Samogradnja plastenika

Drugari,

bezuspešno pokušavam da pronađem jedan artikal i ovo je treća tema u kojoj pokušavam pa se nadam da neko ima ili pak zna gde mogu da nabavim ovaj artikal za paradajz:

horizontalni-drzac-rajcice-i-krastavaca2.jpg
Izvinjavm se na neznanju ali za čega služi i kako se zove alat,artikal?
 
Služi kada imaš indeterminantni paradajz, da ga otpuštaš kako raste.
Ne kontam tu sa slike, od čega su dva konopca ka vrhu?
 
Verovatno je visoko plafon pa im ova kuka stoji na sredini i samo namotavaju.
 
Treba da postavim plastenike,koje bi podizao pocetkom februara i skidao u junu,pa me interesuje da li je zadovoljavajuca konstrukcija metalna cev3/4 debljine zida1.8mm duzine 8m,sa razmakom 1,5m luk od luka,duzine plastenika bi bile oko 25m,interesuju me Vasa misljenja u praksi...
 
Moj plastenik ima lukove dužine 12m, razmak između lukova 1.5m, cevi su 1" debljina zida 1.8mm.
Držali su bez problema sve snegove u zadnje 3g, drže bez problema paradajz, 400 biljaka.
 
Pozdrav svima,

Hteo bih da napravim plastenik od pvc cevi dimenzija 5-8m sirine 20-30m duzine oko 2m visine.

Da li neko ima mozda neki predlog ili plan/skicu konstrukcije koja mi je najbolja/najjeftinija.

Pravim ga na kosmaju gde moze da bude vetrovito tako da treba da bude malo bolje pricvrscen za zemlju.

Pozdrav

Vasilije
 
Jel neko ima plastenik sirine 6 metara ?
Ovih dana bih trebao da krenem sa izgradnjom prvog plastenika dimenzija 26x6 metara, pa me zanima konstrukcija koju imate...
Ja sam planirao da radim od colovnih sipki bez duple kostrukcije, samo osnovna ojacanja....
Do sada sam imao klasicne male plastenike, pa sada polako hocu da predjem na ove koji se ne skidaju...
 
Podigao bih plastenik dimenzija 30m x 6m pa me zanima da li je dovoljno da duzina lukova bude 8m. Napomenuo bih da bi lukove podizao na drvenu konstrukciju tj direke 8cm x 8cm sto znaci da bih dobio ravne zidove i jos jedan metar na visini. E sad, ono sto mene zanima jeste da li je metalni lukovi od 8 metara biti dovoljni za ovu sirinu od 6 metara, da ne bih dobio prilicno ravan plastenik. Stavio bih 25 lukova na svakih 1.2m Unapred hvala.
 
Podigao bih plastenik dimenzija 30m x 6m pa me zanima da li je dovoljno da duzina lukova bude 8m. Napomenuo bih da bi lukove podizao na drvenu konstrukciju tj direke 8cm x 8cm sto znaci da bih dobio ravne zidove i jos jedan metar na visini. E sad, ono sto mene zanima jeste da li je metalni lukovi od 8 metara biti dovoljni za ovu sirinu od 6 metara, da ne bih dobio prilicno ravan plastenik. Stavio bih 25 lukova na svakih 1.2m Unapred hvala.
Lukovi od 8 metara odgovaraju za sirinu plastenika od 5 metara,nece biti dovoljni za sirinu od 6 metara.
 
Hvala Pedja. Ali problem je sto su lukovi koje mogu da kupim najvece duzine 8 m. Ako bih hteo duze morao bih da varim i nastavljam a to mi se ne radi.
 
Trebalo bi da budu dovoljni od 8m za sirinu od 6m ali to zavisi od zakosenosti svoda. Kod nas se rade od 8m cevi ali je sirina 4,5m otprilike zato sto se pobijaju u zemlju bar 20cm. Posto ti ide na 1m visine drvena konstrukcija trebalo bi da bude knap za 6m sirinu
 
Hvala Vica022. Bas iz tog razloga i dizem na direke. Ako budem isao samo 5 metara sirine plasim se da ne bude puno visok.
 
treba da podignem plastenik 25/5 e sad imam colovne cevi koje mislim da zabijem u zemlju 60cm i da zavarim lukove za njih sad neznam dali ce se te cevi dizati iz zemlje posto nisam planirao da ih betoniram ako neko ima neki savet neka kaze hvala unapred
 
Kako to mislis da se cevi dizu iz zemlje?
Kod mene su pobodene 40cm i nikad se nisu digle, nego su jos po malo utonule.
 
  • Like
Reagovanja: mar
Nazad
Vrh