Samogradnja plastenika




Ofarbali lukove,u pitanju je samogradnja sirine 8 metara,na jednoj od slika je sablon za savijanje i varenje,nisu potrebni nikakvi trovaljci vec se direkt ubacuju i vare cevi od 1/2 cola,izmedju je armatura 8mm.ovakav tip plastenika postoji kod nas u selu 12 godina i nije nikada bilo problema sto se tice izdrzljivosti konstrukcije.ako je nekome potreban sablon rado cu pomoci.
 
zima-0048f06011d71549d2d.th.jpg
zima-006209e546dd1dd50f0.th.jpg

Mirno spavam moze pasti metar snega
 
Ite kako, zasad su pala dva plastenika na ulazima po nekoliko lukova, ja sam mislio da će popadati svi ali nisu, teret je još na njima više sa strane.
 
Koliko je snega palo kod tebe kada se tunel prakticno ne vidi.Taj sneg sa strane ga i drzi da ne padne na zemlju od tereta.
Nadam se da ce sunce sto pre da dodje da otopi ovo zlo.
 
Bilo je oko 35 do 40 cm, nisam ni skidao ništa jer sam se bojao prevelikog pritiska sa strane.
 
Da li ima neki povrtar iz Vrsca, interesuje me kako plastenici izdrzavaju ove vetrove i kako resavaju provetravanje? Ja muku mucim sa vetrovima od 50-60 km/h mogu da zamislim kako je na 80-90 km/h.
 
Pozdrav, ja sam pocetnik u poljoprivredi...
Hteo bih da napravim plastenik kako ga zovu ''bitunelni''.
Ja imam u planu da postavim stubove cetvrtaste od 40x40x1.5 a u sredini 40x50 ili 40x60. Lukove bih stavio od col sa onom duplom kontrukcijom i naj verovatnije sastavljao bi ih varenjem ili imate drufu ideju?
E sad pitao bih vas koji ste mnogo vise upuceni koliko je to OK da tako napravim i da li bi to bilo izdrzljivo? Kao i kako da na sredini spojim najlon a da voda ne ulazi unutra?
Stavio bih ja pocinkovan oluk al kako da ga spojim da voda ne ulazi unutra?
 
Pozdrav svima.

Razmisljam o samogradnji plastinka preko reda sljiva. Plastenik bi bio postavljem samo od 1.3. do 1.5. To je tako da zastitim sljive od mraza.
Razmisljao sam da lukove napravim od rebrastog zeljeza, recimo fi 14. Kak vam se ta idea cini? Plastenik bi bio visine oko 3.3m.
 
Нисам имао искуства са таквом врстом пластеника ни са луковима од индустријског гвожђа. Вероватно би онда направио и неке бетонске основе у који би се то гвожђе убацивало и могло да се вади?
Мислим да таква врста заштите може да буде делотворна али само ако си стално присутан на воћњаку. Јер ако у пролеће упече звезда пластеници се морају отварати да се смањи температура.
Како би решио опрашивање?

другарски поздрав
 
Нисам имао искуства са таквом врстом пластеника ни са луковима од индустријског гвожђа. Вероватно би онда направио и неке бетонске основе у који би се то гвожђе убацивало и могло да се вади?
Мислим да таква врста заштите може да буде делотворна али само ако си стално присутан на воћњаку. Јер ако у пролеће упече звезда пластеници се морају отварати да се смањи температура.
Како би решио опрашивање?

другарски поздрав

Planiram imati ovu drvenu konstrukciju koja ce biti trajna.

Na to spajam luk.

6m rebrastog zeljeza nece biti dovoljno vec cu na luk moram spojit drugi komad rebrastog zeljeza koji cu zabiti pola metra u zemlju.
Jos razmisljam da preko luka navucem alkaten da se ne osteti najlon.

Nije mi problem otvorit plastenik ako ima sunca.
Oprasivanje sam mislio kolnom solitarnih pcela koje cu stavit uz jednu sljivu u sredini plastenika.
 
Мислим да ће ти се фолија кидати преко ребрастог жељеза боље узми цеви 1/2 или 3/4 цола.
 
Da li bi neko bio ljubazan da mi slika prozore za luftiranje sa strane plastenika. Pisalo se ranije eo tome, ali je problem sto su slike nestale...
 
Da li neko zna koliko naplaćuju za podizanje novog plastenika po m2 ?
Mislio sam na "ključ u ruke"
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh