Samogradnja plastenika

Mi kad ih izradjujemo sa materijalom kupljenim na veliko opet nema sanse da izadju ovako jeftino,obje firme gledaju da prave sto jeftinije i to je ok za neke hobi plastenike od 50-100kvadrata,cijevi su pretanke,nema prozraka..ja da sam na tvom mjestu razmislio bi o dvije opcije kako bi jeftinije prosao,ili da nadjes nekog dobrog majstora koji se bavi time pa kupis sav materijal koji tebi odgovara, majstoru placas neku dnevnicu i pravis sa njim ili da kupis koristen polovan plastenik i po potrebi malo ga dotjeras ako je potrebno(farbanje,najlon ..),za te pare ih ima puno kvalitetnijih (polovnih)pa mozes da biras
 
Ideja je bila da se konstrukcija radi u svojoj reziji i da uzmem dobru foliju (i na foliju subvencije) ali, sa ovim cenama kupovnih i uz subvencije, to se skoro ne isplati. Ja sam sad u toku sa cenama cevi i ne sekirajte se, ostane njima prilicno novaca i sa kvalitetnim materijalom a kamoli sa onim limovima od 1,2 mm i osrednjom folijom.
Znam da za ove pare moze da se nabavi dobar polovni, ali te pare, bez povrata koje daje republika ili pokrajina, probijaju moj budzet :)

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Neznam kakva je situacija kod vas, ali kod nas se ne isplati praviti plastenik za kuće. Tko hoće mali za kuće ima gotovoh plastičnih lukova, po jako povoljnim cijenma. Tko hoće nešto više ima masu polovnih plastenika, hoby, profesionalni itd, A tko želi nov, gotovo svake godine izalaze natječaji za nove plastenike u kojima ti plaćaš samo 25 % cijene.
 
Bilo je velikih šteta, nekima je samo folija stradala, dok neki su potpuno otpuhani. Moji su preživjeli sa manjim oštećenjima samo zato što se nalaze malo u zavjetrini.
 
Neznam kakva je situacija kod vas, ali kod nas se ne isplati praviti plastenik za kuće. Tko hoće mali za kuće ima gotovoh plastičnih lukova, po jako povoljnim cijenma. Tko hoće nešto više ima masu polovnih plastenika, hoby, profesionalni itd, A tko želi nov, gotovo svake godine izalaze natječaji za nove plastenike u kojima ti plaćaš samo 25 % cijene.
Blago vama

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
kod nas je vjetar u okolini haos pravio,dizao najlone lomio nosio..kod mene blizu covjeku stradalo 5hiljada m2,meni je najveca steta bila na velikom plasteniku gdje je najlon bio los,poderalo ga i lomilo cupalo jednu trecinu konstrukcije,na nekim plastenicima sam spasavao konstrukciju sjekao najlone,vrlo je bitno imati dobar najlon tj bez poderotina ,sreca opstina je vec bila na terenu popisivala stetu i najvjerovatnije ce obezbjediti najlone,a sto se tice ovih natjecaja za plastenike prosle godine su dijelili one od 300m2 kostaju 5hilj eu a placaju se 1000eu,uz to dobijes pumpu nimalo jeftinu,sistem za orosavanje,zastitu,prihranu,prskalicu itd.. ovdje prosle godine kogod se prijavio dobio je,ja svake godine hocu a nikad :D
 
Oni temerinski plastenici su najlošiji "profesionalni" plastenici koje sam video. Rade ih od cevi različite debljine zida, tako da ima veoma slabih tačaka. Oni uglovi na bokovima koji izgledaju kao da žuljaju foliju, uživo i ne deluju tako problematično, ali cevi i uopšte vrsta konstrukcije su takvi da su me prodavci ljubazno sprečili da se okačim i prodrmam.
Cena gvožđa varira. Ove godine su se mogle kupiti cevi druge klase (ništa im ne fali) za 59 dinara po kili, što će reći da se materijal za 8 metarski plastenik sa duplom konstrukcijom 2 puta 3/4 cola i 1,8 debljinom zida, sa 3 podužne veze (bez vrata), mogao nabaviti za malo jače od 1,5 evra po metru kvadratnom. Neka su vrata, sidra, transport, farba, rezne ploče i elektrode još 1,5 i eto pristojne konstrukcije za oko 3 e/m2.
 
DpiZA.jpg


- - - - - - - - - -

DpueT.jpg


- - - - - - - - - -

DpFHM.jpg


- - - - - - - - - -

Dp1du.jpg


- - - - - - - - - -

Evo konstrukcije od 1,9 e/m2
Ovaj je rađen od colovnih cevi, a mislim da bi bio dovoljno jak i sa 3/4 cola.
Sa manje podužnih veza i prostijim vratima, lako može biti i jeftiniji.
3 metra mu je visina, žice su mu na 2.10.
 
u svakoj imalo boljoj poljoprivrednoj apoteci,sve ispod 3eu po kilogramu nema bas nekog kvaliteta
 
Imas u Novom Sadu kod najlon pijace prodavnica ekstra robu imaju,a nisu bili ni skupi sad kako se zove nemam pojma neki plast jeste kod njih smo uzeli evo vec 5 god stoji na plasteniku nigde nije popustila.
 
@Zixo Zemara, pitanje van teme malo... Koliko plaćaš cjevi gdje su najjeftinije?
@Kale druze..bas sam ovih dana zivkao provjeravao cijene pravim sebi jedan ,svi su mi isto rekli kako je skocilo gorivo i cijevi su..
Preko kofol neke stele sam dobio slijedece cijevi u Tesnju u jednoj firmi:
Cijev fi 33x2mmx6met 15.90km
Cijev fi 26x2mmx6met 12.50km
Cijev fi 21.3mm x2mmx6met 9.5km
Imas ti gdje jeftinije?

Poslano sa mog GT-I8200N koristeći Tapatalk
 
Prošle nedelje sam kupio 52 kom 1/2 cola i 8kom 2ox20 1.8mm 29000din,danas sam završio sa varenjem sutra počinjem da farbam .Pravim 20x 6m visinu nisam merio
 
@Zixo Moram nazvati cedix u gradačcu oni su imali povoljne cjene na sve ostale i odlican izbor, al ako mi vjerujes da sam zaboravio cjeni, skoro sam zvao mislio sam da cu popamtit. I ja sebi hoću pravit još jedan pa trazim povoljno a dobro... ove iz gradačca imas na piku "cedix"
 
Nazad
Vrh