Samogradnja plastenika

spim

Član
Učlanjen(a)
8 Nov 2009
Poruka
59
Lokacija
Kovacica
Verujem da ima zainteresovanih za postavljanje plastenika u sopstvenoj izvedbi i zato otvaram ovu temu!

Ja nameravam da postavim jedan plastenik u sopstvenoj izgradnji pa me interesuje dali je to vec neko radio i da mi da neki saveto tome....


---------------------
Na forumu slična tema koja je sad zatvorena, predlažemo da i nju pregledate pre nego postavite pitanja oko samogradnje plastenika --- Како сам до пластеника?
 
Odg: samogradnja plastenika

Poceo sam da radim plastenik od 5 x 10 metara za proizvodnju rasada. Mislim da ce mi biti dovoljno za mene za povrsinu od 15 ari. Planiram da sadim papriku,paradajz i kornisone.

Verujem da ima zainteresovanih za postavljanje plastenika u sopstvenoj izvedbi i zato otvaram ovu temu!

Ja nameravam da postavim jedan plastenik u sopstvenoj izgradnji pa me interesuje dali je to vec neko radio i da mi da neki saveto tome....
 
Odg: samogradnja plastenika

Za tako veliki plastenik ti ne trebaju nekakvi specijalni savjeti. Ako misliš na njemu držat foliju cijelu godinu, gledaj da konstrukcija bude dovoljno čvrsta da izdrži teret snijega. Nemoj da bude previsok ako planiraš grijati, tada ti svaki prostorni centimetar koji bez veze griješ odnosi novac iz džepa. Dobro ga zatvori da ne izlazi temperatura iz njega. Dvostruka stjenka je poželjna. Sve to možeš uraditi sam za malo novaca. Ak se sjetim poslikam svoj sutra pa stavim slike.
 
Odg: samogradnja plastenika

Koje je dimenzije ovaj sto je u izgradni i koliki kanal kopas za foliju?
 
Odg: samogradnja plastenika

Ja sam upravo zavrsio jedan slican ovome 6.20*30metara,pa me cisto zanimalo koliko minimalno folija treba biti ukopana radi stabilnosti.
 
Odg: samogradnja plastenika

Stabilnosti cega?
Foliju ukopavas koliko zelis, stabilnost konstrukcije resavas vetrospregovima!
 
Odg: samogradnja plastenika

Evo par slika kako sam jeftino napraviti plastenik. Nije profesionalno, ali nije ni upola skupo ko da kupuješ gotovi. Nema puno mudrolija. Dupla folija puno donosi na grijanju u ovim hladnim danima.
 
Odg: samogradnja plastenika

@Mirmag
Stabilnosti plastenika,znam da se kosnicima utegama resava stabilnost ali sam cuo ako nije dobro ukopan hoce da se iscupa iz zemlje usled jakog vetra,zavisi od velicine plastenika.
@Cabage
Koje su ti debljine cevi ikoliki ti je obim cevi tog plastenika,koja je sirina. :D
 
Odg: samogradnja plastenika

Cijevi su od 32 mm debljina stjenke 2 mm. Širina plastenika 4,7 m duljina 15. Onaj veći je 5,5 x 21 m

Dimnjak kroz foliju. Jednostavno. Prorezao foliju i gurnuo cijev van. Cijev sam žicom pričvrstio za konstrukciju plastenika. Kad se dovoljno ogrije otopi foliju oko sebe i ostane tako. Ne širi se. Na vanjskoj foliji je oko 2-3 mm prostora između folije i cijevi. I ja sam se bojao kak će to biti, al su me drugi koji tako rade uvjerili da se folija neće zapaliti niti rastopiti. Tako sam imao i foliju prije ove, 4 godine je bila i ništa joj nije bilo.
 
Odg: samogradnja plastenika

:bravo: :bravo:Zna li neko kako se zove livnica u Lestanima? Trebao bi mi neki kontakt telefon ili adresa.
 
Odg: samogradnja plastenika

@Ciak
Ti si neki promoter ili imas procenat kad toliko reklamiras te povoljne kredite,objasni nam ovako javno kako doci do njih mene inace neinteresuje ali ima ljudi koji su zainteresovani.
Pozdrav Ciak :cao:
 
Odg: samogradnja plastenika

pa naravno da ima zainteresovanih ljudi regularno se dolazi do tih kredita ali su namenjeni samo vojvodjanskim poljoprivrednicima ( nazalost) ili onima koji imaju gazdinstvo u vojvodini
 
Odg: samogradnja plastenika

:bravo: :bravo:Greska u koracima! I ja sam mislio na valjaonicu. ako imas napisi.
 
Nazad
Vrh