Samogradnja plastenika

Kako ste prosli posle jucerasnjeg nevremena? Ja sam poucen proslim iskustvom, kada mi je vetar iscupao jedan plastenik, rizikovao i ostavio obe strane otvorene, posto je vetar dolazio iz istog pravca kao i prosli put ( udarao mi je u celo ). Jedina greska mi je sto sam ostao u plastenicima svo vreme, bilo je jezivo, mislio sam da ce mi plastenici svakom momenta odletiti
 
Pa ovo je smak sveta bio kakva sila moze ovo da sori i razori.Slika je preuzeta sa fejsa lokacija Kraljevci kod Rume
21559048_1076353529166749_6714021196819747483_n.jpg
 
Strasno.
Meni su pocepane i unistene 5 folije, i planiram na zimu da ih menjam.
Kakva su vasa iskustva?Koje folije uzeti?Cena+kvalitet.
Ja razmisljam o kritisu.
Cena bi trebalo da bude oko 300 evra za foliju 41x12m.
 
Strasno.
Meni su pocepane i unistene 5 folije, i planiram na zimu da ih menjam.
Kakva su vasa iskustva?Koje folije uzeti?Cena+kvalitet.
Ja razmisljam o kritisu.
Cena bi trebalo da bude oko 300 evra za foliju 41x12m.
Ja poslao upit za najbolju foliju dobio ovako odgovor

Poštovani, to je:
FOLIJA DEBLJINE 200 MIC
ČETVEROGODIŠNJA
Mliječno bijela
PET STABILIZATORA UV+IR+AF+AB+EVA
1kg = 5,2 - 5,5 m2
7% popusta na ≥30 kg
Cijena: 7 KM/kg

Ovom kombinacijom stabilizatora eliminišu se svi nepovoljni faktori svojstveni uzgoju u plastenicima: 1) kapanje kondeza sa folije na biljke (AF stabilizator), 2) oscilacija temperature u plasteniku pri prelazu dan-noć (IR stabilizator), 3) zasjenjivanje sunčevog svjetla konstrukcijom plastenika (UV stabilizator), 4)te je reducirano prisustvo insekata u plasteniku (AB stabilizator), 5) EVA (Etilen-Vinil-Acetat) čini foliju elastičnijom i povećava dugotrajnost pod uticajem jakog vjetra. Sprječava razvoj gljivica u mraku. Omogućava visoku transparentnosti temperature. Vrši jedaku raspodjelu svjetlosti unutarplastenika i poboljšava kvalitet proizvoda. Povećava funkcionalnost IR stabilizatora. Garancija - funkcionalnost aditiva unutar folije je četiri godine (osam sezona).
Zemlja porijekla - TURSKA
Mogućnost dogovora za veće količine.
Mogućnost slanja brzom poštom ili dostavom našim vozilom.
Konakt 032 246 117
elvedina@itc.ba

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako je kg 5 m2 onda je jeftino,kod mene m2 1 euro

da,ali je ovo neki turski,mi ga koristimo i pri ugradnji i pokazao se dosta dobar,slovenski je još dosta jeftiniji ali ne može više od 4 sezone izdržati,npr. izraelac je i kod nas 9,5km ili 5eura po kili, što znači da je skoro isto kao i kod vas jedan euro po kvadratu,..stim da on sigurno može najmanje 6-7sezona
 
Koja je, po vama, najkvalitetnija folija na trzistu? Bez obzira na cenu...

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima iskustva sa ovom firmom iz Temerina:
http://www.mojplastenik.rs/
Spoljasni luk je 1" a unutrasnji 1/2", razmak lukova 2 m, lukovi se naticu na bocne strane. Kako vam se cini ova konstrukcija?
Cena sa folijom 1000 din po kvadratu plus pdv ako ces sa papirima

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
radili su mom drugu par objekata pre par dana. meni to sve deluje lagano... cevi tanke... i po 1.2mm
Da li neko ima iskustva sa ovom firmom iz Temerina:
http://www.mojplastenik.rs/
Spoljasni luk je 1" a unutrasnji 1/2", razmak lukova 2 m, lukovi se naticu na bocne strane. Kako vam se cini ova konstrukcija?
Cena sa folijom 1000 din po kvadratu plus pdv ako ces sa papirima

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Po meni nevaljaju nista, previse ostar sa strane pa je nemoguce lepo zategnuti foliju a i mnogo krace ce sluziti jer ce se cepati. Cinimi se sa slika da je dosta ravan odozgo, pa moze biti problema sa spadanjem snega.
 
Ni meni nekako ne ulivaju poverenje.
po meni tunel mora biti polukrug bez ikakvih ostrih uglova bilo gde na luku.
Na ovakav nacin pri sadnji biljka ide mnogo blizu folije i spoljni redovi nemaju provetravanje.
Verovatno i sneg pravi dzepove kada napada i nece sam skliznuti sa plastenika.
 
Nikako ne bi uzeo takav oblik,bez ozira kako niska cijena.Između lukova u donjoj zoni će biti skupljanja snijega,ne puno ali i to malo može napraviti probleme u gornjoj zoni jer je krov preravan.Na bokovima će se folija cjepati kod oštrih kuteva jer će tu biti pritisak na malu točku
 
Nazad
Vrh