Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

kvicoje

Član
Učlanjen(a)
10 Apr 2011
Poruka
587
Lokacija
ljig
Počinju da cure informacije da će biti drastičnih promena u sistemu subvencionisanja poljoprivrede za 2015 godinu, pa dali neko zna kakvih će promena biti?
 
- - - - - - - - - -

Počinju da cure informacije da će biti drastičnih promena u sistemu subvencionisanja poljoprivrede za 2015 godinu, pa dali neko zna kakvih će promena biti?
Kolliko sam cuo bice obavezno uzorkovanje,a ostalo jos preispitivaju ,ovo je sigurno za uzorkovanje. u prevodu analiza zemlista.
 
Hoće li važiti analiza samo iz 2015. ili će priznavati i ove odrađene ove jeseni?

Mislim, logično bi bilo da važe ovi sada rađeni (ili čak u periodu od prethodne tri godine pošto se preporuka posle analize daje za naredne 4 godine), ali šta vredi kad je vlast nelogična pa može da zahteva kao kod računa da bude datirano u 2015. Pitanje je za one koji su načuli da će to biti uslov, pa da li su možda čuli i taj detalj...
 
JEdno je sigurno bez analize nema subvencija a sto je najgore, da li ce biti subvencija ako nastave sa ovakvim skracivanjem budzeta....
 
Ovu temu je trebalo otvoriti tek u martu sledece godine,jer ce do tad biti samo nagadjanja,a i u to vreme se verovatno nista pouzdano nece znati.Tako to ide kod nas :)
 
Jedno je sigurno, budžet za subvencije u 2015. godini biće manji za 40 miliona eura, sad treba naći modalitet kako to izvesti. Proverena informacija.
 
Ma da druže.Videlo se i kad i gde je izdat.Ljudi se zezaju ,a zbog takvih stvari se može najebati.
 
pa sta, kad ne daju na ono sto smo posteno odradili onda i treba tako.! ja iskreno sam cuo svasta za narednu godinu.. ali ko zna sta je tacno.. evo da kazem pa kud puklo... kaze da ce na svakih 10 ha morati biti jedan prijavljen zaposlen i najmanje 2 grla.. onda neki kazu da samo do 20 ha subvencije, a neki cak da samo na vlastitu a na arendu nista... ijos sto sta slicnih nagadjanja se suska.. totalne izmisljotine... samo da se zavrne ako ovo precutimo onda ce nam sledece biti jos gor.. ali neznamo nista dok ne bude zvanicno.. trebalo bi vrsiti pritisak, da se to u januaru vec zna, da se moze reagovati. a ne u zadnji cas pa ode cela godina i nikom nista... gde je sad jasna dugogodisnja politika.. koji put se vec u kratkom roku menja sve..
 
Nazad
Vrh