Samogradnja plastenika

Sad razmišljam o još jednoj varijanti lukova samo da isprobam dali ova moja mašina može motati te cijevi. sad dolaze u opciju luk od cijevi 40x30x2, prečka 18x18x2 i cijev iznad prečke prema luku 18x18x2 i toje to
 
Miladin je napisao(la):
Sad razmišljam o još jednoj varijanti lukova samo da isprobam dali ova moja mašina može motati te cijevi. sad dolaze u opciju luk od cijevi 40x30x2, prečka 18x18x2 i cijev iznad prečke prema luku 18x18x2 i toje to
Kad smisliš nešto pametno a ti reci da vidimo kako bi to izgledalo.
Idi na temu uvoz polovnih staklenika i plastenika i pogledaj profil od "light" postavio je sliku plastenika u profilu.

http://i55.tinypic.com/qqpavk.jpg[/IMG]
http://i56.tinypic.com/k1yuyp.jpg[/IMG]

Evo još malo za razmišljanje.
 
Topalovic
Kod mene u selu ima tih plastenika.dimenzije su60x10m.Luk je 16m kao i folija.Ako mislis na modele sa Miladinovog posta ima ih varijanta A i B,stim sto i A ima precku.Varijanta A je mnogo jaka i ja znam za plastenike gde su lukovi cevi od cola a unutrasnji luk pola cola.Ja isto planiram da pravim Jedan takav ali u B varijanti stim sto one dve sipke iznad precke idu pod pravim uglom u odnosu na istu.Planiram da koristim cevi od6/4 i da ih nabijam po 40cm u zemlju.E sad mozdaje najbolje resenje ono izmedju A i B,a to je dase u donjoj zoni od zemlje do precke uradi ojacanje a iznad nje po meni i nema neke potrebe za tim. :ppozdrav:
 
siki2 je napisao(la):
Miladin je napisao(la):
Sad razmišljam o još jednoj varijanti lukova samo da isprobam dali ova moja mašina može motati te cijevi. sad dolaze u opciju luk od cijevi 40x30x2, prečka 18x18x2 i cijev iznad prečke prema luku 18x18x2 i toje to
Kad smisliš nešto pametno a ti reci da vidimo kako bi to izgledalo.
Idi na temu uvoz polovnih staklenika i plastenika i pogledaj profil od "light" postavio je sliku plastenika u profilu.

http://i55.tinypic.com/qqpavk.jpg[/IMG]
http://i56.tinypic.com/k1yuyp.jpg[/IMG]

Evo još malo za razmišljanje.
siki2 je napisao(la):
Miladin je napisao(la):
Sad razmišljam o još jednoj varijanti lukova samo da isprobam dali ova moja mašina može motati te cijevi. sad dolaze u opciju luk od cijevi 40x30x2, prečka 18x18x2 i cijev iznad prečke prema luku 18x18x2 i toje to
Kad smisliš nešto pametno a ti reci da vidimo kako bi to izgledalo.
Idi na temu uvoz polovnih staklenika i plastenika i pogledaj profil od "light" postavio je sliku plastenika u profilu.

http://i55.tinypic.com/qqpavk.jpg[/IMG]
http://i56.tinypic.com/k1yuyp.jpg[/IMG]

Evo još malo za razmišljanje.


Siki ovo je bolie riješenje vidiš da ovaj kosnik ide dalje niz prečku.
Post je spojen: [time]1300998585[/time]
_________________________________________________
topalovic je napisao(la):
Imam u planu plastenik sa podkonstrukcijom da pravim ovog leta pa razmisljam o sirini 10m da li bi bilo izvodljivo i sa kojim modelom od ova tri :cao:


Topalović, ima u Bijeljini čoviek 4plastenika po 1000m2 širina 10m , dužina 100m i 3 plastenika po 800 m2 širina isto 10m i dužina 80m. Prva varijanta od 1000m2 ima duple lukove, glavni luk je 42mm a donji je col između je veza na svaki metar i čini mi se da ima i preku. Druga varijanta je luk 2 cola, preka i iznad preke 3 veze kao u mene. Sve u svemu lako je napraviti dobar plastenik ako ćeš ga dobro platiti.
 
