Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Tako je gogi samo sto nije 10 hiljada nego 8 hiljada,10 se dobija samo ako je zakupodavac prvi komsija. limitirano je do 10 ha,bez obzira u najgorem slucaju 80000 din ostaje u kući.
 
Zakupoprimaoc mora biti mlađi od 40 godina.
Ne mora zakupoprimc da bude mlađi od 40 goina,

- - - - - - - - - -

Provereno je ja ovo dobijam vec par godina. Samo izgleda da ce od ove godine morati gazdinstvo vlasnika zemlje da bude aktivno.
Svake godine si moro dostviti uverenje o aktivnom statusu gzdinstva

- - - - - - - - - -

Ima li neko link, gde bi mogao to da procitam?!
Sredstva obezbeđuje Pokrainski sekretarijat za poljoprivredu,konkurs izlazi 2 puta godišnje, potraži malo
 
Svake godine si morao da dostavis uverenje o aktivnom statusu gazdinstva zakupca, a od ove godine ce izgleda morati i zakupodavac da ima aktivno gazdinstvo (bar su meni tako rekli u pokraini)...
 
Poslednja izmena:
Da ,imali su nekada preko 10 ha u gazdinstvui bili komercijalni zatim su dali zemlju u zakup i postali nekomercijalni.I kod nas u trezoru se provlacio taj problem od pola hektara ali je rešeno da mogu dati i tih pola ha u zakup a gazdinstva ostaju otvorena.To su prosto gluposti ne znam sta im uopšte znaci da imaju PG valjda bi trebalo da je dosta što poseduju zemlju ,nemaju penziju ili imaju poljoprivrednu penziju.
 
Moze da se registruje gazdinstvo i sa manje od 50 ari. Sve sto treba da se uradi, to je da se pri registraciji prijavi neko jagodasto voce ili plastenik.
 
Planiram ove godine da uzmem vestacko djubrivo u mlinu, u zamenu za psenicu. Kako je prosle godine bilo, jel to posle vazilo za povracaj novca od drzave ili su vazili samo fiskalni iz prodavnica?
 
Nazad
Vrh