Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Kada bi se država odrekla poreza na poljoprivredno zemljište,akciza za gorivo za poljoprivredu,pdv na repro materijal,i ostalih nameta malte ne subvencije nam nebi ni trebale.I naravno kad nebi manipulisali sa cenama naših proizvoda.Država nam više uzme svojim manipulacijama i nametima nego što nam navodno da kroz ove bedne subvencije.
 
Kada bi se država odrekla poreza na poljoprivredno zemljište,akciza za gorivo za poljoprivredu,pdv na repro materijal,i ostalih nameta malte ne subvencije nam nebi ni trebale.I naravno kad nebi manipulisali sa cenama naših proizvoda.Država nam više uzme svojim manipulacijama i nametima nego što nam navodno da kroz ove bedne subvencije.

Na mostu da 2 dinara a na ćupriji ti uzme 10 kroz raznorazne vidove.To se zove prinudni otkup na kulturan mačin gde im mi kao marva nosimo pred noge i još neke ministre bivše dižemo u nebesa
 
Koji bre nasi novci......do pre par godina subvencije nisu ni postojale i bilo svima dobro,od kako su uvedene samo je nastao nered jer je bilo prepirki dal pripadaju zakupodavcu ili zakupoprimcu,ja mislim da je to moje a on da je to njegovo jer je njegova zemlja,i bas zbog toga kad su shvatili da to pripada onom ko radi do cega smo dosli??????dosli smo do toga da su podignute arende u nebesa,arenda je bila maksimum 100e ili 600-700kg psenice a danas.........kod mene je minimum 200e i u vecini slucaja bez subvencije,negde se dobije,a NA znas i sam da u nasoj opstini ima i gazda(pametnih) koji placaju i 350-400e,samo nek rade,u zadnje vreme volim takve.....samo ih posmatram i gledam kako im brod tone,tako da sto se mene tice bolje da ih ukinu,oseticu i ja to al neka,bice bolje i mirnije bez njih.....
 
Ne moze da potone brod nekome ko radi 500kj pa da placa i 300-400e, jer ima barem 20-25% svoje zemlje koja ce pokriti eventualni gubitak na arendi. Stalno se prica o tome kako veliki ce propasti. Ja nesto ne vidim da propadaju, cak naprotiv.
 
  • Like
Reagovanja: ...
Ne moze da potone brod nekome ko radi 500kj pa da placa i 300-400e, jer ima barem 20-25% svoje zemlje koja ce pokriti eventualni gubitak na arendi. Stalno se prica o tome kako veliki ce propasti. Ja nesto ne vidim da propadaju, cak naprotiv.

U mom kraju ima takvim koji rade 500kj zakupa al ih jeb... ovo drugo sto si naveo,nemaju cak ni 10% svoje a neki ni 5%......,al svejedno budi realan pa reci jel to normalno davati toliki novac za zakup pa se osloniti na svojih 20% da bi na kraju bio na pozitivnoj nuli,to je samo proseravanje,nista drugo.......
 
Nisu na pozitivnoj nuli, ne kupuju se kvalitetne poljomasine od pozitivne nule... na psenici ima sigurno cistih 100 evra po hektaru, nikom od njih ne gori pod nogama da prodaju psenicu kad je najjeftinija,... ALi sustina da ako ti moras da radis pola Vojvodine Sumadije Toplice itd, jebes tu poljoprivredu i taj sistem ... Tri coveka ne cine drzavu...
 
Covek koji radi 350hektara u televizijskom prenosu rekao je da ima zaradu od 100 evra po hektaru sto znaci da ima 35 hiljada evra ciste zarade... Smesno jeste, ali opet sa 300 i vise hektara zarade ima, da nema ne bi radili, niko nije lud da radi za Arendu i za zemlju a njemu da ostane nula ili minus ...
 
Ja bi baš voleo da i ukinu skroz te subvencije (čitaj socijalnu pomoć),nek ostave sebi i nek troše na pomagala sunce im hoštaplersko,kako ih nije sramota posle izjava o potsticanju poljoprivrede

Ma ne razumeš, podsticanje poljoprivrede znači davanje tajkunima i stranim klaničarima. Mi smo glupavi i lenji i ništa ne znamo da radimo stoga nam ništa ni ne treba a ovi su pametni i sposobni njih treba pomagati. Au ljudi ništa ne kapirate ove reforme stvarno je teško vladati ovim narodom nikako da shvati da što manje ima to je bolje za narod. :haha:

Sad ozbiljno, pridružujem se apelu za ukidanje subvencija! Bolje da nam rep odsku odjednom nego ovako po malo. Maske treba da padnu, glumci i pogotovo ljudi iza scene moraju da izadju pred publiku. I potpuno sam protiv bilo kakvih bonova pošto će trgovci momentalno podići cene za iznos kupona i obesmisliti "subvencije" prelivajući ih u svoj džep. Svi ste upoznati da su glavni trgovci isti ti gore pomenuti tajkuni. Na taj način opet sami sebe subvencionišu a mi dodjemo protočni bojler za legitimnu pljačku.
 
Covek koji radi 350hektara u televizijskom prenosu rekao je da ima zaradu od 100 evra po hektaru sto znaci da ima 35 hiljada evra ciste zarade... Smesno jeste, ali opet sa 300 i vise hektara zarade ima, da nema ne bi radili, niko nije lud da radi za Arendu i za zemlju a njemu da ostane nula ili minus ...
Znaš li koliko treba uložiti u 350ha....pogotovu ako su zakup
a još plus malo ko računa amortizaciju i svoj rad....
 
