Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Mislim da od toga nema nista.... Meni ne treba (ne) radnik koji ce pre napraviti neku stetu ili ne daj Boze nastradati! U nasem selu ne mozes naci 10 cestitih radnika a ne da ce na svakih 10ha biti prijavljen jedan radnik....
 
Ovo sto je napisao clan MIca je doneke i najrealnije. Imas zemlju u vlasnistvu dobijas subvenciju sve do 20 ha. Realno da dobiju svi koji ispunjavaju uslove. Ovamo pojedinci duvaju cene po 60 -70 000 din/ha, a kukaju za tu sicu. Dok na drugoj strani kako kazu ostvaruju astronomske prinose. Nisam registrovan, obradjujem oko 40 ha vecina pod zakupom I ovakav vid ne realnih subvencija me ne interesuje. Prijavljuju ljudi livade, pasnjake preko interneta traze racune,,, ovo je bruka I sramota. Svaka cast onim koji rade posteno, ali takvih je malo.
 
Fantastiko,kada sam napisao da neko ne nastrada bas na te sa biroa sam mislio! Pa samo fali da mi padne sa prikolice pod tockove ili slicno.... Ma ne dolazi u obzir! Radnike ni ne trazim vec duze vreme,a da ih posalju malo su zakasnili. Do pre 15-ak godina smo jos i imali potrebe za radnicima. Sada vise ne.
 
Do 20ha :haha: kako to lepo zvuci, naj vise mi zao ovih lolaklnih velikasa, dali imaju toliko prijatelja da raspodele 200-300ha, a tek sto ce biti dzaba vrsidbe :haha:
Trebali su na 10ha da stave, to bi bila prava mera...
 
Ma treba smanjiti na 5ha i da uslov bude mesto PIO da primas vec socijalnu pomoc.
Salu na stranu ali sa subvencionisanjem samo 20ha se gubi smisao unapredjenja i podizanja konkurentnosti Srpske poljoprivrede.
 
To ce biti samo privremeno, dok ne izadjemo iz budzetske krize, lepo kaze premijer, vec 2016 ce nam biti bolje.
 
Mi izlazimo iz krize i stezemo kais jos od vremena Milke Planinc , bojim se da ce sledeca rupica na kaisu da nas presece na pola,,,,
 
A sto da ne stave do 20 hektara??? Zamisli ovo: Bunimo se sto nam otkupna cena proizvoda mala, Trazimo razgovore sa ministrom ili predsednikom vlade, a kada dodju u dvoriste onog koji radi 50-60 hektara, tu su preskupi dzon dirovi, dzipovi od 20*30 hiljada evra, i sta se dogodi??? Odose oni kod seljaka koji radi do 20 hektara, u dvoriste zaribali imt traktor jedan ili dva, stare masine, golf dvojka ili u naj slucaju lada niva... I sad ajd recite mi kome ce da daju pre subvencije onima sto imaju traktore od 50 hiljada evra cije imanje vredi kao 5 stana u centru Beograda ili onom jadniku koji sastavlja kraj sa krajem????
E sada kada se postavi ovo pitanje odmah skoce ovi sa 50 i vise hektara i kazu a sto i mi da ne dobijemo??
PA drugari ja sam prvi za to da i vi i mi i oni dobiju ali kada ministar treba da dodje i vidi gde i u cemu zivite nemojte najbolje da gurate ispred nego one koji nemaju, da bi nam ova drzava dala nesto vise para, dzabe sto mi kukamo kada odu kod nekog u banat i vide da je samo njegov vozni park vredan koliko i jedan 6-tomesecni budzet jednog grada na jugu Srbije!

- - - - - - - - - -

Nemojte da se osetite uvredjenim ja sve cenim i postujem ali mislim da sto vise oslikamo tezu situaciju to cemo vise para iskamiciti za nas sve zajedno... :)
 
Jugi nacinio si izmisljenu pricu o kojoj mozes sam da sanjas da ce ti doci u dvoriste bivsi PPV iliti sadasnji PV! Nece doci ni na jugu ni na severu i odrace kozu sa seljaka ova vlada jer vise nemaju ni koga ni kako jer su svi propali ko mu.a kroz cepane gace osim poljoprivrede!
A sto se tice voznog parka Banacana i ostalih koji obradjuju do 100kj ili 50-60 ha nemoj mnogo da brines ili pogotovu da tretiras te ljude da nisu posteno zaradili ono sto imaju! Nikako ne mozes takve da bacis u isti kos sa onima sto rade stotine ili hiljade ha!
 
Taj sto radi do 20 hektara nije ni svestan i ne zna koliko vise ima posla onaj sto radi preko 100 hektara!!! Nema stajanja od jutra do sutra a neko uradi za deset dana i posle lelemuda i zna da provocira ljude koji su posteno i sa mukom stvorili nesto preko svojih ledja!
 
