Samogradnja plastenika

Evo jos slika. Ovo je moj, zavrsen. Jbg nismo bas dobro zategli najlon ali cim iznesem rasadu zatecu ga ponovo.

33nj2a1.jpg

2cmx0f7.jpg


A ovo su od burazera, gotovi.

sc991h.jpg

2dgp73a.jpg

sc991h.jpg


A ovo je majstor...on je napravio ovaj plastenik

nzgaq1.jpg



Kalkulacija je sledeca. Moj je kostao oko 2000 eura, sve, materijal, najlon, farba i majstor. Od burazera je kostao prvi gotova konstrukcija je kupljena za 1600 eura bez najlona i farbanja a drugi ga je izasao oko 2500 eura materijal, farba, najlon, majstor. Stim sto je on njegov plastenik pravio od cevi od pola cola dok su moje colovne i kod njega je donja cev pola cola a kod mene je 12 armatura rebrasta.




Post je spojen: [time]1300395783[/time]
_________________________________________________
siki2 je napisao(la):
Jingis.
Ajde reci tko radi konstrukciju od burazerovih plastenik i po kojoj cjeni.

Moj je radio moj komsija inace majstorcina a od burazera isto jedan majstor, obojica su iz mog sela, radili su 20 eura po luku.
 
@Jingis.Ako sam dobro prebrojao imas 18 lukova,znaci razmak je 2 metra.Inace tvoj plastenik mi se vise svidja zbog ravnih bocnih stranica. :D Skupi su vam majstori. :zli:
 
svaka čast dao si mi ideju za izgradnju plastenika kod nas većinom rade od pocinčanih konstrukcijskih cjevi 32mm i 42mm. plastenici su super samo nek te dobro služe.
 
bosserb je napisao(la):
@Jingis.Ako sam dobro prebrojao imas 18 lukova,znaci razmak je 2 metra.Inace tvoj plastenik mi se vise svidja zbog ravnih bocnih stranica. :D Skupi su vam majstori. :zli:

I meni se vise svidja sa ravnim bocnim stranama. Kazu da je bolje zbog rada traktorom. A za majstore jbg tako je. Raspitivali smo se da kupimo gotove lukove i izaslo bi nas dosta skuplje.
Post je spojen: [time]1300378400[/time]
_________________________________________________
siki2 je napisao(la):
svaka čast dao si mi ideju za izgradnju plastenika kod nas većinom rade od pocinčanih konstrukcijskih cjevi 32mm i 42mm. plastenici su super samo nek te dobro služe.

Pa ne znam. imam u placu dosta mesta oko 4 kj i ona udara u kanal iz koga mogu da navodnjavam. Sad razmisljamo dali da krenem sa plastenicima ili da stanemo na ovom koji smo pravili samo za rasadu. Ne znam videcemo!
Nadam se da ce dobro sluziti... ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1300400228[/time]
_________________________________________________
bosserb je napisao(la):
Skupi su vam majstori. :zli:

Jos nesto...u tu cenu ulaze i vrata (cetvora vrata i luftas) sa luftasem gore koje je malo zajebano napraviti, mislim ima vise zajebancije nego sa lukovima. Kod lukova napravi sablon i pici.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Malo sam pregledao ove plastenike i meni to izgleda dobro. Ako uspijem sutra ću slikati moja dva plastenika po 400m2 koje sam ja pravio prošle godine. Planiram da do jula napravim još 3 plastenika po 400m2 pa sam u dilemi koji model da radim. Mene plastenik od400m2 trenutno košta oko 1500ev materijal a ruke su moje. Postavio bih svima jedno pitanje i volio bih što više odgovora. Zašto svi pravite konstrukciju od okrugli cijevi? Pitam vas zato što su kod mene svi plastenici od cijevi 30x20x2 i 20x20x2. Ja sam po struci bravar pa mi nije bilo mrsko da isprobam snagu cijevi 3/4 i cijev 20x20x2. I mene je iznenadilo ali cijev 3/4 duga 1m se smotala pod mojom težinom a cijev 20x20x2 nije se smotala. Po mome ispitivanju u prednosti su četvrtaste cijevi nego okrugle iste težine. Poz. :D
 
Kod nas se plastenici prave od konstrukcijskih okruglih cjevi niko neradi od kvadratnih i nitko ne radi plasteničke tunele iako su oni izvrsni za papriku koja se ne diže na špagu kao što se radi kod vas. Sad čekam miladinove slike da vidim njegove od 400 m2. Trenutno u bosni rade naši proizvođači HD Plastenici koji imaju izvrsne profi plastenike.
 
@Miladine zasto mi nisi odgovorio cime motas te profile 20x20.
Post je spojen: [time]петак, 18. март 2011. 16:46:19 CDT[/time]
_________________________________________________
 
Slike stižu sutra a cijevi motam sa jednom mašinom koju sam ja pravio. Sutra ću slikati i mašinu pa ćete i nju vidjeti.
 
JuRa je napisao(la):
50 metara je predugacak plastenik za visinu od 3,7m. Tih desetak metara u sredini ne mogu dobro da se provetrei prevruce je.Kod mene su ljudi poceli prvo sa tom duzinom ali su posle pokratili na 40m.Moji su 40m i nemam tih problema.Moje misljenje je i da svaki luk treba na visini od 2m da ima preku cev koja ce drzati spalirsku zicu i dodatno ucvrstiti celu konstrukciju.

Slazem se da je 50 met. dugacko
Ali ne i za poprecnu cev. Ona ti smeta za unutrasnju foliju.
ja razvucem spalirsku zicu i popreko takodje zicu. tamo gde se zice seku(ukrstaju) savijem kuku od armature i kacim za unutrasnji luk.
 
Evo slike plastenika i mašine sad ću ubaciti i druge slike.



Post je spojen: [time]1300529187[/time]
_________________________________________________
Evo i ostale slike pa bih molio vaš komentar.



 
siki2 je napisao(la):
@Miladine jesu li ovo oni krastavci.

[/quote]


To je taj krastavac zasad nije loš, zaboravio sam da ga slikam.
Post je spojen: [time]1300498076[/time]
_________________________________________________
bosserb je napisao(la):
ekkrpj.jpg
Cemu ti sluxi ova cijev sto sam obiljezio.Izvini ako sam malo dosadan. :cao:


bosserb, ta cijev nema veze sa motanjem lukova, na njoj motam oprugu od žice 5mm pa i posle rasiječem tako da dobijem pojedinačnu kao feder platnu. Posle tu provlačim kanapu za držanje paprike u 3 visine Ako hoćeš mogu ti to slikati. :D
Post je spojen: [time]1300521873[/time]
_________________________________________________
Evo te šipke za papriku.



Post je spojen: [time]1300544363[/time]
_________________________________________________
bosserb je napisao(la):
ekkrpj.jpg
Cemu ti sluxi ova cijev sto sam obiljezio.Izvini ako sam malo dosadan. :cao:

bosserb reci mi kako si nacrtao onu strelicu na onoj slici.
 
Ma jednostavno,skines sliku na komp i onda desni klik ides na edit,pojavit ce ti se program painti saraj do mile volje. :ppozdrav:
 
bosserb je napisao(la):
Ma jednostavno,skines sliku na komp i onda desni klik ides na edit,pojavit ce ti se program painti saraj do mile volje. :ppozdrav:
[/quote

Jasno je meni kako ću da crtam po slici koju ja ubacim u kompjuter ali naznam kako da crtam po tvojoj slici koju ti pošalješ na forum.
Post je spojen: [time]субота, 19. март 2011. 03:48:37 CDT[/time]
_________________________________________________
topalovic je napisao(la):
Miladin
koji je bolji sistem ovaj sto si ti pravio ili onaj sa dvostrukim cevima



Topalović onaj plastenik sa dvostrukim cijevima je veoma jak ali je dosta spori za napraviti ga.Ova moja varijanta je dosta jaka iznad preke prema gore. To sam vidio kad se vješam o preku nepomijera se nimalo. A sad ću poslati ovu moju sliku sa 2m dodatka cijevi pa ću malo objasniti zbog čega bi to bilo dobro.






Post je spojen: [time]субота, 19. март 2011. 09:59:04 CDT[/time]
_________________________________________________





Post je spojen: [time]субота, 19. март 2011. 16:02:25 CDT[/time]
_________________________________________________

Topalović uvećaj sliku pa ćeš vidjeti one crvene linije. Tobi po meni trebao biti dodatak pa da plastenik bude još jači na udare oluje.
 
Nazad
Vrh