Samogradnja plastenika

Pozdrav ljudi,
imam ponudu da jako jeftino dobijem cevi za plastenik. Cevi su stare,kao sto se vidi na slikama. Ravne cevi su 2,8m, ovi lukovi su, precnik, 3,6m,mada imai manjih i jednih i drugih. Debljina cevi je 2cm. Nisam mogao dobro da pregledam niti da izbrojim,jer je toliko mnogo komaraca bilo,da se nije moglo disati.
Pogledajte slike,pa mi recite da li se ovo isplati uzeti(neka bude da dobijam to na pokl8n)...
Ovo je bilo pre 10god namenjeno za plastenik,gazda(prijatelj) je preminuo pa nikad nije zavrsio...
Kako se folija pricvrscuje za ovo? Ja sam relativno" tehnicki" potk8van, umem da brusim i varim, imam alat...
Hvala vam na savetima i predlozima
1fd6bcdc3687a9d0212440445c55f2ed.jpg

3d5565f6350825117667a7f98111db00.jpg
9578a80e54daf53adc64bb7ccc101fe1.jpg
fdf4e70a7b42b38cf774219965195aad.jpg
2743af1dfb9a78154255c81fa7eedca3.jpg

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Poštovani prijatelji proizvođači :)

Nakon jedne sezone sa plastenikom od 60m2 rešio sam da napravim plastenik od 240m2 dimenzija 8x30. Kako se radi savijanje cevi u tom slučaju? Naime, planiram da kupim materijal, odnesem majstoru da izvari i iskrivi a sami da farbamo i postavljamo. Koliko sam viđao po Srbiji niko ne pravi klasičan oblik polukruga već prave neki tip sa skoro vertikalnim stranicama pri zemlji pa tek onda polukrug. Znam da idu dve cevi od 6m koje se savijaju samo ne znam tačno kako :) Iskren da vam bude, bojim se da dam majstoru materijal a da on po svojoj proceni (kako samo majstori umeju) uradi krivljenje lukova. Siguran sam da vi koji imate plastenike imate neki proračun gde je i na kom mestu najbolje raditi savijanje.

Da li neko ima neki crtež koji bih mogao da odnesem majstoru? Pitao sam ove što se reklamiraju da sami prave ali niko neće da mi pošalje. Sigurno ljudi imaju svoje razloge. Dobijem slike plastenika ali ne i crtež.

Unapred hvala na pomoći :)
 
Ako se pravi od duplih cevi onda napravis sablon i izvaris, u njega ubacivas cevi i spajas, svaki bude isti potpuno. Naj bolje kupis jedan luk ili uzmes ako neko hoce da ti da i njega koristis kao sablon. Mi smo radili polulukove pa kasnije spajali, lakse raditi. Da si blize lako bi imam polulukova za plastenike od 8m sirine i gotov sablon za sirinu 5m.
 
@pufta koliko metara treba da je cev da bi plastenik bio sirok 5m uz visinu oko 2,2?
jel prodajes mozda plastenik od 8m sirine?
 
@pufta koliko metara treba da je cev da bi plastenik bio sirok 5m uz visinu oko 2,2?
jel prodajes mozda plastenik od 8m sirine?
Neprodajem plastenike ali sam ostavljao sablone da imam, nek se nadje. Plastenik od 5m sirine dobijas od cevi od 8m, visina tako oko 2,3m, ja ih pravio sam spajao po dve cevi od 8m sa armaturom i postavljo na 2m luk od luka, uz kraj prolazim bez da udaram glavom iako imam metar i devedeset visine.
 
Poštovani prijatelji proizvođači :)

Nakon jedne sezone sa plastenikom od 60m2 rešio sam da napravim plastenik od 240m2 dimenzija 8x30. Kako se radi savijanje cevi u tom slučaju? Naime, planiram da kupim materijal, odnesem majstoru da izvari i iskrivi a sami da farbamo i postavljamo. Koliko sam viđao po Srbiji niko ne pravi klasičan oblik polukruga već prave neki tip sa skoro vertikalnim stranicama pri zemlji pa tek onda polukrug. Znam da idu dve cevi od 6m koje se savijaju samo ne znam tačno kako :) Iskren da vam bude, bojim se da dam majstoru materijal a da on po svojoj proceni (kako samo majstori umeju) uradi krivljenje lukova. Siguran sam da vi koji imate plastenike imate neki proračun gde je i na kom mestu najbolje raditi savijanje.

Da li neko ima neki crtež koji bih mogao da odnesem majstoru? Pitao sam ove što se reklamiraju da sami prave ali niko neće da mi pošalje. Sigurno ljudi imaju svoje razloge. Dobijem slike plastenika ali ne i crtež.

Unapred hvala na pomoći :)
Nije istina ima dosta firmi i privatnih radionica koje prave klasicne plastenike tj savijene cevi od same zemlje...imas u ranijim temema gradnju jednog mog plastenika u sopstvenoj reziji...ako radis sam treba ti masina sa tri valjka i naravno sablon...a majstor ti treba tj varioc za prednji deo plastenika tj vrata i naravno ako hoc podkostrukciju...
 
Napisi malo specifikaciju plastenika, ako ti nije problem, koje je rastojanje izmedju stubova, koja je visina do pocetka luka, koja je debljina cevi lukova i ovih poprecnih, itd..
 
Meni se cini da je to slabo, jer svi ovi standardni plastenici, da tako kazem, se rade na 2m luk od luka, i odbija se plastenik od plastenika min 2 metra zbog snega.
Mozda ja i gresim, tj po tebi sigurno gresim, jer ne bi radio da nisi siguran da to valja..
 
svaka čast to je plastenik haha,što se tiče snijega ogromna je površina između dva luka,visina takođe, ne smijem ni zamislit šta bi bilo da se desi godina da dobro napada,problem je i što ga ne možeš čistit,gledao sam tako nešto slično gdje je čovjek pred zimu skidao foliju a pred kraj iste je vraćao i nije imao problema,sad još u to ubacit kakav isplativ izvor grijanja i to bi bilo extra,sretno ti bilo indoor
 
Kolika je visina na 7m širine? Koliki su lukovi onda?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potrebno mi je savet ili predlog kako da pričvrstim foliju na plastenik,da napomenem da su lukovi od plastičnih cevi od 5/4 cola a nemogu nigde da nadjem one plastične štipaljke te dimenzije,pa ako neko zna gde mogu da nabavim te stezaljke molim da mi pomogne.
 
Koja je neka realna cena plastenika po m2?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh