Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Naravno. Pricamo o ratarstvu jer 95% nas je ovde takvih. 200kj je previse posla ako hoces da vecinu uradis sam i da sve bude pod konac. Usudio bih se reci nemoguce. Moras da zrtvujes prinos, jer pocinjes da radis neoptimalno samo da bi poradio nekako. Vremena nemas jer si po ceo dan na njivi. Mozes da zaposlis radnike, ali naci radnike koji ce to da rade kao sam vlasnik je takodje nemoguce.
 
Jel mogu da se predaju racuni za euro disel? Ja sam samo njega kupovao....
 
Najsigurnije poslati postom.Ja sam stajao u red 3 sata da predam ali samo za dinarske podsticaje ovih dana saljem postom vestak i gorivo.
 
Ja sam juce predao i za gorivo. Predao racune, potpisao se tamo i to je sve. Nista drugacije nije bilo. Jedino ako me naknadno budu pozvali na ispravku.
Imao sam zahtev koji sam skinuo sa neta, a oni nisu imali. Posto je njima u trezoru receno da ce im zahtevi stici tek za 10ak dana, primali su juce zahteve samo od onih koji su zahteve doneli. Takodje, pored gasnog ulja, predao sam i racune od ED-a. Znaci, sve je bilo kao prosle godine.
Markokg odakle si skinuo formulare sa neta?
 
Kad je bio uslov pio i kad se uzimalo sirotinji pola subvencija samo se smesili i trljali ruke , a sad kad je do 20h niko nije registrovao na sirotinju nego su svi registrovali na mamu tatu babu dedu pasu svaju tastu tasta zeta sestru i to je proslo znaci ova drzava nije namestena za postenog seljaka vec samo za mukljavinu.
 
Naravno. Pricamo o ratarstvu jer 95% nas je ovde takvih. 200kj je previse posla ako hoces da vecinu uradis sam i da sve bude pod konac. Usudio bih se reci nemoguce. Moras da zrtvujes prinos, jer pocinjes da radis neoptimalno samo da bi poradio nekako. Vremena nemas jer si po ceo dan na njivi. Mozes da zaposlis radnike, ali naci radnike koji ce to da rade kao sam vlasnik je takodje nemoguce.
bojcetic
u pravu si za vecinu cinjenica ali vrednim paoru kojim je ratarstvo jedini izvor prihoda i koji shvati da svaki dan mora da ima posla kako bi preziveo ova vremena kojim je stalo da njive budu ciste uredno uzorane i posejane,e taj ce da radii 50,100,150,200,250.. lanaca odnosno onoliko koliko smatra da moze da uradi uredno i na vreme i nece se otimati da radi vise od svojih mogucnosti jer ce raditi aljkavo a to ce ga verovatno nervirati! Samo da napomenem da poznajem nekoliko i smatram ih uzornim i dosta sam naucio od takvih ljudi! Ipak ima i onakvih kakvih si napisao da rade mnogo a prinosi nikakvi..
 
Predao danas zahtev, cujem da je u ponedeljak bilo interesantno, u 4 ujutru je podeljen broj 70, u 6 broj 500, u 8 ujutru broj 900
 
Ja danas odem oko 9:15h nigde nikoga pokupio formulare seo popunio ih kad su dosli sa pauze predao i kuci posle pauze ljudi nagrnuli da dolaze ali ne ko prva dva dana sto je bilo pretezno jos uvek sa strane dolaze!
 
Nazad
Vrh