@danger
Kod nas ja ne znam da neko ima udeo zakupa veci od 80%. Mozda i ima, ali ja ne znam takvog.

Da ima samo 100e po ha psenice niko ne bi radio. Ne pricajte gluposti.
 
Vec neko vreme govorim da ove socijalne subvencije treba ukinuti sasvim, jer nam samo stetu donele, mnogi polako shvataju a oni gramzivi i za 100din bi stajali u red...
Sto se tice PIO platiti ili ne, dok god je na pausalnom nivou to je tolika besmislica, pa ljudi znaju racunati, da je dobro sami bi placali nebi trebao neko da ih primorava :cao:
 
Znaš li koliko treba uložiti u 350ha....pogotovu ako su zakup
a još plus malo ko računa amortizaciju i svoj rad....
Za 350ha:
Djubrivo: 175,6 tone 3*15 NPK isto toliko i KAN 27%. o ostalom da ne govorim, ja sam samo preneo sta je covek rekao na RTS1 u dnevniku.. 350 hektara radi 100 evra na psenici ima zaradu... Logicno je malo, ali eto neki ''zive i sa tom zaradom'' :osmeh:
I za tu zemlju treba ti mnooogo jaci traktor nego imt 539 560 i slicni...Tako da znam koliko idu ulaganja, ali opet kazem da se ne isplati niko ne bi radio,.. Niko nije lud ustedjevinu da trosi placa arendu okrece zemlju i na kraju dobije nula dinara.... Sigurno ima zaradu taj sto radi vise od 300 hektara, I takvima sigurno nisu potrebne subvencije jer u svakoj banci vrata su im otvorena sto zbog voznog parka sto zbog da kazem kolicine zemlje i obrta novca ...
PS: los mi digitron :)
 
Poslednja izmena:
Ima slučajeva gde su ustedjene pare pokrivale rupe u poljoprivredi. Vidim da ovde većina ne shvata gde se pravi zarada, to jest razlika na poljoprivredi. Dok ovde većina kupuje za gotov novac unapre cjelokupan repromaterijala ONI to rade malo drugačije i zato uspeju da zarade malo vise od 100 e /ha.
 
Dangeru slazem se sa tobom u potpunosti.

Ali opet su mi zanimljivi likovi koji su sebe proglasavali profi poljoprivrednicima i striktno trazili 100ha,a sitne treba pogasiti kako sad menjaju pricu i sad od jednom ne treba nikom dati...
 
Dangeru slazem se sa tobom u potpunosti.

Ali opet su mi zanimljivi likovi koji su sebe proglasavali profi poljoprivrednicima i striktno trazili 100ha,a sitne treba pogasiti kako sad menjaju pricu i sad od jednom ne treba nikom dati...

Poenta priče je što im je oduzeta poprilična zarada.Ako im nije dovoljno što su stekli dosadašnjim načinom subvencionisanja kojeim je onogućila država koju toliko sada kritikuju i gde PIO plate ladno i ne osetivši a zagovaraju njegovo uvođenje ne bi li se ovi prckavi podavili jel im trebaju cele subvencije ili pola da bi uplatili PIO
 
Dok su subvencije svuda praksa vi bi ih sada ukinuli? Negde su debelo vece, a negde su i manje. Kakvo nam je stanje u privredi i kada znamo da dobar deo ljudi radi za minimalac jos ce ispasti da su i realne i da je mozda i bezobrazno traziti vece. Ali je i bezobrazno traziti da se ukinu. Narocito sad to predlazu neki koji su se navatali na razne nacine, rade po par stotina hektara i od subvencija i ne zavise. Potpisite da se odricete subvencija, ali u sopstveno ime. Meni one trebaju. Ponavljam PIO bi trebalo da je obavezan jer ima manje malvarzacija. Tacno je da 6ha pokriva penziono, ali to mu dodje kao zabadava jer ih uplatis prakticno dobijenim subvencijama, a zdravstveno verovatno moras svakako da platis zbog svog zdravlja i zdravlja svoje dece. Jedino ako neradis u firmi gde ti onda firna placa i penziono i zdravstveno, ali onda ti nisi pojoprivrednik i ne trebaju ti subvencije i zdravo.
 
Dok su subvencije svuda praksa vi bi ih sada ukinuli? Negde su debelo vece, a negde su i manje. Kakvo nam je stanje u privredi i kada znamo da dobar deo ljudi radi za minimalac jos ce ispasti da su i realne i da je mozda i bezobrazno traziti vece. Ali je i bezobrazno traziti da se ukinu. Narocito sad to predlazu neki koji su se navatali na razne nacine, rade po par stotina hektara i od subvencija i ne zavise. Potpisite da se odricete subvencija, ali u sopstveno ime. Meni one trebaju. Ponavljam PIO bi trebalo da je obavezan jer ima manje malvarzacija. Tacno je da 6ha pokriva penziono, ali to mu dodje kao zabadava jer ih uplatis prakticno dobijenim subvencijama, a zdravstveno verovatno moras svakako da platis zbog svog zdravlja i zdravlja svoje dece. Jedino ako neradis u firmi gde ti onda firna placa i penziono i zdravstveno, ali onda ti nisi pojoprivrednik i ne trebaju ti subvencije i zdravo.
Zaobiđi ti mene.Šta će onaj sa 5 ha-šta on dobija a to mu je jedino zanimanje.
Opet se vraćamo starim temama.
Ti si kao poljoprivrednik (ko ti je dao tu titulu)-ili si sam sebe tako nazvao.Subvencije dobija zemlja ako to do sada nisi znao i koja zahteva određena ulaganja,ko god je radio.
 
Nazad
Vrh