Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Ne menja država pravila zbog samih pravila, već zbog toga da što manje korisnika (hektara) ostvari subvencije, i tako uštedi novac iz budžeta. U tom smislu očekujem da će nova pravila o subvencijama obelodaniti tek nakon obnove gazdinstava, da se kojim slučajem neko ne "prilagodi"...
 
Nema potrebe za brigu o subvencioniranje naredne godine.Za vreme protesne voznje traktorima prosle godine ubise se u grudi pregovaraci i nabise belaj sami sebi na glavu.Nisam kompetentan da ocenjujem ljude koji su pregovarali (jel ih ne poznajem )pa prema tome i ne priznajem da u moje ime pregovaraju.Ima postova gde sam pisao sve ovo sto ce da se desi,a desice sto da svako ko ima vise od 20 ha morace da ima pored sebe jos jednog zaposljenog,desice se i to da preko 50 ha je status firme da su sasvim druga pravila igre,desice se to da vikend poljoprivrednika nece poznavati postojeci pravilnici.Pa ljudi moji pre 40 godina statusi su bili,individualni poljoprivredni proizvodjac,pa zadrugari,itd.Ovi sto vikendom rade na njivi tada su imali status vikendasa tako da zbog velike vremenske distancije na zalost vreme mora da ih obrise ,sto je po mom i korektno.Imam nekakvih saznanja da ce u narednom perijodu veoma mnogo vece kontrole biti oko zakupovine i izdavanje u zakup (arendu)
 
Uh to sa zaposljenjem ima da zazivi kao nista do sada, pocece naglo sinovi i cerke i zene da se prijavljuju na biro, onda ih glava porodice zaposli u svom imanju i sta smo dobili? Nova radna mesta?? cisto sumnjam.... Po meni je to glupo, u evropi ima farma koje rade po 70 hektara pa radi samo 4 clana porodice, ali je sve mehanizovano, od davanja bala kravama do muze... Ako hoce neka nam daju subvencije kako treba, toliko subvencija za 4 godine i tacka, da se zna brate na cemu smo, a ne kako ko dodje jase a ne zobi....
 
Biće to. Hoće. Trebaju državi jeftini poeni. Da se pokaže kako je smanjena nezaposlenost kad doću strane gazde u vizitu al prvenstveno državi trebaju pare. Jeftine pare. Pare koje ne zarađuju a koje im se uredno meću u ruke. Slobodne pare. Porez rođo. Doprinosi rođo. Zaposliš 3 radnika na gazdinstvu pa od tvojih davanja za njih ima da se da plata nečijem sinu ili ćerci koji su završili fakultet pa sad moraju da rade konstalting, advertajzing, menadžment ili da budu bar asistenti sekretara zamenika vršioca dužnost potpredsednika nadzornog odbora.
 
Sinoc ministarka govorila o subvencijama za 2015godinu. Ostace 12000, ali samo do 20ha po gazdinstvu. Tvrdi da subvencije nisu smanjene. Ili se igra sa nasom inteligencijom ili stvarno veruje u to sto su joj rekli da kaze. Ako sam ove godine na ime sucvencija dobio 1200000 dinara, a sledece 240000 za istu velicinu poseda onda su gospodo subvencije smanjene pet puta. Nazovite to kako hocete, ali matematika kaze tako.
 
Isplaceno je 6000/ha,Ali nafta djubre posle 23.7 nije ni maklo valjda ce skoro :bravo:
 
Citam da ministarstvo poljoprivrede predlaze vladi sa subvencije u 2015 ostanu iste, ali da se umesto do 100ha daju samo do 20ha, inace ce ostati iste....zalosno i smesno.
 
Vise su dosadni sa predlozima,izmenama,dopunama...Najbolje da ukinu te "subvencije" i prestanu da nam "pomazu".Tako bi bar znali-nemamo nikakve podsticaje i gotovo.A ne ovako da nas jeb_vaju kad god stignu i ko god stigne.
 
Да нам смање и ову цркавицу, а то што швабови дају преко 500 евра по хектару, французи иду и преко 600, а најгори су данци па код њих је преко 700 јевреја по ха, као им не би били конкуренција...па има да нас одувај уса њиховим производима чим се отовре границе, а то ваљда треба да се деси од 1. јануара 2015. Они субвенционишу своје пољопривреднике, а наши нек прстану,....јесу циници ови евопејци са све оним ујка семом преко баре.....

а во у вези 20Ха површине, па лако ћемо м ито, навешћемо на супруге, очеве, браћу сестре нова газдинства и ето ти 20Ха*ЏУЗ па ти се све своди на исто....
 
Ala ce se opet otvoriti sila gazdinstava.Ukidaju subvencije za mleko,a uslovljavaju sa stokom......pa stvarno nisu svesni svoje nesvesti.
 
Nazad
Vrh