Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Druže hvala, ma najavili su preseljenje iz Šapca u Beograd, bojim se ako pošaljem poštom da pismo ne poljubi zakatančena vrata, pa mi je sigurnije kod nas u trezor.
 
Da li se dobija subvencije,tj.da li se umanjuju ako nosilac gazdinstvA ove godine ide u penziju -POLJOPRIVREDNU-
 
Spremajte fiskalne za veštak i gorivo, PIO neće biti uslov za dobijanje subvencija ali će zato biti samo zemlja u vlasništvu.
 
Spremajte fiskalne za veštak i gorivo, PIO neće biti uslov za dobijanje subvencija ali će zato biti samo zemlja u vlasništvu.
Znaci i ti si isto cuo za vlasnistvo kao i ja sto napisa na prosloj strani NA ZALOST.Cak ce i uslov za licitaciju drz.zemlje biti uslov zemlja u vlasnistvu pa proporcijalno( ili tabelarno) koliko imas zemlje toliko ces imati pravo da izlicitiras po novom zakonu o zemljistu.
 
Ako imas u RP Gazdinstvu zemlje od drugog clana domacinstva jel se to tretira kao zakup ili vlasnistvo? Konkretno u mom slucaju imam od oca parcele koji zivi u istom domacinstvu sa mnom a posto i on ima otvoreno gazdinstvo njegove parcele nad kojim je vlasnik, kod mene se vode u gazdinstvu kao zemlja na koriscenje bez nadoknade!
 
Al bi bilo lepo kad bi bilo subvencija samo na vlastitu zemlju,a i drzavne da mozes uzeti proporcionalno.

- - - - - - - - - -

Peet bio bi red da se tretiraju kao zakup te njive.
 
Peet bio bi red da se tretiraju kao zakup te njive.

Cini mi se da mi je jednom ranije ali nisam vise siguran bilo receno u trezoru da bas zbog toga sto i otac ima otvoreno gazdinstvo te njegove parcele koje su kod mene u gaz. moraju glasiti kao ustupanje na koriscenje a ne zakup!!! Nisam siguran, ako jos neko je upoznat sa tim neka napise!
 
Lepo je dobro. Posten covek sa 10-20-30 hektara godinama ne moze da dodje do drzavne zemlje,a i privatne arende sve teze i skuplje zbog onih koji imaju 0.tha na svom imenu calih 5-10godinaa, arende nakupili na trocifrene brojke za par godina posteno,e zbog takvih je dobro.

- - - - - - - - - -

Cini mi se da mi je jednom ranije ali nisam vise siguran bilo receno u trezoru da bas zbog toga sto i otac ima otvoreno gazdinstvo te njegove parcele koje su kod mene u gaz. moraju glasiti kao ustupanje na koriscenje a ne zakup!!! Nisam siguran, ako jos neko je upoznat sa tim neka napise!

Cek samo malo,a kad si dobijao one pare od pokrajine za ocevu zemlju tad je to bilo tretirano kao zakup?
 
čA sta mislis kad uvedu npr da na 10 ha mozes najvise da izlicitiras 10ha ,a ko ima 100ha moze 100ha,Mislis da ces tada da lakse da dodjes do arende.Nego ja tebi nesto da kazem izgleda da bi ti sto kazu nasi da se j... a da ti ne udje,ili si nesposoban da platis ili sta???Plati pa radi ili cutii ne seri.Ne razumem sta ima ko da se ljuti ako je neko u stanju da plati vise.
 
Nazad
Vrh