Miladin
Ima i kod mene 110x12m ali tu mora bocno provetravanje a to znacajno poskupljuje plastanik.Za bocno provetravanje folija se radi iz tri dela i ucvrscuje se gripovima koji su aluminijumski i kostaju oko 6 evra metar pa izadje oxo xo_Ovo sto sam ja predlozio i sto planiram i sam kostace ispod 4000 evra i planiram paradajz od marta do novembra,na 15 roda. :ppozdrav:
 
Ja imam takvu njivu koja je dugacka 105m ali je siroka samo 14m .Pa sam razmisljao da tu podignem 2 plastenika od 10m sirine i 50m duzine a razmak izmedju cela plastenika da bude 5m
 
Ja se ne upuštam u veće širine od 8m pošto mije njiva 1,5km od kuće ne bi to mogao ni prevesti do njive. koju foliju koristite,kod mene ima grčka i izraelska pa neznam zašta da se odlučim ista im je cijena samo što je grčka 0,180mm a izraelska 0,200mm.
Post je spojen: [time]1301000969[/time]
_________________________________________________
topalovic je napisao(la):
Ja imam takvu njivu koja je dugacka 105m ali je siroka samo 14m .Pa sam razmisljao da tu podignem 2 plastenika od 10m sirine i 50m duzine a razmak izmedju cela plastenika da bude 5m

Razmak čelo od čela plastenika bi trebao da bude (optimalno) dvije visine plastenika, ako je manje od toga slabije je hlađenje plastenika.
 
topalovic je napisao(la):
Ja imam takvu njivu koja je dugacka 105m ali je siroka samo 14m .Pa sam razmisljao da tu podignem 2 plastenika od 10m sirine i 50m duzine a razmak izmedju cela plastenika da bude 5m
Topalovicu pogledaj odgovor 144,to ti je najjeftinije rjesenje za bocno provjetravanje.Plastenik je 60x10,a ti mozes ici i 100 metara.Vec sam rekao da je plastenik od mog prijatelja i ima takva tri,a upravo zavrsava jos tri.Netrebaju ti aluminijske klipse nego se najlon pricvrsti za daske.Bocni najloni se citavom duzinom pricvrste za armaturu od 12 mm a na krajevima se napravi meljac ,tako da lako mozes otvarati i zatvarati bocne strane. :cao:
 
ljudi imam jedno pitanje u vezi samogradnje plastenika.

Ovih dana sam vario lukove i napravaio sablon i sve je to ok, ali desava mi se da su lukovi malo usukani (izvitopereni) da li to moze da prodje i da li to predstavlja problem za konstrukciju?

Da li se to vama desavalo tokom izrade plastenika?

Hvala!
 
dze2010.

Nije mi jasno kako su to usukani, ja ih motam na mašinu i pravilnog su oblika. Ako luk nije pravilnog oblika postoji mogućnost da ima slabe tačke.
 
rk2zw8.jpg

Ovako nesto mislim iz profila usukano, a lukovi su pravilni i sa cela ok super izgleda.
 
dze2010 je napisao(la):
rk2zw8.jpg

Ovako nesto mislim iz profila usukano, a lukovi su pravilni i sa cela ok super izgleda.

Sad mi je jasno, luk je naj jači kad je prav što god je više kriv sve je slabi. Jesi li ti pravio šablon ili se krivio prilikom varenja.
 
Jasno mi je hoće da se krivi prilikom varenja, što god ima više varenja više se krivi a ta vrsta luka ima puno varenja. Možeš li mi objasniti kako napraviš crtež u odgovoru.
 
pa u programu paint kojeg imas na svakom racunaru tu nacrtas ili prepravis neku sliku i sacuvas u "*.jpg"formatu i posle imas ovdje na forumu kada pises poruku imas opciju pise "ubacite sliku" otvoris to izaberes sacuvani fajl i sacekas da se prebaci slika na net. kada to bude gotovo izbacice ti u tom prozorcicu link na kome se slika nalazi kopiras njega u poruku i ono je automacki ubaci kada stisnes "posalji" kad zavrsis poruku.
 
evo ovako u windows-u ides na
Start/all programs/Accessories/paint

a poslje ovo
2hyji8m.jpg
 
Nazad
Vrh