Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Ugovor o ustupanju zamljišta na korišćenje bez naknade je neoporeziv,dok ugovor o zakupu je OPOREZIV,i ove godine će se češljati zapravo,jer se poreske prijave predaju elektronski,pa ima malo viška kadrova
A oporeziv je i ugovor o ustupanju na korišćenje bez naknade,ako se ne utvrdi pravni osnov (samo rodbinske veze)
A onda će se češkati zakupodavci

- - - - - - - - - -

Ovo što piše NA,sa jedne strane je OK,jer će se oni koji su u ime drugih "velikih gazda" zakupljivali velike količine zemlje znači do 100ha,biti onemogućeni,samim tim i te gazde. Ali sa druge strane nisu svi takvi ima i onih koji imaju svoje zemlje 2,3,4,5 ha i zakupljuju još toliko ,od rodbine,prijatelja,komšija ...,po meni su to em mali poljoprivrednici koji su itekako do sad bili ugroženi (a ako se ovo obistini, mislim da će biti izumiranja istih), em pošteni koji nisu sigurno varali da bi dobili subvencije,i mislim da se tu uvek vratimo na jednu priču,a to je da je lakše zaseći na jednom mestu,pa neka stradaju kao koleteralna šteta i ovo ugroženi,nego da raznorazne kontrole i inspekcije dignu **greška iz Beogradskih stolica i dođu malo na teren,da vide ko pošteno radi a ko vara,i mislim da dok se tako nešto ne uspostavi ,nama će biti samo gore.
Da,i to će baš sad i baš ovi uspostavljati :haha:
Kako da ne :haha:
 
Ne razumem tvoj smeh,ja sam napisao šta bi trebalo da se radi,a to da ovi neće primenjivati tako nešto, zna i malo dete i ne treba biti puno pametan i to zaključiti.
Smeh je za ekipu(sa vrha) "udri me do zore,a posle ću sam",budite sigurni,sve novine će ići u prilog upravo onim najvećim,tipa matijević,mišković i ...
 
nista ja sad tu ne kontam , znaci na babi i kevi mi se vodi zemlja , ja na sebi imam nesto malo

sa njima imam ugovore o arendi, jel to sad znaci po novom da necu moci ostvarivati pravo na subvencije ?

posto na sebi imam 3 jutra a na njih dve zajedno 24 (zivimo u istoj kuci)

radije cu ugasiti gazdinstvo nego da me drzava duzi preko 100 000 godisnje a ja dobijem celih 15000 din od subvencija

dobra im matematika skroz

znaci do 9-10ha subvencijama platite prenziono i zdravstveno i dovidjons

kako lepo to drzava smislila nema sta

STOKA
 
Baba, mama, deda, stric, brat, sestra I sl, ako su svi clanovi istog gazdinstva, ne moraju ni da imaju ugovore sa nosiocem gazdinstva, a sva ta zemlja je njihovo vlasnistvo, tj vlasnistvo clanova gazdinstva I dobijaju se subvencije na tu zemlju, mislim da ti Daneru to ipak proveris u trezoru.
 
Tačno, babu i mamu stavi kao članove tvog gazdinstva i onda se i njihova zemlja u tvom gazdinstvu vodi kao vlasništvo.
 
Mislim da nije bitno da raskisdas ugovore. Kod obnove gazdinstva prijavi babu i mamu kao članove tvog gazdinstva, priloži posedovni list za njihove parcele i označi ih kao vlasništvo.
 
Baba, mama, deda, stric, brat, sestra I sl, ako su svi clanovi istog gazdinstva, ne moraju ni da imaju ugovore sa nosiocem gazdinstva, a sva ta zemlja je njihovo vlasnistvo, tj vlasnistvo clanova gazdinstva I dobijaju se subvencije na tu zemlju, mislim da ti Daneru to ipak proveris u trezoru.
Ovo je tacno ,a kod nas u Kikindi nisu hteli ni da prihvataju ugovore o zakupu izmedju clanova istog gazdinstva.
 
Svasta ste napisali. Jasno je receno do 20ha i jedina izmena je sto nema subvencija na drzavnu zemlju.
Jasno je napisano, ali jos nije bilo na skupstinskoj raspravi, i jos nije usvojeno. To znaci, da jos uvek moze biti promena. Sve je to za sada samo predlog ministarke i njenog ministarstva.Konacno ce biti kada vide sta smo mi sve uradili(smuckali) prilikom obnove gazdinstava. Sa ciljem da se sto manje para podeli.
 
Citao sam te izmene. Neko je okacio dokument gde je crvenim obelezeno ono sto je promenjeno u odnosu na proslu godinu. Ima jos izmena, ali nijedna od tih izmena ne menja nista posebno. To su detalji, ako sam nesto "veliko" preskocio, napisite.
 
Nazad
Vrh