenika 30*8 i 18*8 m.
 
mossa je napisao(la):
da li ima neka firma koja usluzno postavlja folije na plastenike, normalno da se folija kupi kod njih. trebao bih da stavljam na dva plastenika 30*8 i 18*8 m.
Nema tu usluge sve oni to debelo naplate kroz foliju a usluga je samo jedna od fora prodavaca
Post je spojen: [time]1299580683[/time]
_________________________________________________
topalovic je napisao(la):
berar je napisao(la):
topalovicu
koje djubrivo? stajsko od krava ili konjsko djubrivo posto je poznato da konjsko djubre daje vecu temperaturu :sta:
Post je spojen: [time]1298846261[/time]
_________________________________________________
e ljudi jel ima neko informaciju gde naci povoljne cevi za gradnju plastenika ovi iz mark metala mi se nejavljaju
Najbolje ako imas obadva pa onda mesaj svinjsko izbegavaj zbog kiseline a nije lose ni ovcije ,ja nalazem sa ovcijem vec par godina i mesam ga sa govedjim i nikad nemam problema
dal moze djubre od zivine?
 
Najbolje ako imas obadva pa onda mesaj svinjsko izbegavaj zbog kiseline a nije lose ni ovcije ,ja nalazem sa ovcijem vec par godina i mesam ga sa govedjim i nikad nemam problema

Kakve kiseline?? Ja tražim nešto da zakiselim pošto mi je PH otišo na 7,5.
Prvi put čujem da je svinjsko djubre kiselo.
 
dzionik je napisao(la):
Najbolje ako imas obadva pa onda mesaj svinjsko izbegavaj zbog kiseline a nije lose ni ovcije ,ja nalazem sa ovcijem vec par godina i mesam ga sa govedjim i nikad nemam problema

Kakve kiseline?? Ja tražim nešto da zakiselim pošto mi je PH otišo na 7,5.
Prvi put čujem da je svinjsko djubre kiselo.
Meni je jedan covek rekao sto mi je radio analizu zemljista da gde god su radili analizu zemljista a ljudi izvlacili osoku od svinja kiselost se povecala i do dva puta
 
Nazad
Vrh