Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

vosi

Član
Učlanjen(a)
27 Sep 2009
Poruka
2.079
Lokacija
Bačko Gradište
otvaram novu temu,posto vidim da na forumu nema takve teme a ja imam ovaj problem,ne samo ja nego i ostali iz moga sela ili cele opstine.Ljudi pa da li smo mi obavezni da trpimo sve to? :nono:
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Svi smo mi suoceni sa takvim problemom,pitanje je kako ga samo resiti ali s`obzirom da je veliki problem sa parama ljudi bez posla (treba ih malo pustiti da uberu koji plod ako nista drugo bar izvrse degustaciju),koliku su ti stetu napravili.
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Kazu ako pustim dresirane pse na salasu ako nekog docepaju-ja sam kriv :udri:.Ako stavim alarm i video nadzor moram staviti na ogradu da mi je objekat obezbedjen da bih upozorio lopova da cu ga snimiti :udri: Imam nekolicinu pasa od 40- 80kg pa ko voli nek izvoli.A za njivu i kukuruz-tu spasa nema.Neke god.pokupe vise, neke manje.Kako vi resavate svoje muke?
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

spajki lepo napravite zasedu kao i ja pa kad se pojavi uhvatiš prebiješ ga da ga ni mati ne prepozna ali bez svedoka pa nek on onda tuži nemože ti ništa jer nema svedoka ja sam tako radio i da vidiš kako se smirilo stanje
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Ja ne mam problem sa zitom i kukurozom to tast vodi rat sa ganglijama,ali mogu da se pozalim da sam primetio da mi je neko ulazio u plastenik ove godine on se nalazi u produzetku placa(basti), ipak mislim da je todor u pravu dok ga malo ne izlemas da se nauci pameti ostalo je samo bacanje ::novac::.
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Lopove na kukuruzu rešavam lako.
Sadim kokičar koji niko neće da pipne.
Običan kukuruz sejem gusto, pa su klipovi manji i dok god ima ljudi koji seju na 27-30cm da bi imali velike klipove, nema brige.
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Kod mene u ataru nije bitno sta sejes,uvek se nadje neko kome treba to sto ti posejes :udri:
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

@ Spajki

Kodnas komsija ima vocnjak ograden zivom ogradom a u sredini zica 2m visoka, A imao je kera sarplaninca danju je bio vezan na sajlu i jurio kroz ceo vocnjak izmedu dva drvoreda, nocom ga je pustio da slobodno jurca po celom vocnjaku. Dosla dvojica i jedan kada je primetio kera teo da se popne na drvo a ker ga ugrize za petu onako posteno. Jauko jadan do jutra dok nisu dosli policija i hitna, da ne duzim komsija dobio poziv za sud jer je njegov ker ugrizao lopova. Cak je i ostetu platio + kaznu. Tako dva puta platio za dva lopova i na kraju je ubio kera. Kaze jevtinije mu da lopovi odnesu nekoliko kila voca nego da stalno placa ostetu i kaznu. Kod nas su lopovi zasticeniji od postenih ljudi.
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

J.bes i drzavu i sve.
Amerika je zakon tvoj posed i gotova stvar!!!
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

U Americi za privatan posed ima samo jedan zakon i 6 paragrafa ( KOLT).I ne odgovaras za lopova.ako si ga sredio na svom imanju.
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Nasao sam ja poljocuvare u mom kukuruzu kako sede i cekaju lopove :zli: Dobro je sto sam shvatio da su jednako obuceni i sa legitimacijama i da im se prica slozila sa mojom,samo par sekundi pre nego sto sam se razmahao pajserom.Bilo bi cuvara na sve strane!
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Prošle godine su ovde organizovali čuvare, cena 50din/ kj za kukuruz, bilo uslovno obavezno, ali ne verujem da su svi platili. Ipak su mi na jednoj njivi falili klipovi duž cele širine njive, a oko 2m u dubinu...
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

pa da li mozete da verujete,kod nas u backom gradistu ulaze u kuce istanove pa cak i kiseli kupus ukradu,a da ne pricam o njivama to je uzas lopovi imaju vise kukuruza nego proizvodjaci cak su napravili cardake pa tamo lageruju.
meni su prosle godine navalili na karfiol pa na papriku,ove godine planiram da uzmem elektricnog pastira pa da vidim kad ga rokne ima oci da mu ispadaju
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

kod nas su poljocuvari bili jedni od vecih lopova!
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

Ja sam prošle godine na njivi zatekao na jednom kraju jednog dedu kako mi krade, a u isto vreme, na drugom kraju dve žene kako kradu. Deda je izgledao samo što ne umre i da sam ga lupio završio bi on tu, a one dve sam samo ispsovao. Najgora stvar je što ih poznajem i do tada nisam ni pomislio da oni mogu krasti. Mislim da nema tu nekog posebnog rešenja. Stvar je stanja u društvu, što je više sirotinje više će se krasti i obrnuto.
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

a zasto kod nas ne stupi na snagu zakon kao u Slovackoj,Americi,u Australiji.Tamo ako ne ulazis na kapiji ili za to predvidjenom mestu,slobodno mozes da ga upucas samo nesmes da mu pucas u ledja jer se to smarta kao ubistvo :zli:
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

zasto kod nas ne stupi na snagu zakon kao u Slovackoj,Americi,u Australiji

Zato što kod nas i tako već "vlada bela kuga" a kad bi se uveli takvi zakoni , mislim da bi broj stanovnika "drastično opao" :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1263140589[/time]
_________________________________________________
A sad ozbiljno mislim da se taj problem ne rešava tako što će svako od nas postati ubica nego bi to trebala država da reši zakonima i "lepim" kaznama , i da nadje neka radna mesta za sirotinju
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

ko hoce da radi taj ce da nadje posao,nego tu je zakon kriv zato sto dozvljavaju da se krade do 14000 dinara,na primer ako odes 5 puta na dan da krades i ni jednom te ne uhvate to ti je vec 70000 dinara plus jos se dobija socijalni pomoc pa deciji dodatak,na 10 kom dece dobijaju vise decjeg dodatka nego sto zena i ja zaradjujemo posteno.
A ne treba se bojati toga sto ce se broj stanovnistva da opadne,samo 2-3 slucaja da se desi da neko nekoga kokne pa da vidis reda,a i zakon odmah brani lopove i njihova ljudska prava,pa gde su moja prava?ja nemam prava da sacuvam svoje?pa dokle ce to tako vise?
kako u arapskim zemljama mogu da smanje kradje?jednostavno ako te drugi put uhvate da krades odseku ti onu ruku sa kojem jedes(treba da se zna da arapi ne jedu sa onom rukom sa kojom peru **greška)
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

@vosi ::svaka cast::
naprave 5 dece i ceo vek nista ne rade,imaju sve zive privilegije i povlastice
a i za kradju je tacno da streljaju pedofila,lopova pa da vidis kako bi prestali :zli:
 
Odg: kako sacuvati proizvode,imovinu od lopova

pa drzava sa time sto dozvoljava te kradje cuva socijalni mir(pa jeb... im mater) :bravo: da svi cuju
 
Nazad
Vrh