Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Pa neko mora da tipuje, retko ko ce da udje na nevidjeno Zna se u svakom kraju ko tipuje, a ko odradjuje znaju to i panduri samo ih treba motivisati da ih priupitaju :osmeh:
 
Jedan dobar dzukac 50_60kg zive vage, jedan mali alnaser za velikog 2kg zive vage
Rekreativno šenlučenje iz puške za slave,Badnji dan, rodjendane, praćenje krmače,čisto da se zna po komšiluku da je imaš i upotebljavaš
2 kafanske tuče onako rekreativno na blef, tuča oko medje na njivi
Onda te drugačije gledaju provereno
Obično krade neko iz komšiluka, ili neko ko dolazi u kuću!!!
Budite sigurni!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
U pravu je Deda Lala " represivna prema postenim gradjanima" za senlucenje -ode puska , za kafanske tuce - ode puska ,za tucu (svadju) oko medje isti epilog.
Po sadasnjem zakonu bolje da niko ne zna da je imas.
 
Jedan dobar dzukac 50_60kg zive vage, jedan mali alnaser za velikog 2kg zive vage
Rekreativno šenlučenje iz puške za slave,Badnji dan, rodjendane, praćenje krmače,čisto da se zna po komšiluku da je imaš i upotebljavaš
2 kafanske tuče onako rekreativno na blef, tuča oko medje na njivi
Onda te drugačije gledaju provereno
Obično krade neko iz komšiluka, ili neko ko dolazi u kuću!!!
Budite sigurni!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Razmisljao sam o Sarplanincu ali deca su mala pa me je strah, a oruzje nam je oduzeto pre par godina
 
Brani se sva imovina!!!
A znao sam da isprebijam a i sad znam za džak klipa, 2 Bale lucerke!!!
To je moje i nedam!!! I bolje se čovek oseća kad ispraši lopuže!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ма од тих се некако и одбраним ал' од ових што шаљу плаве коверте, никако! Ако неко има рецепт, нек јави.
 
Tri puta razmisli pre nego sto odlucis. Uticnice su jedno ali treba do svake dovuci napajanje...koliko bi bila udaljena najdalja od baze...Wi-fi mozda za neke manje objekte ali za velika dvorista...Slike su odlicne i danju i nocu.
 
Tri puta razmisli pre nego sto odlucis. Uticnice su jedno ali treba do svake dovuci napajanje...koliko bi bila udaljena najdalja od baze...Wi-fi mozda za neke manje objekte ali za velika dvorista...Slike su odlicne i danju i nocu.
Imas preporuku za model i prodavca? Meni treba bar 8kom,da pokrijem svinjce i dvoriste

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ako se neko namerači otrovaće psa. Sad ima ona fora u dresiranju kad malom psu daš negde u dvorištu malo hrane zaljućene paprikom. Pa kad pojede ostane mu u svesti da ne uzima nigde osim iz porcije.... Nisam siguran koliko ta dresura pomaže.

Inače se pisalo ovde da se psi mogu 'neutralisati' sa onim spravicama...

Generalno plaćaš državu da te čuva a onda plaćaš da se sam čuvaš a onoga od kojeg se čuvaš država stimuliše da te krade... doduše krade te i sama država...
 
Uzmi vucijaka, neverovatno kakvi su prema deci i "domacim" gostima, a kakvi su prema nepoznatima.

Vučijak NIJE čuvar. Kolega imao dresiranog vučijaka, preko dana na lancu, po noći pušten u ograđeno dvorište... Za opkladu se dogovorimo da označi kanister ulja u radioni koji da mu iznesem po noći kad je pas pušten. Rekao je da sam lud, da će me rastrgat pas, ja sam rekao da neće. I ajde, dogovorili se, sve kao inače, svi u kući, on pustio psa, pogasili svijetla i čekaju. Ja uđem u dvorište, direkt u radionu, direkt za kanister, gledam u psa koji je cijelo vrijeme hodao uz mene, ne reagira NIŠTA. Uzmem kanister i nosim i mislim si: "Kad uhvatim za kvaku on hvata za jaja..." NIŠTA, uredno sam iznesao kanister ulja iz radionice.

Sa psom se nikad nisam družio, samo sam jednom-dvaput tjedno dolazio preko ljeta kod kolege, uvijek smo nešto mrdali, u dvorište stalno ulaze preko dana ljudi iz sela tako da pas pozna sve suseljane. Kako si ti to napisao "domaći gosti"... Ako će netko nešto ukrasti, to je netko tko pozna dvorište, gdje šta stoji, neće nitko sa strane ići "na blef" pa ako šta nađe...

Šarplaninac je ZAKON za takve stvari. Je da puno jede ali kod njega se u dvorište NE ULAZI nepozvan i bez pratnje gazde. A bome se ni ne izlazi iz dvorišta samo tako...
 
Nazad
Vrh