Samogradnja plastenika

Odg: samogradnja plastenika

:bravo: :bravo:Hvala! :ppozdrav: :cao:
 
Odg: samogradnja plastenika

Iz ovce sam i planiram da napravim nekakav plastenik ali samo za rasad.Moji su nekad pravili od folije ali on generalno izdrzi 2-3 godine i to je to.Kod drugara smo jesenas pravili sastavili plastenik od polikarbonata ali ga on koristi kao garazu.Evo pogledajte slike mislim da je sasvim ok a i cena nije losa

Post je spojen: [time]1265078159[/time]
 
Odg: samogradnja plastenika

:bravo:Mozes li mi reci gde je kupovao table i kojim je profilima radio? Ja sebi sada pocinjem da radim jedan od 12 x 6 za rasad, ali mi je ovaj vas bolji. :ppozdrav:
 
Odg: samogradnja plastenika

On je kupio gotov plastenik,samo smo ga mi sklopili.Dimenzije ovog su ti 3*6 a visina pa mislim ovo 2m mozda malo vislja,ako si zainteresovan poslacu ti telefon pa ti ih nazovi,neka firma iz Bg je.
 
Odg: samogradnja plastenika

@ dejand28
Jako lepo izgleda. Stavi telefon ili pošalji na PP.
 
Odg: samogradnja plastenika

Zamolio bih forumase da mi pomognu gde mogu naci dobru foliju od kog proizvodjaca i da nije ni preskupa.Pozdrav
 
dejand28 je napisao(la):
On je kupio gotov plastenik,samo smo ga mi sklopili.Dimenzije ovog su ti 3*6 a visina pa mislim ovo 2m mozda malo vislja,ako si zainteresovan poslacu ti telefon pa ti ih nazovi,neka firma iz Bg je.
Dejane druže pitaj druga koliko je platio taj plastenik
 
@cabage
daj malo blize tu konstrukciju plastenika uslikaj, menen zanima da napravim jedan takav samo neznam koje su to fele cevi, jel su one vodovodne?? daj malo detalja oko izgradnje plastenika i ro onog duplog sto si zadnje napravio :bravo: :bravo: :bravo: i to onaj koji je u bloku hvala
 
Bit će slika kad bude gotovo. Ovih dana nejdem u polje zbog blagdana. Iza vikenda odmah u akciju, jedino u utorak vozim stajski gnoj koji sam kupio.
 
Jesu li krajevi ploča zavareni ili samo zatvoreni trakom i lajsnom ?
To je prava stvar kad investiraš da traje :)
 
Ja sam krenuo sa montiranjem malo su me praznici usporili ali bice sve ok.
2enrkol.jpg
 
Uspio sam konačno pokriti. Svaki dan vjetar ili kiša... vidi se po folijama unutra
slika038l.jpg
slika037.jpg
slika042.jpg
 
Koja je debljina cjevi ovih spoljni?

Ja sam danas kupio cjivi od 22mm za konstrukciju.
takve cjevi ce se nalaziti sa spoljne i unutrasnje strane a bice povezane sa resetkastin
nosacem od armature debljine 6 mm, razmak izmedju njih ce biti 20cm.

Sirina plastenika 8m (spoljne mjere) a duzina 14m (za pocetak) visina oko 3.8 (vanjska) ili 3.5-3.6m (unutrasnja)

Sta mislite da li ce to biti cvrsto? i oce li valjati sta?
 
Nazad
Vrh