Gospodo subvemcije (ili zapravo POTICAJI) se daju za unapredjenje polj. proizvodnje. Onaj sto ima Dzon dirove ih je garant kupio na kredit a ne gotovim parama. Treba za neke stvari imati muda, provaliti princip kako doci do poticaja, poplacati sve obaveze i onda MOZDA dobiti taj kredit. Pa brate, ima i velikih koji rizikuju ulazu pa su zato veliki. Nesto slabo vidim da onaj sa 5-10-20 ha poseje detelinu i zatvori 10 grla stoke, vec samo sede i kukaju. Barem u Vojvodini, malo takvih ima. Ovde kod nas u selu, sv koji rade goveda, kukaju ali niko smanjio nije, svi povecavaju broj grla.
KO HOCE NADJE NACIN, KO NECE NADJE IZGOVOR
A sto se tice radnika, nek mi posalju sa biroa radnika, rado cu ga prihvatiti, da radi za 25 hiljada mesecno svaki dan 8 sati, ali da bude skolovan za taj posao, joj da dozivim i taj dan da mi dodje neko ko ima strucnost i ne doruckuje pivo i rakiju, ja bih sretan bio!
 
Taj sto radi do 20 hektara nije ni svestan i ne zna koliko vise ima posla onaj sto radi preko 100 hektara!!! Nema stajanja od jutra do sutra a neko uradi za deset dana i posle lelemuda i zna da provocira ljude koji su posteno i sa mukom stvorili nesto preko svojih ledja!
Pa da,mi sto radimo do 20 h ne znamo nista,izgleda da je i pamet podeljen,sto radis vise zemlje sve si pametniji,stvarno neki nisu svesni svoje nesvesti.Nemam obicaj da pisem kojekakve gluposti,ali ovaj put sam morao,jer vidim da opet polako krece lupetanje ko je velik, ko mali, ko treba da dobije ko ne treba itd.
 
Pa da,mi sto radimo do 20 h ne znamo nista,izgleda da je i pamet podeljen,sto radis vise zemlje sve si pametniji,stvarno neki nisu svesni svoje nesvesti.Nemam obicaj da pisem kojekakve gluposti,ali ovaj put sam morao,jer vidim da opet polako krece lupetanje ko je velik, ko mali, ko treba da dobije ko ne treba itd.

Ko je rekao da ti nista ne znas??? Rekao sam u prevodu da 20h i 100 ne moze da se porede u obimu posla!
 
Да сад не доливам уље на ватру и сл,ако је ко гледао код Давидовића емисију прошле недеље,кад је човек коме треба да одузму земљу јер није плаћао пио а иначе ситан је питао : Где су сада удружења да заштите нас ситне,зашто се нико не оглашава за наше проблеме који имамо 5 ха и не можемо да платимо наспрам оног који има 100 ха.?
Иначе таква делења на велике и на мале не би смела да постоје,ја радим мало више земље али разумем мале јер сви су кренули са 3.4 ил 5 ха па како ко је успео,коме је срећа или прилике биле наклоњеније и брате ко је одвалио муда до земље да стекне,док су неки лелемудали...
Јбг нису сви били Дунђерски по рођењу..Мало разумевања и слоге и за мале и веће и требало би бити боље,бар се надам,а то умире задње.
 
Taj sto radi do 20 hektara nije ni svestan i ne zna koliko vise ima posla onaj sto radi preko 100 hektara!!! Nema stajanja od jutra do sutra a neko uradi za deset dana i posle lelemuda i zna da provocira ljude koji su posteno i sa mukom stvorili nesto preko svojih ledja!
Taj sto radi 100ha ore sa dzon dirom, a ja orem sa rakovicom, i u isto vreme skoro zavrsimo oranje, iako ja radim 20ha a on 100.Govoris kao da neko ko ima 100ha ore sa istim traktorom kao i ja, slazem se da ima vise posla, to stoji ali lakse uradi on poso od mene.
 
Sve se vrti tri godine u krug veliki mali treba ne treba,pa dokle Podsticaji ne treba davati na hektare vec na proizvedenu robu a ta zebnja da ce preradjivaci drati sa otkupnom cenom pa izvinite odrali nas oni i ovako.Rast proizvodje se ne ogleda u hektarima razbacanim na 10 gazdinstva vec na dobru proizvodnju /tone,vagoni/.Ja verujem da ovde vecina prisutnih posteno se snalazi u krivinama koje namece ova drzava ali ima onih koji imaju jedini zadatak da u trezoru obave finalne radove.Pozdrav.
 
Nazad
Vrh